+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Фолієва кислота (В9)

 

Майже 75 років тому вперше було виділено фолієву кислоту з листя шпинату, а сьогодні властивості цього вітаміну на здоров’я організму колосальні та продовжують досліджуватися. Вітамін В9 або фолієва кислота належить до водорозчинної групи. Вітамін широко поширений у природі, частково синтезується в організмі людини і тварин.

 

Вітаміни та мінерали відіграють важливу роль в організмі, тому їхню кількість потрібно підтримувати за допомогою вживання продуктів харчування, що містять необхідні компоненти. Найкращі німецькі вітаміни дають змогу поповнити запас мінеральних речовин швидше і надійніше.

Який принцип дії вітаміну В9 (фолієвої кислоти)?

Вітамін В9 добре абсорбується в шлунку, перетворюючись на активну речовину за короткий час. Фолієва кислота є найбільш ефективною. Частково цей елемент обертається в печінці, але процес відбувається повільно і поступово.

 

Фолієва кислота активується набагато швидше за допомогою взаємодії з вітаміном В6. Фолати є коферментами при синтезі РНК і ДНК, а також беруть участь у метаболізмі амінокислот.

Для чого потрібен вітамін В9?

Головна роль В9 в організмі полягає в синтезі та відновленні ДНК, а також РНК. Крім того, бере участь у метаболізмі амінокислот, наприклад, гліцину і метіоніну. Фолієва кислота виконує такі важливі функції:

 

— Під час вагітності сприяє правильному розвитку плода;

— Підтримує стабільну роботу нервової системи;

— Синтезує ДНК і РНК для створення нових клітин;

— У поєднанні з вітаміном В12 утворює нові кров’яні тільця;

— Знижує показники холестерину в крові.

 

Під час вагітності та грудного вигодовування дуже потрібні вітаміни та мінерали, а саме фолієва кислота, яка допомагає підтримувати стан плода і не дає розвиватися пошкодженням під час періоду годування.

 

У дітей, чиї матері під час виношування вживали достатню кількість В9, значно швидше та ефективніше відбувається розвиток.

 

Крім того, фолати зміцнюють імунітет, сприятливо впливають на нервову систему, а також роботу судин і серця. Німецькі вітаміни для чоловіків, що мають у складі В9, впливають на вироблення більшого об’єму сперми, тому шанси зачати дитину стають вищими.

Які наслідки дефіциту вітаміну В9 в організмі?

Мінерали та вітаміни повинні знаходитися в організмі в достатній кількості. Якщо якихось елементів не вистачає, порушується баланс функцій усіх систем. Відсутність належної кількості В9 в організмі спричиняє такі негативні наслідки:

 

— Анемія, оскільки кров’яні тільця не виробляються в потрібній кількості;

— Когнітивні порушення і неуважність, а також погіршення пам’яті;

— Втома і млявість, тривожність, нервозність;

— Проблеми зі шлунково-кишковим трактом;

— Розвиток безпліддя;

— Тахікардія, задишка як наслідок анемії;

— Дратівливість.

 

Якщо під час вагітності не вживати вітамін В9, можуть статися передчасні пологи або народитися дитина з низькою вагою. Крім того, можуть бути порушені етапи розвитку, а саме уповільнені та менш ефективні.

 

Дефіцит фолієвої кислоти може бути помітний через появу виразок на язиці, а також помітного погіршення стану шкіри та волосся.

У яких продуктах міститься вітамін В9?

Фолієва кислота або вітамін В9 не синтезується організмом самостійно в потрібних кількостях. Його концентрація помітна в багатьох продуктах харчування:

 

— Дріжджі;

— Зелень: шпинат, цвітна капуста;

— Арахіс;

— Варена квасоля;

— Варена броколі;

— Полуниця;

— Цільнозерновий хліб;

— Свиняча, теляча печінка.

 

Спортивне харчування від MST Nutrition — це комплекс вітамінів, необхідних для правильного і здорового розвитку організму. Поповнює запас усіх вітамінів і мінералів, які беруть участь у важливих процесах.

Кому не можна вживати В9?

Люди, які страждають важкими захворюваннями нирок або печінки, можуть отримати надлишок вітаміну, що негативно позначиться на здоров’ї та стані. Протипоказано тим, хто має будь-які алергічні реакції на фолієву кислоту, а також злоякісні утворення або анемію глибокої стадії. Допускати надлишок компонента також не можна всім, оскільки це може викликати підвищену дратівливість, порушення сну і симптоми безсоння.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ