+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Магній цитрат 

Що таке магній цитрат 

Магній — це важливий мінеральний елемент в організмі, який підтримує безліч функцій життєдіяльності. Майже кожна людина потребує додаткового вживання магнію цитрату, особливо якщо має велику кількість фізичного навантаження. 

 

Магній цитрат — продукт який вирішує проблему дефіциту мінералу в організмі. Форма цитрата допомагає легше засвоюватися речовині, оскільки характеризується більшою біодоступністю. Важливо відмітити, що наявність лимонної кислоти у складі поліпшує процеси травлення.

Який принцип дії магнію цитрата

Мінеральна речовина магній у формі цитрата виконує ряд важливих ферментативних функцій в організмі. Окрім того:

 

— бере участь у активації більш ніж 300 різноманітних ферментів;

— бере участь у процесах метаболізму вуглеводів, синтезі білка, жирних кислот та ліпідів;

— виробляє додаткову енергію та мінералізує кісткову тканину;

— підтримує правильне функціонування м’язів та скелетну структуру, розпрямовуючи та згладжуючи мускулатуру;

— підтримує здоровий ритм серцебиття;

 

Підвищує загальний рівень самопочуття, додає енергії та нормалізує роботу нервової системи. Магній цитрат у поєднанні бере участь майже у кожному процесі організмі, поліпшуючи декільки систем здоров’я — нервову, травну, м’язову, опорно-рухову. Не варто недооцінювати дану добавку.

Для чого потрібен магній цитрат

Магній цитрат зменшує загальний стрес в організмі, поліпшуючи реакції нервової системи. Запобігає утворення серцево-судинних захворювань та перешкоджає розвитку гіпертонії. 

 

Завдяки даній речовині спортивні навантаження стають легшими та не шкодять м’язам. Оскільки заняття активностями дуже сильно зменшує кількість магнію в організмі, спортсменам рекомендується додатково вживати мінеральну речовину через добавки. В поєднанні з цитратом магній засвоюється легше та швидше.

 

Окрім цього, добавка допоможе значно зменшити ризики розвитку інсульту. Поки що цей вплив вивчено не повністю, але є наукові докази з приводу профілактики магнієм, яка  в подальшому допомагає уникати паралічів, інсультів, порушень судинних процесів.

 

Найпоширеніший ефект — це поліпшення настрою та зниження депресивного стану. Магній цитрат допомагає підтримувати когнітивні функції, такі як пам’ять, увага, мислення. Поліпшує сон та дозволяє уникати безсоння, стимулюючи повне розслаблення нервової системи та м’язів.

Які наслідки дефіциту магнію цитрата в організмі

Нестача магнію цитрату може призвести до виникнення аритмії, а також артеріальної гіпертензії. При фізичних навантаженнях можуть виникати больові відчуття в м’язах та тяжкість загального стану. Можливий прояв депресії, а також значні порушення сну, прояви безсоння. 

 

При дефіциті цього важливого елементу спостерігається пригнічення когнітивних здібностей, а також погіршення травлення.

 

Слід відмітити, що деякі вітаміни в організмі людини діють в комплексі з мінеральними речовинами — тому за відсутності належної кількості магнію, вітаміни В і С погано функціонують та може виникнути вторинний гіповітаміноз.

В яких продуктах харчування міститься магній цитрат

Магній не синтезується в організмі людини, тому потрапляє лише через певні продукти харчування. Якщо включити їх регулярний прийом їжі, можна не хвилюватися через недостатню кількість магнію. Продукти харчування, в яких міститься достатня кількість магнію цитрата:

 

чорний шоколад;

авокадо;

горіхи;

бобові — нут, квасоля, горох, соя;

Тофу — соєвий сир;

кіноа;

жирна риба — наприклад, лосось, палтус, скумбрія атлантична;

листя шпинату;

пшеничні, овесові каші, а також гречана;

банани.

 

Якщо прослідкувати вживання вище перерахованих продуктів харчування важко, то запас мінеральної речовини можно поповнити завдяки добавок або спортивного харчування від MST Nutrition.

Кому не можна вживати магній цитрат

Людям із захворюванням травної системи, оскільки вони можуть перешкоджати всмоктуванню магнію. Також при хворобах ендокринної системи, наприклад, пацієнтам з цукровим діабетом або метаболічному синдромі. Не рекомендується тим, хто зловживає алкоголем. Протипоказано для пацієнтів із тяжкої нирковою недостатністю. В будь-якому разі вживання магнію цитрату додатково слід обговорити зі спеціалістами або лікарем, щоб ні в якому разі не зашкодити своєму здоров’ю.

 

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ