+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Валін

 

Таку назву отримала амінокислота, виділена 1901 року хіміком Емілем Фішером із казеїну. Це глікогенна речовина, що бере участь у процесі вироблення вітаміну В3, а також пеніциліну.

 

Людська печінка може перетворювати її (за потреби) на глюкозу, що слугує своєрідним «пальним» (джерелом енергії) для м’язів. Крім того, загальна життєдіяльність організму також стимулюється валіном.

Як діє L-валін?

Практично всі білки, доступні людині сьогодні, містять у собі цю амінокислоту. Вона бере участь в енергообміні, що сприяє утворенню молекул АТФ, які дають м’язам, зокрема й серцю, енергію.

 

Вона відіграє важливу роль у моменти фізичних навантажень або під час занять спортом, оскільки є джерелом амінного азоту. Коли організм витрачає багато енергії, він втомлюється, сили його виснажуються, рівень серотоніну підвищується. Мозок отримує сигнал про те, що тіло вже втомилося, і вмикає режим економії енергії. Кожну наступну дію виконувати стає складніше.

 

За вироблення серотоніну відповідає речовина, іменована триптофаном. Валін здатний йому протистояти, тому під його впливом відчуття втоми зникає, а людина відчуває прилив сил.

Для чого необхідний L-валін?

В організмі ця речовина виконує безліч функцій і впливає на різні системи. Наприклад, допомагає впоратися з нервозністю і безсонням, а також знижує апетит, допомагаючи людям боротися із зайвою вагою.

 

Важливий L-валін ще й з таких причин:

 

— він необхідний для відновлення і росту м’язових тканин;

— допомагає в лікуванні жовчного міхура і печінки;

— забезпечує додатковою глюкозою;

— допомагає збалансувати амінокислоти, що містяться в організмі;

— регулює внутрішню концентрацію азоту;

— покращує роботу мозку;

— допомагає позбутися алко- і наркозалежності;

— помічник у боротьбі з депресією;

— полегшує стан хворих на склероз.

 

Для спортсменів після тренувань валін важливий тим, що він насичує пошкоджені тканини, прискорюючи процес їх загоєння. Так процес відновлення м’язів відбувається швидше, а людина не втрачає м’язову масу, як це зазвичай буває внаслідок катаболічних процесів, що запускаються інтенсивними навантаженнями.

У яких продуктах міститься L-валін?

Ця амінокислота вважається незамінною, тобто самостійно організм її виробляти не може, а має отримувати із зовнішніх джерел, наприклад, з продуктів харчування. Отримати його можна з:

 

— яєць;

— сирів різних видів, зокрема з козячого;

— молокопродуктів (йогурт, молоко);

— м’яса — курячого, баранячого, яловичого;

— риби та морепродуктів;

— бобових;

— волоських горіхів;

— гарбузового насіння;

— грибів;

— сої;

— кукурудзи;

— борошна пшеничного і кукурудзяного;

— морських водоростей;

— перлової крупи;

— цільнозернових.

 

Якщо отримати достатню кількість речовини з продуктів не виходить, є й інший спосіб — приймати у вигляді спортивного харчування від MST Nutrition.

Які наслідки дефіциту L-валіну

Мієлін — оболонка нервових клітин, її якість залежить від валіну. Якщо його рівень буде занадто низьким, якість мієліну теж знизиться. Це може спровокувати розвиток дегенеративних неврологічних захворювань (Альцгеймера, Паркінсона, склерози).

 

Є й інші наслідки нестачі амінокислоти, що виражаються в:

 

— випаданні волосся;

— різкій втраті ваги;

— затримці росту;

— ослабленні імунітету;

— атрофії м’язів;

— депресії.

 

Випадки передозування речовиною теж іноді трапляються, що може призводити до алергічних реакцій, відчуття «мурашок на шкірі», нервозності, порушень у роботі нирок і печінки.

Кому вживати L-валін не рекомендується?

Л-валін відіграє важливу роль у роботі організму, але є випадки, коли він може і нашкодити.

 

Німецький BCAA не рекомендують людям, у яких є хвороби печінки/нирок, оскільки стан може погіршитися, а також тим, у кого проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту. Вагітним і жінкам-годувальницям, неповнолітнім, хворим на діабет, гепатит, а також людям з індивідуальною непереносимістю його вживати не можна. Те саме стосується і тих, хто страждає від серцевої недостатності.

 

Замовити BCAA і приймати речовину у вигляді добавок дозволяється тільки під контролем лікаря — щоб уникнути небезпечних наслідків.

Зміст
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ