+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Глютамін

 

Глютамін належить до так званих умовно незамінних амінокислот. Його вживання рекомендується під час високих тренувальних навантажень, тому що його втрати з м’язів можуть бути тоді занадто великими, а це негативно позначиться на функціонуванні організму. Добавка глютаміну прискорює регенерацію і чинить антикатаболічну дію.

Яка дія у глютаміну

Глютамін є амінокислотою з найвищою концентрацією в організмі людини, оскільки на її частку припадає понад 60% всіх вільних амінокислот у м’язах. Його присутність в організмі необхідна для багатьох фізіологічних реакцій. Його потребує:

 

— Мозок.

— Імунна система.

— Травний тракт.

— М’язи.

 

По-перше, такі амінокислоти «приносять користь» мозку та імунній системі. Тож, якщо додати важкі тренування, запас глютаміну може бути надто низьким, і може виникнути його нестача для м’язів. Щоб запобігти такому стану, варто звернутися по добавку. Правильна кількість глютаміну також впливає на стан кишківника, що призводить до кращого засвоєння поживних речовин.

 

Глютамін, що міститься у формі добавки, являє собою L-глютамін. Він збільшує вироблення глікогену в печінці та необхідний для перетворення аміаку на сечовину. Крім того, він необхідний для виробництва сильного антиоксиданту глутатіону, сполуки, що відіграє ключову роль у підтримці гомеостазу організму. Глутатіон у передтренувальному періоді підвищує працездатність і витривалість організму, тому важлива правильна кількість глютаміну як компонента глутатіону.

Яке дозування у глютаміну

Визначити оптимальну дозу непросто, оскільки в дослідженнях багато розбіжностей. Німецькі амінокислоти, зокрема глютамін, не повинні перевищувати дозування 40 г на день. Вищі дози можуть спричинити побічні ефекти, включно з пошкодженням нирок. Слід пам’ятати, що рівень глютаміну швидко підвищується, але також швидко падає, тому для регулярного підвищення рівня глютаміну в плазмі та м’язах найкраще використовувати малі дози, тобто близько 4-5 г 2-3 рази на день, з інтервалами 90-120 хвилин.

Як використовувати глютамін?

Використання глютаміну як добавки має бути ретельно продумано, проаналізовано і скориговано. Це тип препарату, який можна поступово збільшувати, але починати слід з меншої і безпечнішої дози. Що це означає? Людина, яка тільки починає приймати спортивне харчування (амінокислоти), наприклад, від MST Nutrition, не повинна приймати занадто високі дози.

 

Можна почати зі зміни свого раціону, тобто з введення в нього високобілкових продуктів, багатих на природний глютамін. Однак може виявитися, що цей тип надходження і переробки не повністю задовольняють потребу в глютаміні та його дефіцит все ж таки є, а отже, може бути використаний негайно.

 

Використання глютаміну також має залежати від фізичної активності та мети, для якої він приймається. У деяких випадках (нарощування м’язової маси) його слід приймати натщесерце і після тренування (2-3 добові дози). В інших випадках (зниження) його можна приймати як до, так і після тренування. Важливо робити хоча б періодичні перерви, щоб не порушувати природний баланс амінокислот.

Які властивості глютаміну

Глютамін є будівельною амінокислотою. Позитивно впливає на вироблення імунних клітин і лейкоцитів. Водночас він впливає на розмноження та якість клітин кишківника. Це його найважливіші та основні властивості. Для спортсменів глютамін важливий, тому що він впливає на побудову м’язових білків. У результаті він допомагає в процесі набору м’язової маси. Однак у період скорочення він забезпечує потрібну кількість енергії, необхідну для її використання під час тренування.

 

Амінокислота — глютамін, що використовується спортсменами, перешкоджає катаболічним процесам, використанню енергетичних ресурсів, накопичених у м’язах. Його систематичний прийом призводить до того, що організм отримує велику дозу енергії, яку він може одразу ж використовувати й утилізувати. Завдяки цьому йому не доводиться використовувати резерви. Така дія також означає, що тіло здатне виконувати набагато триваліші та вимогливіші вправи. Підвищує працездатність і витривалість організму. Водночас глютамін допомагає запобігти закисленню організму. Спортсменам, які скористаються його корисними властивостями, не доведеться піддавати себе народним болячкам.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ