Вітамін Д3
Вітамін сонця — саме так у народі називають холекальциферол, він же вітамін D3, який виробляється в організмі людини під впливом сонячних променів. Якщо проводити занадто мало часу на сонці, як це буває в похмурі періоди року, самопочуття погіршуватиметься, а настрій падатиме.
Людина може отримувати вітаміни та мінерали різними способами, зокрема і з їжею, багатою на корисні речовини. Те саме стосується і вітаміну Д3. Щоправда, вчені стверджують, що продуктів, настільки на нього багатих, щоб забезпечити потреби організму повністю, не існує, тож без сонця обійтися неможливо.
Як діє вітамін Д3?
Ця речовина є формою вітаміну Д, що відіграє одну з найважливіших ролей у життєдіяльності всіх систем організму. Примітно, що він стає активним під впливом метаболічних процесів (без них він був би неактивним).
Взаємодіє з рецепторами, розташованими в органах і тканинах-мішенях, завдяки чому впливає на багато фізіологічних процесів. З цієї причини нестача кальциферолу відбивається негативно на всьому організмі.
Під його впливом відбувається ріст, розвиток, поділ і регенерація всіх клітин у людському тілі, зокрема й тих, з яких складається імунна система. Що вищий рівень вітаміну D3, то в людини буде сильніший імунітет.
Фахівці стверджують, що від гіповітамінозу (коли вітаміни не надходять у достатній кількості) страждають люди в усьому світі, але часто його так і не діагностують, оскільки він залишається в прихованій формі.
Речовину називають мікронутрієнтом — для здоров’я вона має найважливіше значення, але в продуктах її міститься надто мало. Тому багато хто, зокрема й спортсмени, бажаючи допомогти своєму організму, додають у раціон спортивне харчування від MST Nutrition, яке містить усі необхідні мінерали з вітамінами та мікроелементами.
За що відповідає в організмі вітамін Д3?
Без цього вітаміну в тілі не будуть правильно відбуватися такі процеси:
— нормальний ріст кісток і їхній розвиток (у маленьких дітей за його нестачі може розвиватися рахіт);
— мінеральний обмін, що допомагає уникнути остеопорозу;
— ріст м’язів і їхній тонус;
— здатність імунної системи справлятися з вірусами і протистояти хворобам;
— робота щитоподібної залози;
— ріст і розвиток нейронів;
— підтримання нормального артеріального тиску;
— запобігання утворенню і росту ракових клітин.
Крім того, коли вітаміну вистачає, кальцій всмоктується краще, а також він слугує профілактичним засобом від депресії, недоумства і деяких старечих хвороб.
З яких продуктів можна отримати вітамін Д3?
Хоч уже й відомо, що в продуктах харчування холекальциферолу мало, їх все ж варто вживати, щоб хоч трохи поповнювати внутрішні запаси. А міститься він у:
— вершковому маслі;
— червоній ікрі;
— курячих яйцях (особливо в жовтку);
— козячому молоці;
— скумбрії;
— лососі;
— жирному оселедці;
— твердому сирі;
— риб’ячому жирі, зробленому з печінки тріски.
Атлантична риба вважається найжирнішою — у ній високий вміст вітаміну Д3. Її варто їсти щодня. Якщо такої можливості немає, варто почати приймати риб’ячий жир, наприклад, у капсулах. Містять його і німецькі вітаміни для чоловіків, прийом яких може стати для багатьох корисною звичкою.
Які наслідки дефіциту вітаміну Д3 в організмі?
Помітити його нестачу в організмі можна за такими ознаками:
— часті застудні захворювання;
— сонливість і млявість без явних причин;
— знижена працездатність;
— часті переломи, ослаблені кістки;
— відчуття болю в суглобах і кістках;
— погіршення стану шкіри, випадання волосся;
— депресія, апатія;
— помітна втрата ваги;
— погіршення стану зубів (можуть почати кришитися, випадати);
— зниження або відсутність апетиту.
Щоб зрозуміти, чи справді причина в гіповітамінозі, варто здати аналізи. Тільки після отримання результатів можна вирішувати, чи варто починати вживати найкращі німецькі вітаміни, що містять і холекальциферол.
Кому не можна вживати вітамін Д3?
Якщо в дитини або в дорослого є дефіцит цієї корисної речовини, її варто заповнювати будь-якими доступними способами. Тут протипоказанням може бути тільки приймання інших препаратів, що заважають його всмоктуванню.
А ось кому зовсім вживати її не варто, так це людям, у яких вона вже в нормі, оскільки гіпервітаміноз теж веде до погіршення здоров’я й різних захворювань.