+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Рибофлавін (В2)

 

Рибофлавін або вітамін В2 є важливою речовиною, як і інші мінерали, яка необхідна для правильного енергетичного обміну та широкого спектра клітинних процесів.

Який принцип дії вітаміну В2?

Робота цього мікроелемента в організмі полягає в розщепленні вуглеводів, ліпідів і білків, що дозволяють отримувати необхідну енергію для задоволення клітинних потреб організму. Він бере участь у процесі вироблення йоду щитоподібною залозою і в підтримці нормального зору (головним чином оксигенізуючої активності рогівки) та здоров’я шкіри.

Для чого потрібен вітамін В2?

Вітаміни та мінерали є незамінними органічними речовинами в обмінних процесах людини. Вони не дають енергії, але без них організм не зміг би скористатися поживними речовинами. В2 бере участь у процесах клітинного дихання, детоксикації печінки, ембріональному розвитку та підтримці оболонки нерва. Він також сприяє зростанню і розмноженню, покращує стан шкіри, нігтів і волосся. Нормальний рівень речовини допоможуть підтримати спортивне харчування від MST Nutrition і німецькі вітаміни для чоловіків.

Які наслідки дефіциту вітаміну В2 в організмі?

Дуже рідко дефіцит рибофлавіну трапляється в дорослих. Від нього страждають хронічні алкоголіки, літні люди з неправильним харчуванням, люди з незбалансованим харчуванням або суворі вегетаріанці. Нестача В2 у немовлят трапляється досить часто.

 

Деякі із симптомів, які можуть вказувати на нестачу в організмі:

 

— потріскані та червоні губи;

— запалення язика;

— тріщини в куточках рота і виразки в ньому;

— біль у горлі.

 

Також дефіцит може спричинити сухість шкіри, залізодефіцитну анемію, печіння та очний свербіж, а також фотосенсибілізацію. Компенсувати нестачу допоможуть найкращі німецькі вітаміни або німецькі вітаміни для жінок і чоловіків.

У яких продуктах міститься вітамін В2?

Нормальний рівень речовини в організмі можна підтримувати продуктами, які на неї багаті, і збалансованим харчуванням:

 

— Печінка. Яловича печінка, порівняно з м’ясом, має низьку вартість і є чудовим джерелом білка, вітамінів і мінералів, що робить її хорошим варіантом для збагачення раціону. Вона багата на залізо і кальцій. У 100 г сирої яловичої печінки міститься 0,9 мг В2.

 

— Курячі яйця. Для людського організму споживання рибофлавіну, який також міститься в курячих яйцях, сприяє метаболізму жирів, цукрів і білків і є важливим для здоров’я очей, гарного стану шкіри, здоров’я порожнини рота і волосся. 100 г сирого курячого яйця забезпечують 0,6 мг речовини.

 

— Молоко. Воно вважається найкращим джерелом B2, проте може втрачати половину або більше вмісту рибофлавіну під впливом світла понад чотири години. У 100 г коров’ячого молока міститься приблизно 0,183 мг речовини.

 

— Червоне м’ясо. Яловичина містить велику кількість білка, має велику біологічну цінність, містить усі амінокислоти, необхідні для правильного функціонування організму, та швидше засвоюється в процесі травлення. 100 г сирого м’яса забезпечують 0,2 мг В2.

 

— Біле м’ясо. М’ясо птиці, багате на цей мікроелемент і білок, містить мало заліза і практично таку саму кількість холестерину, як і яловичина. Важливо знімати шкірку під час приготування, а також віддавати перевагу приготуванню на грилі. У 100 г курки міститься 0,20 мг рибофлавіну.

 

— Сир. Споживання 100 г напівтвердого сиру забезпечує 0,3 мг В2.

 

— В’ялені помідори. Це продукт із високим вмістом заліза та калію. У 100 грамах в’ялених томатів міститься 0,49 мг (29% добової норми) рибофлавіну.

 

В2 також міститься в листових овочах: капусті, броколі, шпинаті, білоголовій капусті, крес-салаті тощо. Насіння соняшнику, горох і соя також сповнені цією речовиною.

Кому не можна вживати вітамін В2?

Рибофлавін протипоказаний у разі індивідуальної підвищеної чутливості до нього. Особливих протипоказань до його прийому немає. Не можна використовувати речовину за її підвищеної концентрації в організмі. Рибофлавін є водорозчинним вітаміном, який добре регулюється органами, тому передозування трапляється рідко і зазвичай виникає тільки при ін’єкційному введенні.

 

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ