+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Ацетил L-карнітин

Що таке Ацетил L-карнітин

Ацетил L-карнітин є продуктом етерифікації амінокислоти L-карнітину ацетильною групою, що підвищує здатність організму засвоювати L-карнітин. У цьому суттєва різниця між L-карнітином і ацетил-L-карнітином. 

 

L-карнітин – це амінокислота, отримана в результаті синтезу незамінних амінокислот лізину і метіоніну. Цей процес відбувається безпосередньо з організму, переважно з печінки та нирок, за наявності:

 

– вітаміну В6;

– вітаміну С;

– заліза.

 

Основна роль L-карнітину полягає у сприянні транспортуванню жирних кислот для перетворення в енергію. Якщо ви страждаєте від дефіциту заліза, ацетил L-карнітин може допомогти відновити це значення.

Який принцип дії ацетил L-карнітину?

Ацетил L-карнітин корисний для спорту і для схуднення, оскільки може поліпшити спортивні результати, оскільки сприяє процесам вивільнення енергії на рівні м’язів. 

 

Він транспортує жирні кислоти, які будуть використовуватися для виробництва АТФ, молекули, яка зберігає енергію і вивільняє її кожного разу, коли виникає потреба в більшій потребі в енергії. 

 

Основне застосування стосується видів спорту на витривалість і силових видів спорту, фактично він підходить для тих, хто займається видами спорту на витривалість і потребує тривалої фізичної реакції. Ацетил L-карнітин, що приймається за кілька годин до інтенсивного тренування, знижує вироблення молочної кислоти і покращує фізичну працездатність.

 

Ацетил-L-карнітин також знаходить застосування в бодібілдингу. Фактично було відзначено, що він взаємодіє з рецепторами тестостерону, вивільняючи його, що чинить анаболічну дію в крові. 

Для чого потрібен ацетил L-карнітин?

Для будь-кого, хто займається спортом, виробництво цього компонента стає необхідним. Ацетильна група стає фундаментальною для збільшення абсорбції та біодоступності амінокислоти L-карнітину, збільшуючи її розчинність і легкість засвоєння організмом. 

 

Ацетил-L-карнітин може добре впливати на репродуктивні здібності, оскільки покращує рухливість сперматозоїдів. Його часто рекомендують у терапії чоловічого безпліддя. Також він може запобігти фізичному та розумовому старінню, але поки що це слід розглядати лише як гіпотезу.

Які наслідки дефіциту ацетил L-карнітину?

Дефіцит цього компонента в організмі людини може з’являтися на утворення депресивного стану. Можна помітити, що в таких випадках людина відчуває втому, сонливість і занепад сил. У людей з нестачею такої речовини може з’являтися зайва вага, розвиватися серцево-судинні захворювання. Швидка стомлюваність також вважається одним із найбільш виражених наслідків. 

У яких продуктах міститься ацетил L-карнітин

Ацетил L-карнітин синтезується, якщо в організмі виявляється необхідна кількість вітаміну В, вітаміну С і заліза. Тому рекомендуються такі продукти:

 

– М’ясо, що містить залізо і L-карнітин. Фактично, амінокислота тут уже присутня і біодоступна. Однак надмірне споживання м’яса може призвести до можливих проблем зі здоров’ям, таких як ожиріння, серцево-судинні проблеми, діабет тощо.

– Сухофрукти, такі як волоські горіхи, мигдаль, фундук.

– Бобові та цільнозернові продукти, які, як і сухофрукти, містять залізо і вітамін B.

– Свіжі овочі для наявності вітаміну В і зелене листя для збільшення надходження заліза.

– Свіжі фрукти, такі як цитрусові, ківі, полуниця, ягоди, містять вітамін С.

– Слід зазначити, що з усього L-карнітину, що виробляється організмом, лише невелика частина використовується для виробництва енергії, інша частина виводиться у вигляді відходів. 

 

Крім того, ацетил L-карнітин є одним із складових компонентів деяких видів спортивного харчування від MST Nutrition.

Кому не можна вживати 

Компонент ацетил Л-карнітин протипоказаний людям, які мають індивідуальну непереносимість. Також, не слід вживати його вагітним і в період лактації. Суворо заборонено використовувати в разі епілепсії.

 

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ