Корінь сибірського женьшеню
Що таке корінь сибірського женьшеню
У рейтингу найпопулярніших у світі рослин, що мають лікарське або терапевтичне застосування, сибірський женьшень (елеутерокок) посідає верхню позицію. Особливою популярністю користується його корінь. Препарати, добавки та чаї, приготовані на його основі, вважаються адаптогенними. Вони підвищують рівень енергії, забезпечують відчуття благополуччя, слугують когнітивною підтримкою організму і користуються популярністю у спортсменів. В організм потрапляють із природних компонентів, таких як БАДи на основі натурального обробленого кореня сибірського женьшеню або спортивного харчування від MST Nutrition.
Який принцип дії сибірського женьшеню
Рослина женьшеню — це добавка з ефективними властивостями, що знижують втому, стрес і уповільнюють старіння. Його популярність підтверджується включенням його до складу підбадьорливих і енергетичних напоїв. До його складу кореня сибірського женьшеню входять хімічні речовини, що впливають на мозок, імунну систему та певні гормони. Він також має певні хімічні речовини, активні проти низки бактерій і вірусів або для боротьби з алергією.
Корінь елеутерококу містить низку компонентів, званих елеутерозидами, активні інгредієнти яких упродовж усієї історії використовували в Китаї та Росії як ефективний засіб для стимуляції імунної системи, підвищення енергії та зниження стомлюваності.
Для чого потрібен сибірський женьшень
Препарати кореня сибірського женьшеню використовують для:
— відновлення енергії;
— купірування нападів алергії;
— схуднення;
— поліпшення пам’яті.
У спорті речовини на основі кореня рослини використовують, щоб поліпшити загальну фізичну працездатність, витривалість і м’язову силу. Крім того, сибірський женьшень став дуже популярним енергетичним засобом серед атлетів, покращуючи стійкість м’язів до стомлення і підвищуючи працездатність.
Тим, хто страждає від легкої або помірної втоми внаслідок хвороби, активних фізичних навантажень, нестачі сну або емоційних проблем, також корисним є прийом препаратів на основі кореня сибірського женьшеню. Вони мають властивість значно знижувати стомлюваність, тим самим збільшуючи можливості фізичної активності, тому що екстракт рослини має тенденцію покращувати синтез білка і ріст м’язів.
Додатковою перевагою цієї речовини є той факт, що її також можна використовувати для лікування психологічних розладів у випадках тривоги або депресії. Оскільки гарячі напої також сприяють заспокоєнню, чай з коренем сибірського женьшеню може бути особливо корисним, якщо ви хочете розслабитися. Елеутерокок виробляє низку корисних змін в організмі, таких як поліпшення настрою і надання відчуття благополуччя.
Наслідки дефіциту сибірського женьшеню в організмі
Нестача речовин, що наповнюють організм після прийому препаратів на основі елеутерококу, може проявлятися у вигляді слабкості, порушень когнітивних функцій мозку, зниження фізичної активності та спортивних результатів і розумової працездатності.
Можливе зниження резистентності до вірусних, грибкових і бактеріальних захворювань, ослаблення імунітету, тривале загоєння ран, проблеми з диханням, зниження слуху і зору, перепади настрою і тривожність.
У яких продуктах міститься сибірський женьшень
Адаптоген, що приносить користь організму, отримують із кореня сибірського женьшеню, який пройшов попередню обробку.
Кому не можна вживати сибірський женьшень
Існує низка ситуацій, у яких недоцільно використовувати корінь сибірського імбиру. Його не можна вживати людям із такими захворюваннями.
— Підвищений артеріальний тиск.
— Нарколепсія.
— Апное уві сні.
— Психічні захворювання, такі як шизофренія.
— Аутоімунні захворювання, такі як ревматоїдний артрит або хвороба Крона.
Під час вагітності або годування груддю приймати елеутерокок також не слід. Також він протипоказаний жінкам з естроген-чутливим раком або міомою матки, оскільки добавка може діяти в організмі як естроген.
Ті, хто приймає антикоагулянти, також повинні уникати прийому речовини, оскільки вона може вплинути на кров’яний тиск.
Також не рекомендується приймати корінь сибірського женьшеню в поєднанні з іншими стимуляторами, оскільки він сам по собі дає багато енергії.