+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Карнітин 

Що таке L-карнітин 

L-карнітин — органічна речовина, яка надходить в організм з їжею, але також виробляється в організмі шляхом синтезу лізину і метіоніну. В організмі людини L-карнітин синтезується з двох амінокислот: у печінці, нирках і мозку з лізину і метіоніну. Він існує у вигляді двох оптичних ізомерів з відносною конфігурацією D або L. Причому тільки останній має біологічну активність. L-карнітин, що виробляється в організмі, в основному зберігається в скелетних м’язах. 

Який принцип дії L-карнітину

L-карніт застосовують під час лікування ожиріння і надмірної ваги, але й не тільки. Показання включають захворювання серцево-судинної системи (наприклад, ішемічну хворобу серця), а також м’язову слабкість або порушення периферичного кровообігу. Речовина також рекомендується людям, які займаються видами спорту, що вимагають витривалості. Виявляється, L-карнітин:

 

— уповільнює частоту серцевих скорочень під час інтенсивних фізичних навантажень;

— збільшує фізичну працездатність;

— впливає на ефективність процесу регенерації після тренування;

— знімає м’язові болі та травми;

— гальмує процес утворення вільних радикалів.

 

L-карнітин — один із найцінніших антиоксидантів. Усуває вільні радикали та захищає клітини від руйнування. Ба більше, він підтримує роботу серцево-судинної, нервової, ниркової та печінкової систем. Компонент також стимулює активність гормонів щитоподібної залози.

Для чого потрібен компонент L-карнітин

Компонент здатний стабілізувати клітинні мембрани. Він також бере участь у метаболізмі розгалужених амінокислот (валіну, лейцину, ізолейцину). L-карнітин важливий для організму людини, оскільки він:

 

— бере участь в обміні вуглеводів;

— має антиоксидантні властивості, захищаючи клітини від впливу активних форм кисню;

— впливає на правильне функціонування іонних каналів;

— призводить до зниження рівня холестерину і триацилгліцерину;

— захищає мембрани еритроцитів і кровоносні судини;

— запобігаючи атеросклерозу;

— має здатність хелатувати такі елементи, як свинець, залізо, кадмій. 

 

Це забезпечує їх транспортування і виведення надлишків з організму. Компонент відіграє важливу роль в організмі. Він активний у ліпідному обміні. Він транспортує довголанцюгові жирні кислоти в мітохондрії, що призводить до вироблення енергії, необхідної для функціонування клітин. Також компонент видаляє жирні кислоти, які в занадто високих концентраціях чинять токсичну дію.

 

Оскільки ця речовина дає змогу перетворювати запасний жир на енергію, це призводить до швидшого зменшення жирових відкладень. З цієї причини вважається, що він сприяє зниженню ваги. Однак його однозначно не можна розглядати як заміну здорового харчування з дефіцитом калорій.

Які наслідки дефіциту L-карнітину

Цей компонент підвищує здатність до навчання і покращує рефлекси, позитивно впливає на нервову систему, а також на репродуктивні функції як жінок, так і чоловіків. Тривалий прийом речовини може нормалізувати зміни в м’язах і серцево-судинній системі. 

 

За дефіциту L-карнітину в організмі люди можуть відчувати слабкість, стомлюваність, атрофію скелетних м’язів, а також недостатність і млявість серцевого м’яза. Спостерігається його збільшення і розвивається ішемічна хвороба серця.

У яких продуктах міститься

Компонент може надходити в організм із їжею. Переважно він міститься в м’ясі та молочних продуктах. Найбільшу кількість речовини містить баранина, яловичина і свинина, а також риба. Також він входить до складу спортивного харчування від MST Nutrition.

Кому не можна вживати L-карнітин

Протипоказання для прийому цієї речовини практично відсутні. Виключено вживати його тільки тим, хто має вроджену патологію — триметиламінурію. Це рідкісне захворювання і передається воно у спадок. Також компонент може бути протипоказаний вагітним і жінкам у період лактації, якщо його приймають у комплексі з іншими речовинами. У деяких випадках він може почати активно впливати на гормони. Не рекомендується вживати його людям з алергічною реакцією на білок, молочні та яєчні продукти.

 

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ