+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Безводний кофеїн

 

Кофеїн — один із найпопулярніших стимуляторів організму. Він входить до складу багатьох харчових продуктів, енергетичних напоїв і ліків. Його найчастіше вживають у раціоні разом із такими напоями, як кава, чай або кола.

 

Безводний кофеїн означає, що він вільний від води. Він має той самий ефект, що й кофеїн, який отримують із кавових зерен і який належить до групи стимуляторів.

Хто найчастіше вживає безводний кофеїн?

Безводний кофеїн знаходить своїх шанувальників в основному в групі спортсменів. Відомі стимулювальні властивості, прискорення обміну речовин і спалювання жиру змушують фізично активних людей охоче тягнутися до безводного кофеїну перед тренуванням. Вживання правильної дози кофеїну дає змогу подовжити та збільшити інтенсивність тренувань, все завдяки прискоренню серцевого ритму, підвищенню температури тіла та стимуляції термогенезу.

Які переваги використання безводного кофеїну?

Стимулятор має багато корисних властивостей. Правильне дозування допомагає підвищити інтенсивність тренувань, зменшити болючість м’язів, а також прискорити спалювання жиру. Крім того, швидке поліпшення концентрації уваги і свіжий заряд енергії роблять його продуктом, рекомендованим не тільки любителям спорту, а й усім тим, чиї повсякденні обов’язки вимагають концентрації.

 

Безводний кофеїн покращує концентрацію уваги, додає енергії, а також зменшує симптоми перетренованості, що для багатьох спортсменів є додатковою перевагою на користь його вживання. Його правильне дозування становить від 3 до 6 грамів. У людей, які не п’ють каву і не використовують інші добавки на основі кофеїну, невелика кількість дасть змогу швидко відчути ефект.

Дозування безводного кофеїну

Доза кофеїну, що приймається з кавою або чаєм, варіюється залежно від способу приготування, марки продукту і типу кави або чаю. 150 мл розчинної кави, приготовленої з однієї чайної ложки, містять близько 43 мг кофеїну. З іншого боку, 150 мл кави еспресо, звареної з однієї чайної ложки, містять 27 мг кофеїну. У чорному чаї кофеїну майже вдвічі більше, ніж у зеленому. У зеленому чаї на 100 г кофеїну міститься 1,0-2,1 г, у чорному 2,8-3,8 г.

 

Однак варто пам’ятати, що кофеїн є одним із багатьох інгредієнтів, що містяться в каві або чаї. Отже, це не його основний інгредієнт, і тому його не можна ефективно доповнювати в цій формі. Тому саме вживання безводного кофеїну є найбільш ефективним і приносить кращі результати.

Дії безводного кофеїну

Ця речовина використовується через її стимулювальні властивості. Чистий кофеїн стимулює центральну нервову систему, покращує концентрацію уваги, пам’ять, рефлекси та покращує самопочуття. Він також прискорює діяльність серця, збільшує силу його скорочення і збільшує швидкість метаболізму. Водночас він знижує вироблення гістаміну в організмі, а також підтримує роботу бронхів, знижує стомлюваність і дає змогу краще концентруватися.

 

Вживання такого продукту від MST Nutrition, як безводний кофеїн, є простішим і ефективнішим, ніж прийом тієї ж речовини у вигляді напою (наприклад, кави). Чистий порошок кофеїну позбавляє від необхідності заварювати каву, але також дає змогу точно дозувати добавку. Крім того, безводний кофеїн має високу концентрацію, а отже, має сильніший ефект. Як використовувати кофеїновий порошок? З ним слід складати стимулювальні суміші та вживати їх за кілька десятків хвилин до тренування, адже тоді тренування буде ефективнішим і більш результативним.

Кому не можна вживати безводний кофеїн

Зловживання кофеїном може посилити дратівливість, знервованість, головний біль, втому або спричинити безсоння. Кофеїн не накопичується в організмі, але вагітним все ж не рекомендується. У дорослих період напіврозпаду кофеїну становить від 3 до 5 годин. У вагітних цей час збільшується до 11 годин. Кофеїн проникає через плаценту, що порушує плацентарний кровотік і погіршує транспорт поживних речовин до плода. Є ризик набору малої м’язової маси новонародженого і навіть викидня.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ