Цитрулін малат
Амінокислота під назвою L-цитрулін належить до так званих замінних органічних сполук, тобто самостійно виробляється людським організмом. Здебільшого синтезується в печінці, є будівельним матеріалом для нервових клітин, волосся і нігтів, а також зустрічається в деяких видах білка і фруктах. Уперше цю речовину вдалося виділити в 1930 році. Для цього використовували кавунову шкірку, звідки й пішла назва компонента (citrullus — латинське позначення одного з різновидів кавунів).
Вважається, що L-цитрулін не входить до складу компонентів, з яких формуються білки м’язової тканини. Тому, якщо мета полягає в тому, щоб наростити масу — амінокислота не дасть потрібного результату, зате вона бере участь в інших важливих фізіологічних процесах.
У яких процесах бере участь L-цитрулін
Цитрулін — попередник такої важливої для людського організму речовини, як аргінін. Останній компонент має величезне значення для роботи серцево-судинної системи, регулює кровоносний тиск і запобігає розвитку суміжних захворювань. Нюанс у тому, що для розщеплення молекули аргініну, організму доводиться задіювати складні хімічні процеси. Цитрулін у цьому відношенні ефективніший, оскільки легко «обходить» всі ці ланцюжки, швидше потрапляє в кровотік і чинить позитивний ефект на здоров’я.
Ще один важливий процес, у якому бере участь L-цитрулін, — виведення з організму продуктів розпаду білка. Під час посилених фізичних навантажень зростає концентрація сечовини та аміаку, які провокують втому і є токсичними для організму. Амінокислота сприяє транспортуванню сполук у сечостатеву систему, звідки вони виводяться назовні. Будь-які зміни в цьому циклі можуть призвести до серйозних наслідків: від виникнення судом до порушення обмінних процесів.
Чим відрізняється L-цитрулін і Цитрулін малат?
Малат — це сіль яблучної кислоти, молекули якої з’єднують з L-цитруліном у лабораторних умовах. Різниця між цими двома речовинами незначна, але ефект різний. Загалом обидві форми вважаються ефективними, тому вибір залежатиме від мети, яку планують досягти.
L-цитрулін підходить для тривалого застосування і використовується, коли в цьому виникає потреба:
— покращує функціонування серцевого м’яза;
— збільшує стійкість до фізичних навантажень людям із серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом;
— підвищує фізичну силу і дає змогу ефективно опрацювати м’язовий рельєф;
— показаний тим, хто змушений дотримуватися низькокалорійної дієти.
Форма малату вирізняється тонізувальною властивістю і застосовується в тих випадках, коли потрібно поліпшити показники витривалості:
— сприяє розширенню кровоносних судин, завдяки чому підтримується робота всіх внутрішніх органів і систем, також поліпшуються інтелектуальні функції, м’язи збільшуються в об’ємі через інтенсивне кровонаповнення, виконується профілактика еректильної дисфункції;
— стимулює вироблення великої кількості енергії, позитивно впливаючи на загальну працездатність;
— запобігає виникненню крепатури, прискорює відновлення після надмірних фізичних навантажень;
— нормалізує обмінні процеси, підвищує адаптаційні можливості та опірність до стресових факторів.
L-цитрулін малат від MST Nutrition підходить не тільки тим, хто займається силовими тренуваннями, а й людям похилого віку, які страждають на астенію, синдром хронічної втоми або нещодавно перенесли хірургічне втручання.
Які особливості та протипоказання вживання L-цитруліну
Незважаючи на те, що L-цитрулін самостійно виробляється організмом, додаткові добавки можуть принести значну користь і поліпшити якість життя. Підходить такий компонент не всім, серед протипоказань: ревматоїдний артрит, виразка шлунка або 12-палої кишки, I-II триместр вагітності, період лактації, також заборонено приймати дітям до 6 років.
Цитрулін добре засвоюється, в рідкісних випадках може викликати дискомфорт у ділянці живота або алергічні реакції за підвищеної чутливості. Відмінно поєднується з карнітином, аргініном, креатином і цинком. Але відповідна комбінація повинна підбиратися з урахуванням індивідуальних особливостей, переслідуваної мети і тільки після консультації з фахівцем.