+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Біотин (В7)

 

Один із вітамінів групи В – біотин, В7 виконує велику кількість важливих функцій в організмі. Ця поживна речовина потрапляє в організм з певними харчовими продуктами і забезпечує регуляцію обміну білкових груп, вуглеводів, а також жирів. Синтезує колаген і є джерелом сірки, але це далеко не всі функції чудового вітаміну В7.

 

Вітаміни та мінерали необхідні організму для підтримання багатьох систем, наприклад, центральної нервової або шлунково-кишкового тракту. Без них неможливі деякі процеси, які є важливими для життя.

Який принцип дії вітаміну В7?

Вітамін В7 належить до водорозчинної групи і є кофактором для пропіоніл-КоА карбоксилази, піруваткарбоксилази, метилкротоніл-КоА карбоксилази, ацетил-КоА карбоксилази 1 та ацетил-КоА карбоксилази 2.

 

Знаходиться у складі ферментів, характеризуючись високою активністю. Біотин – джерело сірки, що своєю чергою призводить до формування колагену в організмі.

 

Біотин також переносить діоксин вуглецю і бере участь в інших активних процесах організму.

Для чого потрібен вітамін В7?

Вітамін В7 є корисною речовиною, яку часто відносять до краси, оскільки саме він допомагає подовжувати молодість на довгі роки та надає свіжості зовнішньому вигляду. Його також застосовують для поліпшення якості та блиску волосся, оскільки він протистоїть облисінню, обламуванню або пересиханню.

 

Біотин виконує безліч важливих для життя і здоров’я функцій:

 

– Підвищує імунітет;

– Надає енергії та бадьорості;

– Зміцнює нігті, волосся і кістки;

– Є учасником процесу згортання крові;

– Покращує функціонування щитовидної залози;

– Сприяє нормалізації когнітивних здібностей мозку;

– Утворює колаген і бере участь у біосинтезі гормонів;

– З прийняттям цього вітаміну рівень холестерину в крові помітно знижується.

 

Апетит помітно поліпшується, що сприяє набору здорової маси. Вітамін В7 допомагає в травленні деяких амінокислот, синтезує глюкозу і жирні кислоти. Цей елемент дає змогу зберегти нирки від пошкоджень у пацієнтів із захворюванням цукрового діабету.

Які наслідки дефіциту вітаміну В7 в організмі?

Нестача вітаміну В7 в організмі спостерігається досить рідко, оскільки потрапляє через продукти харчування в необхідній кількості. Однак, якщо це трапилося, то наслідки насамперед характеризуються сильним випаданням волосся. Може з’явитися червоний висип на шкірі, який з часом починає лущитися. За появи цих симптомів лікарі одразу ж роблять акцент на збільшенні споживання біотину.

 

Дефіцит найчастіше помітний у людей, які вживають алкоголь, а також з рідкісною генетичною особливістю, за якої не виробляється фермент для взаємодії з вітаміном В7.

 

Вагітні також можуть страждати на нестачу біотину, тому його необхідно додатково приймати. Німецькі вітаміни для жінок повністю безпечні під час розвитку плода.

 

Недостатня кількість елемента призводить до безсоння, погіршення стану шкіри та зникнення апетиту. З’являються болі в м’язах, знижується вага і порушується система імунітету в організмі.

 

Мінерали дуже необхідно підтримувати в достатній кількості, оскільки вони виконують низку найважливіших функцій і без них деякі процеси в організмі неможливі.

У яких продуктах міститься вітамін В7?

Вітамін В7 можливо отримати з певними продуктами харчування в раціоні:

 

– Яйця, а саме жовток;

– Печінка та нирки;

– Горіхи, наприклад, мигдаль чи арахіс, а також волоські;

– Банани;

– Гриби;

– Бобові, сочевиця, соя;

– Цвітна капуста.

 

Спортивне харчування від MST Nutrition містить у собі найнеобхідніші елементи, мінерали та вітаміни, зокрема В7, які комплексно допомагають організму. Найкращі німецькі вітаміни для підтримки здоров’я і краси.

Кому не можна вживати вітамін В7?

Спортсменам, які постійно відчувають на собі великі фізичні навантаження. Не рекомендується також приймати вітамін додатково, якщо його в організмі достатньо. Надлишок мінералів формувати не можна, оскільки це може призвести до негативних наслідків.

 

Спостерігалися деякі побічні ефекти під час приймання вітаміну, як-от нудота, судоми та діарея, тому рекомендується консультуватися з лікарем з приводу збільшення кількості біотину, крім вживання продуктів.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ