+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Креатин фосфат

Що таке креатин фосфат

Креатин фосфат – це важлива фосфорильована молекула креатину, функція якої полягає в забезпеченні м’язів енергією. Отримати достатню кількість цієї речовини для нормального функціонування організму можна зі звичною їжею або спортивним харчуванням від MST Nutrition.

Який принцип дії креатин фосфату

Речовина є добре вивченим, безпечним і ефективним засобом. Креатин фосфат особливо цікавий спортсменам, які займаються силовими видами спорту, через його здатність покращувати продуктивність і збільшувати силу під час короткочасних і високоінтенсивних навантажень.

 

Крім того, він збільшує м’язові волокна, запобігає передчасному стомленню, знижує ризик пошкодження тканин, прискорює відновлення, дає змогу збільшувати навантаження та інтенсивність тренувань.

 

Він знижує м’язову втому, сприяє адаптації до тренувань і ефективний під час метаболічних процесів для збільшення запасів глікогену.

 

Речовина має властивість запобігання травмам і має антиоксидантну здатність.

 

Креатин продемонстрував ефект поліпшення неврологічних і когнітивних функцій за рахунок акумуляції в тканинах мозку. Він корисний для літніх людей, підвищуючи стійкість до стомлення, силу, мінеральну щільність кісток і покращуючи фізичну форму.

Для чого потрібен креатин фосфату

В організмі його функція – слугувати сховищем енергії для швидкого вивільнення. Точніше, фосфокреатин (ФКр) заповнює витрати АТФ під час скорочення м’язів: що більша кількість креатину фосфату, то вищою є здатність виконувати фізичні зусилля і протягом тривалішого періоду часу.

Які наслідки дефіциту креатин фосфату в організмі

Синдром дефіциту являє собою групу порушень метаболізму креатину, що характеризуються генералізованою затримкою розвитку, розумовою відсталістю, іншими неврологічними або поведінковими розладами (судомами, руховими розладами, міопатією).

У яких продуктах міститься креатин фосфат

Продуктів із високим вмістом креатину досить чимало.

 

– Яєчні білки. Яйця загалом та їхні білки зокрема містять значну кількість креатину, що ідеально підходить для живлення м’язів та покращення результатів у тренажерному залі. Яєчні білки можна використовувати для приготування млинців, омлетів або печива.

 

– Солона шинка. Маючи 0,6 грама креатину в 100 г, шинка, крім приємного смаку, є союзником у наборі м’язової маси завдяки високому вмісту білка (до 28 грамів).

 

– Яловичина. Оскільки це червоне м’ясо, вміст креатину в ньому становить приблизно 5 грамів на кілограм.

 

– Молоко. Це не найкраще джерело речовини, але воно містить 0,1 грам у 100 г. Це також джерело білка та корисних жирів.

 

– Сири. У таких сирах, як Гауда, швейцарський, пармезан, Едам, ви знайдете від 2 до 3 грамів фосфокреатину в 100 г.

 

– Нирки. У них міститься майже така ж кількість речовини, як у печінці (4,5 грама).

 

– Морепродукти. Креветки та мідії містять таку саму кількість креатинфосфату в ста грамах, як і червоне м’ясо.

 

– Червона журавлина. Нещодавні дослідження засвідчили, що креатинфосфат плюс поліфеноли чорниці можуть поліпшити м’язову силу і витривалість.

 

– Камбала. Серед харчових властивостей камбали слід відзначити наявність у ній таких корисних речовин: 0,90 мг заліза, 17,20 г білка, 61 мг кальцію, 0 г клітковини, 310 мг калію, 0,53 мг цинку, 0 г вуглеводів, 22 мг магнію, 104 мг натрію.

 

– Індичка. Біле м’ясо багате на фосфокреатин і білок, що живить м’язи.

 

– Хек. Це біла риба низької жирності, 100-грамова порція якої містить 0,7 грама речовини. Крім того, він містить мало калорій: 72 ккал на кожні 100 грамів і 108 ккал на кожну середню порцію в 150 грамів, а її білок має високу біологічну цінність.

 

Ці продукти не є недосяжним делікатесом, тому кожен охочий може знайти їх на прилавку найближчого супермаркету.  

Кому не можна вживати креатин фосфат

У разі порушення функціонування нирок, біполярних розладів і зневоднення організму креатин протипоказаний до застосування. Також його не можна приймати людям з індивідуальною підвищеною чутливістю до речовини.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ