+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Ціанокобаламін (B12)

Що таке ціанокобаламін?

Ціанокобаламін виробляється в тій самій формі, що й вітамін B12. Це органічна хімічна асоціація, розчинна у воді, яка виробляється дрібними ферментами, що не піклуються про правильне функціонування організму.

 

Ціанокобаламін складається з кобаламіну та ціаніну. Підвечірок додають із натуральним кобаламіном, що виробляється бактеріями, що підвищує стійкість хімічного об’єднання – щоб він був здатний протистояти високій температурі й окисленню.

 

Ціанокобаламін засвоюється організмом і легко перетворюється на активну форму вітаміну В12 – метилкобаламін амін.

Які особливості ціанокобаламіну

Занадто низький рівень вітаміну В12 є однією з основних причин анемії, тобто відсутності достатньої кількості еритроцитів, які також називають червоними кров’яними тільцями. Своєю чергою ті, що формуються, дуже часто мають неправильну форму.

 

Ціанокобаламін необхідний організму, оскільки крім того, що він забезпечує правильний перебіг процесів кровотворення, він також впливає на:

 

– Роботу нервової системи.

– Правильний метаболізм гомоцистеїну, високий рівень якого пов’язаний із розвитком атеросклеротичних змін.

– Нормальний енергетичний обмін.

 

Також він бере участь у формуванні мієлінових оболонок нервів і в утворенні нейротрансмітерів.

У яких продуктах міститься ціанокобаламін

Добова потреба в ціанокобаламіні, тобто у вітаміні В12, для дорослої людини становить 4 мкг 2. Здорова, добре збалансована дієта дає змогу поповнити запас цієї речовини. Однак слід пам’ятати, що основним її джерелом є продукти тваринного походження. Найбільше вітаміну В12 міститься в нирках і печінці телятини, яловичини та птиці. Багато цього компонента також містять:

 

– риба та морепродукти;

– яйця;

– молочні продукти, зокрема молоко, натуральні йогурти;

– блакитні сири.

 

Вегетаріанцям слід особливо часто вживати збагачені продукти або харчові добавки, які дадуть їм змогу отримати потрібний рівень кобаламіну. Перш ніж почати прийом добавок, проконсультуйтеся з лікарем або дієтологом. Як правило, вегетаріанські дієти, і особливо веганські дієти, вимагають постійного додавання вітаміну B12. Це також підтверджується дослідженнями, що показують нижчі концентрації цього вітаміну в обох групах.

 

За оцінками, запасів цього вітаміну в тканинах вистачає на 3-5 років, проте кількість цих запасів може варіюватися залежно від людини, і симптоми дефіциту можуть проявитися і раніше цього часу. Тому людям, які дотримуються веганської та вегетаріанської дієти, рекомендується якомога швидше ввести добавки з ціанокобаламіном або вживати спортивне харчування, наприклад, від MST Nutrition. 

Як діє ціанокобаламін

Необхідний у процесах росту організму, поділу клітин, кровотворення і синтезу мієліну. Як кофермент бере участь у синтезі пуринів і піримідинів, прискорює білковий обмін, є коферментом трансметилювання і синтезу метильних груп. Він також бере участь у дозріванні епітеліальних клітин, впливає на процеси кровотворення і правильне функціонування нервової системи. Дефіцит цього вітаміну призводить до мегалобластної анемії, змін периферичних нервів, а згодом до дегенеративних змін спинного мозку в ділянці задніх канатиків і корково-спинномозкових шляхів. Авітаміноз тривалістю понад 3 місяці може призвести до виражених необоротних неврологічних змін.

Які симптоми дефіциту ціанокобаламіну

Найпоширеніші симптоми дефіциту вітаміну B12 включають мегалобластну анемію.

 

З боку травної системи можуть спостерігатися: втрата смаку, відсутність апетиту, печіння язика та ознаки його запалення (так званий язик буйвола), нудота, закрепи та діарея.

 

Неврологічні симптоми дефіциту включають:

 

– парестезії рук і ніг (результат прогресуючої невропатії периферичних чутливих нервів);

– оніміння кінцівок;

– втрата вібрації та глибокої чутливості;

– нестабільність ходи;

– порушення зору.

 

У наслідок дефіциту цього компонента можуть виникати і психічні симптоми, такі як: недоумство, погіршення пам’яті, розлади настрою, апатія, депресія та маячні стани.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ