+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Вітамін С

Що таке вітамін С

Вітамін С – це мікроелемент, який бере участь у зміцненні імунної системи. Він відповідає за вироблення лейкоцитів (лімфоцитів і фагоцитів), які діють протистоять можливим інфекціям в організмі. Деякі дослідження засвідчили, що добавки вітаміну С, як-от спортивне харчування від MST Nutrition, можуть допомогти знизити рівень стресу і тривоги та запобігти ризику серцево-судинних захворювань.

Який принцип дії вітаміну С

В організмі речовина відповідає за низку функцій:

 

– Діє як потужний антиоксидант, підтримуючи рівень іонів заліза та міді.

– Відіграє важливу роль у синтезі колагену, загоєнні ран, імунній функції та синтезі нейромедіаторів.

– Бере участь у формуванні сполучної тканини та в регуляції функціонування капілярів і кісток.

– Захищає слизові оболонки.

– Знижує сприйнятливість до інфекцій.

– Запобігає виникненню цинги.

 

Важливість добавок із вітаміном С не варто недооцінювати.

Для чого потрібен вітамін С

Речовина розчинна у воді й дуже корисна для росту та розвитку. Крім того, вона дуже потрібна всім тканинам організму і застосовується для:

 

– відновлення хрящів, кісток і зубів;

– кращого засвоєння заліза;

– формування рубцевої тканини.

– утворення білка.

 

Як антиоксидант він допомагає блокувати шкоду від вільних радикалів, які можуть призводити до розвитку раку, хвороб серця та інших захворювань, таких як артрит. Також вітамін С – найкраща добавка в разі застуди. 

Які наслідки дефіциту вітаміну С в організмі

Коли в раціоні недостатньо речовини, дорослі відчувають втому, слабкість і дратівливість. Вони втрачають вагу і відчувають невиражені болі в м’язах і суглобах.

 

Діти стають дратівливими, відчувають біль під час руху, втрачають апетит і не набирають вагу з належною швидкістю. Як у немовлят, так і в дітей раннього віку сповільнюється ріст кісток, що призводить до кровотеч і анемії.

 

Важкий дефіцит спричиняє цингу. Це захворювання рідко зустрічається у немовлят, оскільки грудне молоко містить його в достатній кількості. 

У яких продуктах міститься вітамін С

Багато людей вважають, що вітамін С міститься тільки в апельсинах, мандаринах та інших цитрусових, але є багато інших фруктів із даною речовиною, як-от ківі або полуниця, та овочів.

 

– Гуава. Містить багато вітаміну С – до 273 мг у 100 г. Гуава – тропічний фрукт, який люблять у всіх країнах світу і який можна знайти в багатьох супермаркетах. З нього можна приготувати фруктовий салат, компот і смузі.

 

– Петрушка. Плюс петрушки в тому, що її можна додавати до багатьох страв. У ній міститься до 100 мг речовини на 100 г ваги.

 

– Броколі. Для того, щоб отримати максимальну користь з овоча, важливо не готувати і не смажити його занадто сильно. Ще один спосіб вживання – в сирому вигляді. Багато хто вважає, що вона дуже добре поєднується з кус-кусом.

 

– Гірчиця. У її насінні міститься до 75 мг речовини в 100 г. Найчастіше використовують жовту та чорну гірчицю.

 

– Папайя. Це суперпродукт, вона допомагає травленню. Щоб витягти всі її поживні речовини, її потрібно їсти сирою, але без шкірки.

 

– Крес-салат. Його можна включати в усі види салатів. Він містить до 60 мг у 100 г і багатий на залізо та йод, вітамін А і Е.

 

– Полуниця. Це фрукт із великим вмістом речовини. Ще однією перевагою є те, що в ній лише 30 калорій у 100 грамах. Вона також багата калієм, антиоксидантами та іншими компонентами, що допомагають знизити рівень холестерину.

 

– Апельсини. У 100 г міститься 50 мг. Найкраще їсти їх свіжими або приготувавши фреш.

 

– Перець. У червоному перці концентрація найвища: до 140 мг у 100 г. Червоний перець чилі містить до 225 мг у 100 г. Після гуави різні види перцю є найбагатшим продуктом за вмістом вітаміну С та інших вітамінів.

 

– Брюссельська капуста. Це овоч із високим вмістом вітаміну С. У ній міститься до 110 мг у 100 г. Також вона вирізняється великим вмістом клітковини, калію та фолієвої кислоти.

 

– Лічі. Це дуже популярний фрукт в азіатській кухні, який використовується для приготування сиропів, шербетів, смузі, соків. Він містить 60 мг корисної речовини в 100 г.

 

Кому не можна вживати вітаміну С

Не можна вживати добавку людям із певними захворюваннями, такими як важка гіпоабсорбція, рак і захворювання нирок, що потребують гемодіалізу.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ