+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Триптофан 

 

Триптофан – це одна з незамінних амінокислот, необхідних для кращого функціонування організму. Ця амінокислота бере участь в обміні білка в організмі, сприяючи виробленню гормону сну і щастя.

 

Організм самостійно не здатний виробляти її, тому отримати необхідну добову дозу можна тільки з їжею, що містить білок, або шляхом прийняття спеціальних харчових добавок.

Яка користь для організму від L-триптофану

Дія триптофану проявляється збільшенням рівня серотоніну в тканинах, що призводить до посилення кровопостачання скелетних м’язів, збільшення ударного об’єму серця. Також підвищується перистальтика тонкого кишківника, зменшуються спазми товстого кишківника та шлунка, призупиняє виділення шлункового соку і водночас збільшується виділення шлункового слизу. Крім того, підвищується чутливість рецепторів і сповільнюються рухові та психічні реакції. Експерименти ще виявили підвищення настрою і збільшення інтересу до життя у людей старшого віку.

 

Регулярне постачання триптофану в організм позитивно впливає на синтез серотоніну, що значно покращує психологічний стан. Серотонін відіграє таку саму роль у мозку, що й антидепресанти, покращуючи самопочуття. Не менш важливим є вироблення меланіну, що сприяє поліпшенню якості сну, він добре зарекомендував себе як засіб від безсоння, під час його вживання сон стає глибшим, а сновидіння яскравішими. Вироблення гормону сну відбувається вночі в дуже маленькій ендокринній залозі.

 

Триптофан також несе відповідальність за синтез у печінці нікотинової кислоти, або ж простою мовою вітамін В3. Вітамін бере участь у виробленні енергії, регулює метаболічні реакції і піднімає імунітет.

 

Дефіцит триптофану може призвести до серйозних проблем із пам’яттю, щоб уникнути цього, слід вживати щодня достатню кількість білка.

Як триптофан впливає на атлетів

Наявність достатньої кількості цієї амінокислоти в організмі надає відчуття припливу сил, бадьорості. Важливо й те, що триптофан сприяє відновленню сну, що призводить до вироблення енергії, яку потрібно задіяти, тому це дуже актуально для спортсменів.

 

Триптофан є не менш важливим і для професійних атлетів. А саме, він допомагає швидше відновитися після важких тренувань і зберігає активність. Саме тому ним так багате спеціальне спортивне харчування (амінокислоти) від MST Nutrition.

У яких продуктах міститься L-триптофан

Наситити організм триптофаном можна не тільки біологічними добавками, а й завдяки звичайним продуктам харчування, таким як:

 

– Індичка;

– Свинина;

– Курка;

– Курячі яйця;

– М’ясо кролика;

– Баранина;

– Телятина;

– Яловичина;

– Печінка яловича;

– Оселедець;

– Скумбрія;

– Тріска, минтай;

– Чорна ікра;

– Ікра червона;

– Фісташки, арахіс;

– Мигдаль, кеш’ю;

– Жирний сир;

– Гриби;

– Перлова крупа;

– Вівсяна крупа;

– Пророщені зернові культури;

 

Варто зазначити, що триптофан міститься однаково в їжі рослинного походження і тваринного, тож навіть у веганів не спостерігається дефіциту цієї амінокислоти, адже їхній раціон досить збалансований.

Які наслідки дефіциту L-триптофану в організмі

Нестача цієї амінокислоти в організмі може виявитися причиною депресії, хронічного недосипання, безсоння і навіть кишкових розладів.

 

У разі нестачі амінокислоти в організмі утворюється нестача серотоніну, внаслідок чого можливе виникнення таких проблем:

 

– Шалений апетит, постійне відчуття голоду, ненаситності. Причина цього – нестача білка в організмі, яку організм самостійно закриває тим, хто потребує амінокислоти. Що в деяких випадках призводить до ожиріння;

– Поганий настрій, підвищена дратівливість, стрес, депресії. Що може призвести до більш серйозних проблем, оскільки впливає на серцеву систему, що призводить до збільшення ризику інфаркту;

– Відсутність сну, безсоння, недосип;

– Погіршення самопочуття;

– Зниження імунітету, ймовірний розвиток низки інфекційних захворювань;

– Розвиток неврологічних захворювань;

– Раннє старіння шкірного покриву;

– Втрата пам’яті, прогалини в спогадах;

 

Щоб уникнути виникнення цих проблем, варто почати вживання достатньої кількості білка, або ж придбати спеціальні дієтичні добавки – німецькі амінокислоти.

Кому не можна застосовувати L-триптофан

Обмеження або протипоказання до вживання триптофану може стати індивідуальна непереносимість людиною або певні захворювання.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ