+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Фенілаланін

 

L-фенілаланін — входить до 20-ки найважливіших амінокислот, які потрібні для правильного функціонування людського організму. Близька до аланіну, ця ароматична альфа-амінокислота міститься у складі білків усіх живих організмів і має прямий вплив на регулювання вироблення гормонів, бере безпосередню участь у білковому синтезі.

 

L-фенілаланін — безбарвна кристалічна речовина, під час плавлення розкладається. Людський організм самостійно не виробляє цю амінокислоту, вона потрапляє до нас із продуктів харчування або харчових добавок.

Який принцип дії у L-фенілаланіну?

Фенілаланін бере участь у фолдингу та стабілізації білкових структур, відіграючи значну роль у гідрофобних і стекінг-взаємодіях, стабілізує молекули ДНК. Також амінокислота допомагає виробленню гормонів щитоподібної залози. Фенілаланін конвертується в дофамін, сератонін і норадреналін; має особливе значення під час вироблення таких значущих для нас гормонів і молекул, як тирозин і епінефрин.

Для чого потрібен L-фенілаланін?

L-фенілаланін активно використовують у продуктах для спортивного харчування або як харчову добавку. Крім цього, його застосовують під час виготовлення синтетичного цукрозамінника, у харчовій промисловості — жувальні гумки, газована вода.

 

Амінокислота вкрай важлива для людей, які професійно займаються спортом. Оскільки фенілаланін бере участь у синтезі білка, він має величезний вплив на процес збільшення м’язової маси.

 

Інформація про те, що штучно синтезований фенілаланін чинить дію, яка блокує біль, не позбавлена підстав. Амінокислота пригнічує ферменти, які руйнують енкефаліни, і тим самим нормалізує больові відчуття. Тому його можна застосовувати в разі мігрені та інших негострих болів.

 

Завдяки цій речовині виробляються молекули гормонів, що мають для нас першорядне значення. Наприклад Тирозин впливає на поліпшення стану пам’яті, продуктивність та ефективність за стресової ситуації. Епінефрин і норадреналін активізують нашу нервову, серцево-судинну та дихальну системи, дають відчуття контролю, сили, підвищують самооцінку. Дофамін — нейротрансмітер, іншими словами «система винагороди» мозку — дарує відчуття задоволення; підвищує сприйняття інформації та, як наслідок, здатність до навчання.

 

Цю амінокислоту часто використовують під час лікування депресій, неврастенії та вітиліго. Також її включають у комплексну терапію під час лікування хвороби Паркінсона.

 

Перелік корисних властивостей на цьому не закінчується. Фенілаланін може запобігати небажаній пігментації та депігментації тканин, бере участь у продукуванні колагену, покращує метаболізм.

Які наслідки дефіциту L-фенілаланіну в організмі

Нестача фенілаланіну загрожує втратою м’язової маси і жиру, можливі проблеми з печінкою, слабкість і млявість. Важкі психологічні стани, апатія і навіть вицвітання волосся спостерігатимуться за гострої нестачі речовини.

 

Якщо ви раптом відчуєте слабкість, якщо складно зосередиться на новій інформації та настрій кудись зникає, це симптоми, які передують дефіциту амінокислоти L-фенілаланін.

У яких продуктах міститься L-фенілаланін

Цю амінокислоту наш організм не виробляє. Крім харчових добавок він міститься в таких продуктах:

 

— молочні та кисломолочні продукти;

— боби, квасоля, проросла соя;

— насіння гарбуза, кунжуту;

— мигдаль, арахіс (смажений);

— зелень;

— банани, авокадо;

— куряче м’ясо;

— сушені гриби;

— топінамбур;

— сухофрукти.

 

Продуктів харчування, які містять цю амінокислоту досить багато, але найпростіший і найефективніший спосіб постачання L-фенілаланіну в організм — вживання харчових добавок від MST Nutrition.

Кому не можна вживати L-фенілаланін

Протипоказано додаткове застосування речовини людям:

 

— хворим на шизофренію, навіть у стані ремісії;

— з високим артеріальним тиском;

— тим, хто страждає на безсоння, тривожність;

— вагітним і в період лактації.

 

Перелік протипоказань може бути не повний, тому, якщо вирішите вживати харчову добавку з вмістом L-фенілаланіну, обов’язково зверніться до лікаря за консультацією.

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ