+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Креатин гідрохлорид

Що таке креатин гідрохлорид

Креатин гідрохлорид (HCL) – це креатин, молекулярно пов’язаний із соляною кислотою для поліпшення його розчинності та швидкості всмоктування. Молекула HCL підвищує стабільність речовини і гарантує, що вона швидше розщеплюється і легше засвоюється організмом. Наситити організм нею можна за умови правильної дієти або прийомом спортивного харчування від MST Nutrition.

Який принцип дії креатину гідрохлориду

Однією з основних функцій сполуки є прискорення природного процесу виробництва аденозинтрифосфату, більш відомого як АТФ. Клітини використовують АТФ як одне з основних джерел енергії, тому що більше АТФ у ваших клітинах, то продуктивнішою та ефективнішою буде ваша фізична робота.

Для чого потрібен креатин гідрохлориду

Споживання HCL дуже корисне для нервових клітин, а також допомагає іншим функціям організму, таким як:

 

– побудова тканин;

– регулювання обміну речовин;

– підвищення рівня м’язової витривалості.

 

Креатин гідрохлорид широко використовують для поліпшення працездатності спортсменів і тих, хто займається високоінтенсивними фізичними вправами, забезпечуючи збільшення м’язової маси.

 

Крім того, деякі дослідження показують, що креатин має терапевтичні властивості, які дають змогу уникнути низки захворювань, як-от хвороба Паркінсона, хвороба Гантінгтона і нейродегенеративні розлади.

Які наслідки дефіциту креатину гідрохлориду в організмі

Дефіцит призводить до дратівливості, втрати ваги, слабкості, незначних больових відчуттів у м’язах. У дітей викликає затримку розвитку кісткової тканини, що призводить до анемії та кровотеч. Найсерйознішим наслідком є цинга.

У яких продуктах міститься креатин гідрохлорид

Якщо ви хочете насичувати своє тіло HCL природним шляхом, важливо додавати до свого раціону продукти, багаті на цю сполуку. Креатин – це органічна сполука, яка природним чином трапляється в організмі людини і міститься переважно в м’язах. Його також можна отримати за допомогою правильної дієти, особливо з деяких фруктів і овочів.

 

Одним з основних рослинних продуктів, багатих на креатин, є шпинат. Крім того, що він відмінне джерело заліза та інших поживних речовин, він містить значну кількість креатину.

 

Іншими овочами, що містять речовину, є буряк, кукурудза, броколі та спаржа. Ці продукти також багаті іншими важливими поживними компонентами, такими як клітковина, антиоксиданти і вітаміни.

 

Що стосується фруктів, то найбагатшими на креатин є виноград і чорниці. Вони також містять інші корисні сполуки, як-от антиоксиданти й поліфеноли, які допомагають захистити клітини від ушкоджень і знизити ризик хронічних захворювань.

 

Інші фрукти, що містять HCL, – це персики, яблука і банани. Вони також багаті клітковиною і вітамінами, що робить їх чудовим вибором для поліпшення загального стану здоров’я.

 

Продуктами природного походження з найвищим вмістом креатину вважаються яловичина і риба. М’ясо є одним з основних джерел: в 1 кілограмі міститься близько 5 грамів речовини. Деякі види риби, такі як лосось, тунець і тріска, також багаті на креатин. Його кількість може варіюватися від 4 до 5 грамів на кілограм риби.

 

HCL – це термолабільна амінокислота, тобто нездатна зберігати свою структуру після приготування, за винятком обробки за невисоких температур. Щоб забезпечити оптимальне надходження речовини в організм, у раціон бажано вживати сире м’ясо, таке як:

 

– бресаола;

– сира шинка;

– м’ясо та рибу, які не готувалися занадто довго.

 

Яйця також сповнені креатину, але їх краще їсти не круто, а некруто. Слід зазначити, що HCL міститься не в жовтку, а в білку.

 

Сири – ще один продукт, корисний для підтримання норми HCL в організмі. Гауда, швейцарський, пармезан і Едам містять від 2 до 3 грамів сполуки в 100 г.

 

Молоко також характеризується хорошим вмістом креатину. Це не найкраще джерело речовини, але воно містить 0,1 грама в 100 г. Це також джерело білка та корисних жирів.

Кому не можна вживати креатин гідрохлорид

Протипоказано вживання добавок людям із порушенням роботи нирок, непереносимістю креатину і в разі зневоднення.

 

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ