+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Вітамін МК-7

Що таке вітамін МК-7

MK7 – це один з найважливіших різновидів вітаміну К2, який необхідний для згортання крові, а також для зміцнення серця і кісткової тканини кісток і серця.

 

Далі зверніть увагу на групи жиророзчинних вітамінів, які входять до вітаміну К. Їх хімічна форма та вплив на організм ідентичні між собою:

 

— Філохінон К1 – має рослинне походження та міститься в зелених листових овочах, наприклад, у шпинаті та всіх видах капусти;

 

— Менахінон К2 – тип молекули, що міститься в невеликому обсязі у деяких тваринних продуктах та здебільшого у складі сирів (наприклад, чеддер), який синтезується в ЖКТ.

 

Вітамін К2 поділяється на декілька підвидів, найважливішими з яких вважаються МК4 та МК7.

Який принцип дії вітаміну МК-7

Прийом МК7 може допомогти запобігти втраті кісткової маси у жіночої половини людства у період постменопаузи. По даним досліджень можна стверджувати, що вітамін МК7 потрібний для функціонування декількох кальцієзв’язуючих білків, які приймають участь у нормального стані кісток, суглобів, зубів і стінок артерій. Крім того, цей вітамін регулює ріст клітин.

 

Дослідження показали, що вітамін МК7, починаючи з дози 45 мкг на добу:

 

— покращує мінеральну щільність кісткової тканини;

— активує утворення кісткової тканини остеобластами;

— гальмує резорбцію кісткової тканини.

 

Згідно інших досліджень, відомо, що вітамін К2 грає важливу роль у регуляції та відновленні кісток, пригнічуючи створення простагландину Е2, який являється сильним активатором резорбції кісткової тканини.

Навіщо потрібен вітамін МК-7

Чим можуть добавки з низькими дозами вітаміну MK7 сприятливо впливати на здоров’я кісток? Доведено, що мікроелемент значно зменшує вікове зниження мінеральної щільності та міцності кісток. Вони рекомендуються для покращення стану здоров’я жінок у період постменопаузи та для того, щоб запобігти втраті кісткової маси.

 

Деякі дослідження підкреслили необхідність адекватного споживання МК7, щоб збільшити підтримку судинно-серцеву систему та зменшити ризик захворювань, що пов’язані з функціонуванням серця. В ході досліджень було доведено зворотний зв’язок між вживанням менахінону разом з продуктами харчування в денному раціоні та інфарктом міокарда, кальцифікацією аорти та можливістю раптового летального випадку.

Які наслідки дефіциту в організмі вітаміна МК-7

Незважаючи на суперечливі дані щодо добавок вітаміну К і здоров’я кісток, Європейські органи з безпеки харчових продуктів (EFSA) прийняли заяву про роль вітаміну К у підтримці нормального стану кісток. Згідно з висновком EFSA, доведено, що 3-річний прийом високих доз вітаміну K1 (філохінон) і K2 (менахінон-4 з коротким ланцюгом) покращує здоров’я кісток після менопаузи. Через довший період напіврозпаду та більшу ефективність довго ланцюгового вітаміну МК7 для кісток науково доведено.

У яких продуктах міститься вітамін МК-7

MK7 зазвичай згадується лише у зв’язку з натто, який переважно їдять у східній Японії. Добавки, що містять MK7, відносяться до бактерій, які використовуються для виготовлення натто. Даний вітамін виявився особливо корисним для всіх людей в цілому.

 

Найвища концентрація МК7 міститься в ферментованих соєвих бобах – натто. Також досить великий вміст вітаміну можна знайти а таких видах сирів як французький Мюнстер, грецький сир фета, італійська горгонзола та англійський чеддер. Основним же різновидом сиру, в якому присутність вітаміну К2 постійно обговорюється, залишається брі.

 

Як показано тут, найкращими сирами за вмістом вітаміну МК-7 є:

 

— Камамбер;

— Стілтон;

— Рокфор;

— Гамаліста;

— Ярлсберг.

 

Та як потрібно поступити, якщо у вас не має ніякого бажання вживати чи купувати натто, якщо у вас спостерігається непереносимість до молочних продуктів або якщо ви є веганом? В такому випадку вам рекомендується біологічно ідентичний вітамін К2, в склад якого входить і МК7. До того ж, вітамін МК7 завжди можна приймати у формі добавки чи спортивного харчування від MST Nutrition.

Кому не можна вживати вітамін МК-7

Вітамін K2 вживати потрібно всім. Та людям з такими рідкісними діагнозами, як гіперкоагуляція, тромбоемболія, тяжка печінкова недостатність, слід утримуватись від прийому такого препарату. Слід бути обережними з вітаміноам МК7, якщо у вас виявлено дефіцит глюкози.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ