Магній
Магній (Mg, Magnesium)є четвертим за поширеністю мінералом в організмі і бере участь у понад 300 процесах, що постійно відбуваються в організмі. Приблизно 50% магнію міститься в кістках, а інші 50% розподілені між клітинами тканин, що формують органи. Більша частина Mg у раціоні надходить з овочів. Дефіцит речовини може виникнути у людей, які зловживають алкоголем, за низького рівня кальцію в крові або проблем із засвоєнням поживних речовин із травного тракту.
Який принцип дії магнію?
Magnesium — це один із найбільш концентрованих мінералів у людському організмі. Це кофактор великої кількості ферментативних реакцій. Він потрібен для перетворення креатинфосфату в АТФ — нуклеотид, який відповідає за появу енергії в клітинах людського організму. Mg необхідний для нормального функціонування ЦНС, серцевого м’яза. Він має судинорозширювальні властивості, сприяє жовчовиділенню, руховій активності шлунково-кишкового тракту, приводячи до виведення з організму холестерину.
Для чого потрібен магній?
Mg необхідний для вироблення енергії, синтезу білків і ДНК. Він допомагає стабілізувати мембрани клітин, регулювати потік кальцію і сигнальних шляхів. Як і інші вітаміни та мінерали, які за недостатнього виробництва організмом можна отримати зі спортивного харчування від MST Nutrition, Magnesium важливий для нормального енергетичного обміну, функціонування нервової системи, роботи м’язів, функціонування опорно-рухового апарату, здоров’я зубів, волосся та нігтів.
Основні переваги, які дає Mg спортсменам:
— Знижує ймовірність пошкодження м’язів і травм суглобів.
— Знижує відчуття втоми під час інтенсивних занять.
— Знижує рівень лактату в крові.
— Збільшує спритність.
— Покращує засвоєння інших важливих для нашого організму вітамінів і мінералів, таких як вітамін С.
— Сприяє відновленню сухожиль і зв’язок після травм.
— Зміцнює імунну систему.
Mg має функцію, аналогічну антиоксидантам, оскільки зміцнює захисні сили та захищає від зараження хворобами.
Які наслідки дефіциту магнію в організмі
Симптоми, які можуть вказувати на те, що в організмі дефіциту цього мінералу.
— Поява судом у ногах.
— Запаморочення.
— Проблеми з травленням.
— Втома.
— Головний біль.
У разі, якщо ви помітили прояв таких реакцій, варто всього лише звернутися до лікаря для загального обстеження і з’ясувати, чи справді ви страждаєте від дефіциту магнію. У разі його нестачі допоможе прийом німецьких вітамінів для чоловіків.
У яких продуктах міститься магній
Продукти з високим вмістом магнію такі:
— Цільна пшениця. Усі продукти, що містять цільнозернове борошно, будуть чудовим джерелом магнію. Це хліб, макарони або крупи, якщо вони на 100% цільнозернові.
— Мигдаль, волоські горіхи та фісташки. Ці горіхи багаті на вітамін Е і Mg. У 100 грамах цих продуктів міститься 120 мг цього мінералу.
— Насіння льону. Воно є джерелом омега-3, клітковини та вітаміну B1, необхідних для виробництва енергії. Усього 100 грамів цього насіння можуть покрити 100% денної норми Mg.
— Шпинат. У 100 грамах шпинату міститься 79 мг магнію.
— Авокадо. 200 г фрукта забезпечує 15% рекомендованої денної норми Magnesium.
— Бобові: сочевиця, квасоля або нут. Вони допомагають нам задовольнити наші потреби в Mg, містять від 120 до 140 мг речовини в 100 грамах.
— Банан. Його можемо вживати його як десерт або перекус. Він сприяє правильній роботі м’язів.
— Насіння соняшнику та гарбуза. У 100 грамах насіння соняшнику міститься 325 мг цього мінералу, що становить 82,8% денної норми. Гарбузове насіння містить 360 мг Mg у 100 грамах.
— Темний шоколад. У 30 грамах міститься 95 мг Magnesium, що становить 24% від рекомендованої добової норми.
— Овес. Він містить 177 мг Mg у 100 грамах, а ще й є джерелом білка, клітковини, калію, кальцію та вітамінів групи В.
Також поповнити запас цього мінералу можна, приймаючи найкращі німецькі вітаміни.
Кому не можна вживати магній
Прийом Mg небажаний людям зі шлунково-кишковими захворюваннями (такими як хвороба Крона або глютенова хвороба), хворим на діабет 2 типу і тим, хто страждає від алкоголізму.