МАКА
Що таке МАКА
МАКА — харчова добавка з коренеплоду Мака перуанського. Продукт добре відомий і популярний серед чоловіків, його активно використовують як природний енергетик із безліччю додаткових, позитивних властивостей. Однією з відмінних рис є збільшення сексуального потягу, потенції та фертильності. Водночас продукт значно підвищує фізичну витривалість, що робить його популярним серед безлічі спортсменів і бодібілдерів, адже значно підвищує витривалість і енергію під час тренувань.
Який принцип дії МАКА
Найчастіше МАКА використовується частіше за своїх непрямих аналогів через безліч поживних речовин. Корінь є поживним і калорійним, при цьому має величезний запас заліза, калію, клітковини і вітамінів групи В. При цьому незначні поліпшення будуть помітні вже за перших прийомів добавки до свого раціону. Найчастіше МАКА необхідна для:
— збільшення витривалості під час фізичних навантажень;
— підвищення рівня репродуктивних здібностей;
— поліпшення настрою та емоційного фону, шляхом балансу гормонів;
— полегшення симптомів менопаузи;
— підвищення природного вироблення енергії організмом;
— поліпшення розумових здібностей і концентрації уваги.
Варто зазначити, що існують різні креми, до складу яких додано порошок кореня перуанської маки. Дослідження довели, що використання таких кремів значно збільшує захист шкіри людини від прямих УФ-випромінювань, що запобігає відмиранню шкірного покриву та скасовує негативний вплив ультрафіолету. Ефект від використання таких кремів є накопичувальним.
Для чого потрібен МАКА
Першим і найбільш явним результатом вживання МАКА в раціоні є поліпшення репродуктивної функції чоловіків, насамперед через гормональний сплеск. При регулярному вживанні препаратів на основі перуанської маки значно зростає тестостерон. Найчастіше оброблений корінь вживають як харчову добавку чоловіки, які використовують спортивне харчування від MST Nutrition. Добавка має низку позитивних властивостей:
— значне зміцнення імунної системи;
— підвищення концентрації, значний вплив на емоційний стан і настрій;
— дає змогу збалансувати гормональний фон;
— істотно збільшує енергійність людини, її витривалість, що вкрай важливо при активному занятті спортом;
— поліпшення фертильності та репродуктивних функцій.
За помірного, але регулярного вживання МАКА сприяє поліпшенню загального стану людини, побічно впливає на її моральний стан за рахунок оптимізації низки фізичних показників.
Які наслідки дефіциту МАКА в організмі
МАКА є біологічною харчовою добавкою, створеною з натурального компонента. Рослина чинить низку позитивних ефектів на людину, зокрема на рівень її гормонів. Як самостійна речовина, організм не виробляє МАКА, що унеможливлює оцінити стан людини в разі дефіциту. Простіше кажучи, нестачу впливу кореня перуанської маки клінічними дослідженнями відстежити неможливо.
У яких продуктах міститься МАКА
Перуанська мака — самостійна рослина з вираженими гормональними впливами. Під час виготовлення добавки використовують корінь рослини Lepidium meyenii, який є аналогом женьшеню за низкою параметрів. Переважно його вирощують у горах Перу, на висоті понад 4 км над рівнем моря. Ця самостійна рослина належить до сімейства крижових і є «родичем» броколі та його роду.
На батьківщині кореня перуанського макі його використовують як харчову добавку або лікарський засіб. За смаком нагадує горіх, з вираженим земельним присмаком, але його смакові характеристики безпосередньо залежать від віку і процесу обробки. Домішок в інших рослинах МАКА не виявлено з природних причин, але існують інші натуральні продукти з аналогічними властивостями.
Кому не можна вживати МАКА
МАКА не є обов’язковим до вживання засобом, а виступає лише в ролі бустера тестостерону. Вживання обробленого кореня прийнято вважати безпечним і прямих протипоказань до його застосування немає. Обмежень щодо прийому немає і за статевою ознакою, адже дії МАКА здатні полегшувати симптоматику менопаузи. Побічні ефекти спостерігалися тільки у людей, які вживали корінь в їжу в сирому вигляді.
Виходячи з принципу дії речовини, її не рекомендується додавати в раціон у період загострення хронічних захворювань щитоподібної залози. Жінкам у період вагітності або лактації перед вживанням кореня перуанської маки необхідно проконсультуватися з фахівцями або своїм лікарем.