+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Вітамін Д3

 

Вітамін сонця — саме так у народі називають холекальциферол, він же вітамін D3, який виробляється в організмі людини під впливом сонячних променів. Якщо проводити занадто мало часу на сонці, як це буває в похмурі періоди року, самопочуття погіршуватиметься, а настрій падатиме.

 

Людина може отримувати вітаміни та мінерали різними способами, зокрема і з їжею, багатою на корисні речовини. Те саме стосується і вітаміну Д3. Щоправда, вчені стверджують, що продуктів, настільки на нього багатих, щоб забезпечити потреби організму повністю, не існує, тож без сонця обійтися неможливо.

Як діє вітамін Д3?

Ця речовина є формою вітаміну Д, що відіграє одну з найважливіших ролей у життєдіяльності всіх систем організму. Примітно, що він стає активним під впливом метаболічних процесів (без них він був би неактивним).

 

Взаємодіє з рецепторами, розташованими в органах і тканинах-мішенях, завдяки чому впливає на багато фізіологічних процесів. З цієї причини нестача кальциферолу відбивається негативно на всьому організмі.

 

Під його впливом відбувається ріст, розвиток, поділ і регенерація всіх клітин у людському тілі, зокрема й тих, з яких складається імунна система. Що вищий рівень вітаміну D3, то в людини буде сильніший імунітет.

 

Фахівці стверджують, що від гіповітамінозу (коли вітаміни не надходять у достатній кількості) страждають люди в усьому світі, але часто його так і не діагностують, оскільки він залишається в прихованій формі.

 

Речовину називають мікронутрієнтом — для здоров’я вона має найважливіше значення, але в продуктах її міститься надто мало. Тому багато хто, зокрема й спортсмени, бажаючи допомогти своєму організму, додають у раціон спортивне харчування від MST Nutrition, яке містить усі необхідні мінерали з вітамінами та мікроелементами.

За що відповідає в організмі вітамін Д3?

Без цього вітаміну в тілі не будуть правильно відбуватися такі процеси:

 

— нормальний ріст кісток і їхній розвиток (у маленьких дітей за його нестачі може розвиватися рахіт);

— мінеральний обмін, що допомагає уникнути остеопорозу;

— ріст м’язів і їхній тонус;

— здатність імунної системи справлятися з вірусами і протистояти хворобам;

— робота щитоподібної залози;

— ріст і розвиток нейронів;

— підтримання нормального артеріального тиску;

— запобігання утворенню і росту ракових клітин.

 

Крім того, коли вітаміну вистачає, кальцій всмоктується краще, а також він слугує профілактичним засобом від депресії, недоумства і деяких старечих хвороб.

З яких продуктів можна отримати вітамін Д3?

Хоч уже й відомо, що в продуктах харчування холекальциферолу мало, їх все ж варто вживати, щоб хоч трохи поповнювати внутрішні запаси. А міститься він у:

 

— вершковому маслі;

— червоній ікрі;

— курячих яйцях (особливо в жовтку);

— козячому молоці;

— скумбрії;

— лососі;

— жирному оселедці;

— твердому сирі;

— риб’ячому жирі, зробленому з печінки тріски.

 

Атлантична риба вважається найжирнішою — у ній високий вміст вітаміну Д3. Її варто їсти щодня. Якщо такої можливості немає, варто почати приймати риб’ячий жир, наприклад, у капсулах. Містять його і німецькі вітаміни для чоловіків, прийом яких може стати для багатьох корисною звичкою.

Які наслідки дефіциту вітаміну Д3 в організмі?

Помітити його нестачу в організмі можна за такими ознаками:

 

— часті застудні захворювання;

— сонливість і млявість без явних причин;

— знижена працездатність;

— часті переломи, ослаблені кістки;

— відчуття болю в суглобах і кістках;

— погіршення стану шкіри, випадання волосся;

— депресія, апатія;

— помітна втрата ваги;

— погіршення стану зубів (можуть почати кришитися, випадати);

— зниження або відсутність апетиту.

 

Щоб зрозуміти, чи справді причина в гіповітамінозі, варто здати аналізи. Тільки після отримання результатів можна вирішувати, чи варто починати вживати найкращі німецькі вітаміни, що містять і холекальциферол.

Кому не можна вживати вітамін Д3?

Якщо в дитини або в дорослого є дефіцит цієї корисної речовини, її варто заповнювати будь-якими доступними способами. Тут протипоказанням може бути тільки приймання інших препаратів, що заважають його всмоктуванню.

 

А ось кому зовсім вживати її не варто, так це людям, у яких вона вже в нормі, оскільки гіпервітаміноз теж веде до погіршення здоров’я й різних захворювань.

Зміст
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ