+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Лецитин

 

Популярні медичні публікації нерідко приділяють велику увагу лецитину. Згадку про цю речовину можна знайти в списку компонентів деяких промислових продуктів. Оскільки цей елемент дуже важливий для людського організму, то він доступний споживачам, як спортивне харчування від MST Nutrition.

Для чого потрібен лецитин?

Лецитин – це жир із сегмента фосфоліпідів, який позначається в складі продуктів, як емульгатор. Його можна виявити в структурі тварин, птахів і риб, а також у певних видах рослин. Найкращі німецькі вітаміни включають до свого переліку цей вид жирів. По суті, ці вітаміни являють собою цілий комплекс корисних сполук разом із токоферолами, вуглеводами і стеролами.

 

Для організму цей елемент надзвичайно важливий, оскільки:

 

– з його допомогою здійснюється баланс холестерину;

– лецитин покращує здатність організму протистояти стресу;

– він створює оболонку нервових клітин;

– за його сприяння оптимізується робота внутрішніх травних органів.

 

Для нормального стану людині в зрілому віці потрібно 10 грамів лецитину на добу, тому вітаміни та мінерали, яких бракує, можна отримати під час застосування спеціальних БАДів.

Який принцип дії лецитину?

Цей елемент є речовиною поверхнево-активної дії. Вона відмінно функціонує на поверхні розділення етапів різних субстанцій. Але якщо спостерігається присутність двох рідких фаз, які не змішуються, то лецитин діятиме в такій ситуації, як емульгатор. Якщо одна з фаз – тверда, а інша – рідка, то цей компонент забезпечує змочування і диспергуючий агент. За двох твердих фаз лецитин утворює ліпосоми, міцели або інші текстури та мінерали.

 

Німецькі вітаміни для жінок і чоловіків у вигляді лецитину приносять істотну користь для організму загалом і для окремих органів зокрема, а саме:

 

– печінка – захист від радикалів, сприяння процесу оновлення на клітинному рівні;

– нервова система – є базою для формування білих речовин;

– серце та судини – зменшує густоту крові, покращує її циркуляцію капілярами та судинами;

– статева система – лецитин необхідний для підвищення репродуктивної функції;

– імунітет – продукування антитіл для усунення різних інфекційних захворювань.

 

Не менш важливий цей компонент і для процесу схуднення, що особливо цінується жінками і дівчатами. Завдяки цій речовині, в організмі істотно поліпшується ліпідний обмін.

Які наслідки дефіциту лецитину в організмі?

Недостатня кількість цього елемента провокує зменшення мієлінової оболонки нервів, внаслідок чого людина стає дратівливою, постійно відчуває втому, погіршення мозкової діяльності. До інших симптомів дефіциту лецитину можна віднести таке:

 

– погана пам’ять, розсіяна увага;

– неякісний сон, різка зміна настрою;

– організм погано сприймає жирну їжу, внаслідок чого виникає діарея, здуття кишківника та інші проблеми з травленням;

– підвищується рівень кров’яного тиску;

– робота печінки та нирок значно погіршується;

– загострення хвороб серця і судин;

– запальні процеси в суглобах.

 

У зоні ризику перебувають і ті, хто часто піддається стресам і нервовому виснаженню – за таких ситуацій рівень лецитину в організмі різко знижується.

У яких продуктах міститься лецитин?

Найбільш “багатим” у відсотковому співвідношенні на цей елемент вважається яєчний жовток – у 100 грамах його міститься близько 100 000 мг лецитину. У списку інших продуктів знаходяться:

 

– ікра риби;

– олія сої та соняшнику;

– м’ясо яловичини;

– горох;

– вівсянка, гречана каша, пшенка;

– горіхи арахісу;

– капуста, морква;

– хлібні вироби.

 

За великого виробництва лецитин добувають із рибних продуктів, сої, ріпаку, насіння соняшнику.

Кому протипоказаний лецитин?

Потрібно сказати, що особливих заборон до прийому цього вітаміну немає. Разом з тим, обов’язково потрібно враховувати деякі важливі моменти.

 

Дітям віком до 3 років лецитин до прийому не рекомендований. Холін і жирні кислоти в ньому знищуються під впливом алкоголю. Крім того, слід дотримуватися обережності людям з вираженою алергічною реакцією на цю речовину. До них відносять нудоту, здуття живота, болі в шлунково-кишковому тракті.

 

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ