+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Аргінін гідрохлорид

 

Аргінін гідрохлорид — амінокислота, яку людський організм отримує з протеїну. Частково вона виробляється самостійно, а її кількість залежить від потреб конкретного організму.

 

Звичайній людині немає потреби додавати собі аргініну, оскільки вона може обійтися тією кількістю, яку виробляє її тіло, але тим, хто займається професійним спортом, і культуристам його рівень підвищувати рекомендують.

 

Отримати цю речовину можна з продуктів харчування або у вигляді харчових добавок.

Які основні принципи дії аргінін гідрохлорида

L-аргінін вважається однією з базових амінокислот, виконує функції транспортного білка. Потрапляючи в судини, він починає «чистити» їх від холестерину і надлишків цукру (виводяться ці речовини разом із сечовою рідиною). У результаті кровотік прискорюється, а кровоносні тіла стають більш сприйнятливими до азоту, який починає активніше надходити.

 

Під впливом цієї амінокислоти в організмі швидше відбуваються процеси відновлення після ушкоджень. Крім того, якщо вживати її у великих кількостях, зростає лібідо.

 

Також Л-аргінін позитивно впливає на процеси побудови м’язових тканин, підвищує витривалість і бере участь у синтезі клітин, які називаються Т-лімфоцитами, що є будівельним матеріалом для імунної системи.

Навіщо потрібен організму аргінін гідрохлорид?

Важливість аргініну для правильного функціонування всіх систем стає зрозумілою, якщо подивитися на його роль у процесі синтезу білка. Німецькі амінокислоти, такі як аргінін гідрохлорид, «розчищають дорогу» для оксиду азоту, щоб той зміг далі рухатися клітинами вільно.

 

З’єднання впливає на такі процеси:

 

— ріст м’язів (особливо важливо для людей, які займаються спортом);

— допомагає боротися з атеросклерозом (захворювання еластичних артерій, суть якого в порушенні ліпідно-білкового обміну і холестеринових відкладеннях);

— підвищує опірність організму вірусам/мікробам, зміцнює імунітет;

— у людей із цукровим діабетом поліпшуються резистентність до інсуліну та обмін речовин;

— унаслідок підвищення припливу крові до статевих органів у чоловіків підвищується потенція і вирішується проблема еректильної дисфункції;

— у капілярах поліпшується кровообіг;

— знижується рівень тривожності, оскільки підвищується вироблення серотоніну, гормону гарного настрою.

 

Також «заряджає» організм енергією і робить людину більш активною, витривалою.

У яких продуктах міститься аргінін гідрохлорид?

У літню пору отримати аргінін можна з улюблених багатьма низькокалорійних ласощів — кавуна. Він міститься у величезній кількості різних продуктів, що вживаються людиною в їжу. У цьому списку є:

 

— насіння гарбузове;

— риба: тунець, тріска, сом, оселедець;

— м’ясо: курка, качка, свинина, телятина, яловичина;

— арахіс, горішки кедрові/грецькі;

— кисломолочні продукти: сир, молоко, кефір;

— сир;

— яйця;

— рис, перловка, ячмінь, пшениця, овес;

— анчоуси;

— квасоля.

 

Найвища концентрація аргініну в горіхах і гарбузовому насінні. Щоб отримати добову порцію цієї амінокислоти (6 г), достатньо з’їсти 120 г гарбузового насіння (очищеного) або ж використовувати харчові добавки чи спортивне харчування (амінокислоти) від MST Nutrition.

Які можуть бути наслідки дефіциту аргінін гідрохлорида в організмі

У здоровому стані тіло людини здатне виробляти достатню кількість аргініну, але є випадки, коли спостерігається його дефіцит. Причинами стають деякі захворювання, а також підвищені фізичні навантаження і неправильне/незбалансоване харчування.

 

Брак цієї речовини може призводити до таких наслідків:

 

— робота головного мозку погіршується;

— підвищується ризик захворіти на цукровий діабет;

— людина відчуває слабкість;

— організм старіє швидше;

— зростає ризик інфаркту і гіпертонії.

 

Якщо людина з травмою відчуватиме дефіцит Л-аргініну, процес відновлення буде тривалішим.

Кому не можна вживати аргінін гідрохлорид

У вигляді харчових добавок речовину категорично забороняється приймати жінкам під час вагітності та лактації, а також тим, хто страждає на астму.

 

Вона протипоказана хворим на СНІД, оскільки аргінін підвищує вироблення лімфоцитів, які вже містять вірус, що призводить до його прискореного поширення організмом, погіршення стану здоров’я людини, зниження здатності чинити опір вірусам.

 

Зміст
×
×

    СООБЩИТЬ О НАЛИЧИИ