+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Метіонін

 

L-метіонін — одна з важливих для організму амінокислот, необхідна для різних хімічних і метаболічних впливів в організмі.  Це основний постачальник сірки, яка потрібна для нормального розвитку і росту нігтів, шкіри та волосся. Зовні метіонін має вигляд найдрібніших кристалів без кольору, але зі специфічним запахом.

 

Така амінокислота не синтезується організмом самостійно, вона належить до незамінних і надходить із продуктів харчування або ж харчових добавок.

Як діє L-метіонін

Метіонін вступає в реакцію зі шкідливими речовинами, тим самим оберігаючи від знищення клітини, сприяючи виведенню з організму металів і токсинів. Метіонін має особливе місце у створенні білків, також він сприяє запобіганню еволюціонуванню жирових відкладень у печінці. До того ж амінокислота — основа для низки гормонів, таких як адреналін, мелатонін і холін. L-метіонін сприяє виробленню глутатіону, який змагається з клітинними радикалами, в силу цього сприяє природному процесу виведення з організму токсинів.

 

Крім усього іншого, людському організму важливо регулярно отримувати сірковмісні амінокислоти, на кшталт L-метіонін, а саме для синтезу білка і сірки.

Для чого потрібен метіонін-L

Метіонін часто застосовується в спортивному харчуванні. Спортсменам метіонін обов’язковий для нарощування м’язової маси та виведення з організму аміаку, який виникає в результаті розпаду протеїнів. Це знаходить своє пояснення тим, що речовина сприяє процесу вироблення білків. Крім цього, амінокислота ускладнює накопичення ліпідів у клітинах печінки.

 

Водночас метіонін здатний скорочувати концентрацію холестерину і фосфоліпідів в організмі. Найбільш це актуально для людей, які хворіють на атеросклероз. У період вагітності призначають для поліпшення стану при токсикозі. У дитячому віці її приймають для запобігання дистрофії, пов’язаної з нестачею в організмі білків. Крім того, речовина сприяє уникненню проблем із формуванням нервової системи.

 

Іноді амінокислоту призначають людям із проблемами сечостатевої системи. Вона блокує активність бактерій, що накопичуються на стінках сечовивідних шляхів, і нормалізує сечовипускання. Особливо виражена ефективність речовини відзначається щодо сечокам’яної хвороби та циститу.

 

На додачу відзначається позитивний вплив амінокислоти на роботу нервової системи.

 

Катаболізм в організмі залежить від метіоніну, що має сприятливу поведінку на його роботу. Корисна амінокислота відповідає за транспортування поліненасичених жирних кислот. Є думка, що сполука істотно покращує настрій і також активізує роботу мозку. У певних ситуаціях амінокислоту приписують для виключення алергічних захворювань.

 

Метіонін є ініціатором біосинтезу білка на рибосомах, без нього неможливе повноцінне функціонування транспортної РНК. А також L-метіонін — це джерело сірки для біосинтезу цистеїну.

 

З’єднання L-метіоніну з S-аденозилом бере участь у реакціях, завдяки яким відбувається утворення колагену, креатину, адреналіну, сульфату, таурину, холіну, лецитину та інших фосфоліпідів, а також інших життєво важливих речовин. Крім того, метіонін знижує окислювальний стрес ШКТ (шлунково-кишкового тракту).

Наслідки дефіциту L-метіоніну

Брак характерний схильністю до набряків, у зв’язку з тим, що в організмі накопичується занадто багато зайвої рідини. Крім цього, зростає ризик виникнення алергічних симптомів, випадіння волосся, іноді навіть процес розвитку атеросклерозу.

У яких продуктах міститься L-метіонін

Отримати L-метіонін можна не тільки з біологічно активних добавок, а й із продуктів харчування, таких як:

 

— тунець;

— індичка;

— свинина;

— яловичина;

— ягнятина;

— курятина;

— твердий сир (у тому числі пармезан);

— насіння соняшнику, гарбуза або кунжуту;

— горіхи (зокрема бразильський або кеш’ю;

— зварені круто яйця — зокрема метіоніном багатий саме яєчний білок.

 

Продуктів харчування, які багаті такою амінокислотою досить багато, але найпростіший спосіб отримання L-метіоніну в організм — вживання харчових добавок від MST Nutrition.

Кому не можна вживати L-метіонін?

Протипоказано додаткове вживання амінокислоти за тяжкої печінкової недостатності, вірусного гепатиту, печінкової енцефалопатії.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ