+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Холін бітартрат

 

Холін бітартрат — найбільш поширена і популярна вітамінна форма. Холін активно відтворюється організмом і присутній у більшості видів продуктів. У звичайному житті людині додаткового вживання Холіну, у вигляді харчової добавки, не потрібно, оскільки його кількості цілком достатньо в стандартному раціоні. Водночас речовина вкрай необхідна спортсменам, веганам і літнім людям, а також вагітним жінкам і матерям-годувальницям.

 

Холін є поширеною органічною речовиною, яка активується в печінці та нирках людини. Осідаючи в клітинних мембранах, він активізується під час фізичних навантажень або «нестандартних» з точки зору повсякденної життєдіяльності. Незважаючи на те, що Холін визнаний вітаміноподібною речовиною, його, як і раніше, часто називають вітаміном В4.

Який принцип дії Холін бітартрату

Холін бітартрат зберігається в клітинних мембранах, починаючи свою активну дію під час фізичних навантажень та інших процесів організму. Завдяки вельми простій і швидкій формі доставки, яку забезпечує кислотна складова, речовина вступає в реакцію з жировими накопиченнями, активно їх розщеплюючи, що сприяє вивільненню та акумуляції енергії. У разі правильного компонування з іншими добавками В4 дає змогу істотно наростити м’язову масу та позбавити людину гострого відчуття голоду.

Для чого потрібен Холін бітартрат

Найчастіше Холін бітартрат використовують як одну з допоміжних речовин під час схуднення або нарощування м’язової маси. Його регулярне використання під час активних фізичних навантажень сприяє:

 

— прискоренню процесів всмоктування жирів у кишечнику;

— швидкому настанню насичення і зниженню відчуття голоду;

— практично миттєве вивільнення енергії, шляхом розщеплення жирових клітин;

— підвищена швидкість розщеплення холестерину високої щільності.

 

За рахунок сукупності цих властивостей також підвищується енергетичний потенціал. При мінімальному навантаженні на шлунок запас витривалості зберігається, що дає змогу проводити довгі фізично активні тренування.

Які наслідки дефіциту Холін бітартрату в організмі

Найчастіше нестача Холіну проявляється у деяких груп людей:

 

— спортсмени, атлети та бодібілдери;

— жінки в період лактації та під час вагітності;

— вегани, вегетаріанці, і люди на суворій дієті;

— літні люди;

— люди із захворюваннями печінки або атеросклерозом;

— діабетики тощо.

 

У решти груп людей дефіцит речовини трапляється вкрай рідко, але його прояви можуть бути вкрай небезпечними. Найчастіше, результатом авітамінозу В4 можуть бути:

 

— прояви гастриту і розлади кишечника (діарея);

— гіпервтомлюваність;

— підвищення артеріального тиску;

— слабкість м’язів, включно з внутрішніми, що відповідають за роботу легенів;

— неуважність уваги, забудькуватість;

— підвищена нервозність, дратівливість;

— уповільнена регенерація нервових тканин;

— кровотечі.

 

Навіть один із симптомів може послужити приводом для занепокоєння. Якщо проблему не усунути, стають можливими незворотні наслідки: руйнування м’язових волокон, розвиток хронічних захворювань печінки, цироз, ураження нирок, рак молочних залоз.

У яких продуктах міститься Холін бітартрат

Практично завжди В4 виробляється в достатній кількості самим організмом. З їжі його можна отримати тільки в складі лецитину, який під час природного розщеплення розпадається на Холін і низку вкрай важливих амінокислот. Заповнити втрати вітаміну можна вживаючи такі продукти:

 

— яловича печінка;

— пісна яловичина та куряче філе;

— деякі види бобових культур;

— яйця та молочна продукція;

— сорти жирної білої риби;

— паростки пшениці;

— картопля;

— горіхи (зокрема, смажений арахіс).

 

Практично кожен продукт після приготування містить деяку кількість лецитину, що значно спрощує низку процесів життєдіяльності організму. Потрібно також врахувати, що активно витрачається Холін під час фізичних навантажень. За даними Національної Академії Медицини США, добова норма В4 в організмі спортсмена може бути в 5-6 разів більшою, ніж у середньостатистичної людини. З огляду на цю особливість, стає зрозуміло, що отримати таку кількість корисних речовин через їжу практично неможливо, але використовуючи спортивне харчування від MST Nutrition, усунути нестачу буде набагато простіше.

Кому не можна вживати Холін бітартрат

Оскільки Холін бітартрат є частиною стандартного елемента, що забезпечує нормальне функціонування організму, його вживання рекомендовано всім групам людей, незалежно від віку і статі. Протипоказань вітаміноподібна речовина не має. Винятком можуть стати тільки люди з індивідуальною непереносимістю бітартрату, яким можуть бути додатково призначені інші форми прийому: цитрат, цитиколін, альфа-ГФХ або Лецитин.

 

Вкрай важливо стежити за дозуванням речовини, під час вживання її як добавки. При збільшенні добової норми вже до 3500 мг, відбуваються ефекти від передозування, що тягне за собою низку неприємних для організму наслідків. Також враховуються і способи розщеплення Холіну, адже для його розщеплення обов’язкові метіонін, вітаміни групи В12 і кислоти, що дають змогу активізувати розпад В4, для запобігання збільшеної його концентрації в міжклітинних з’єднаннях.

 

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ