+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Сукралоза

Що таке сукралоза

Сукралоза – це підсолоджувач, який виробляють шляхом переробки звичайного цукру. Під час модифікації гідроксильні групи замінюють атомами хлору, через що властивості речовини змінюються, а її смакові якості залишаються незмінними. Присутність хлору може насторожити деяких споживачів, але насправді продукт настільки ж безпечний, як і звичайна сіль. Тільки він набагато солодший і 1 кг сукралози може замінити 600 кг цукру. Крім того, у складі речовини відсутня глюкоза, що робить її здоровим замінником для людей, які страждають на цукровий діабет, різні захворювання печінки або тих, хто хоче скоротити щоденну норму споживання солодких продуктів.

Який вигляд має сукралоза?

Підсолоджувач представлений у вигляді кристалів білого кольору, які зберігають початкові властивості під впливом високої температури. Уперше його винайшли 1976 року і лише через 14 років після тривалих випробувань внесли до списку дозволених цукрозамінників. Спочатку речовину почали застосовувати у США та Канаді, а потім у багатьох країнах Європи. У міжнародній класифікації підсолоджувачу присвоїли позначення E955.

У яких продуктах використовується сукралоза?

Сьогодні цукрозамінник широко використовується в харчовій промисловості для виробництва різноманітних продуктів харчування, а саме:

 

– хлібобулочні вироби – оскільки сукралоза є термостабільним компонентом, її використовують у всіх рецептах, пов’язаних із випічкою: кекси, торти, печиво тощо;

– кисломолочна продукція – морозиво, різні йогурти, пудинги, глазуровані сирки та багато схожих продуктів підсолоджують замінниками цукру;

– соуси – кетчуп, соус для барбекю, заправки для салатів, всілякі маринади і навіть сухі приправи;

– солодощі – повидло, джеми, желе, цукерки, льодяники та багато іншого;

– асортимент харчових добавок – використовується в дитячому харчуванні, а також у всіляких протеїнових коктейлях і порошках, якими замінюють звичайний прийом їжі.

 

У сукралози досить широкий спектр застосування, також її використовують для консервування овочів і фруктів, виробництва різноманітних напоїв (соки, спортивні та безалкогольні напої) і задіюють скрізь, де потрібен підсолоджувач. Часто застосовують з іншими видами цукрозамінників, щоб поліпшити смакові якості продукції. Крім харчової промисловості не можна не згадати фармацевтику, де харчова добавка входить до складу сиропів від кашлю, вітамінних комплексів і жувальних таблеток для дітей. Також її використовують у спортивному харчуванні від MST Nutrition.

Які корисні властивості сукралози

Підсолоджувач E955 проходять через травну систему людини, не впливає на обмінні процеси, не накопичується в організмі та легко з нього виводиться. До інших переваг добавки відносять таке:

 

– має нульову калорійність і глікемічний індекс, що робить продукти із вмістом цього компонента ідеальним варіантом для тих, хто вирішив дотримуватися низькокалорійної дієти;

– підсолоджувач підсилює аромат і смакові якості продуктів, допомагає подовжити їхній термін придатності, дарує приємний післясмак і після вживання не провокує подальший напад голоду;

– харчова добавка є безпечною для зубної емалі, не викликає карієсу або інших проблем, пов’язаних із захворюваннями ротової порожнини.

 

Загалом сукралоза – чудова і безпечна альтернатива для всіх, хто стежить за рівнем цукру в крові. Її можна використовувати в домашній кулінарії, щоб готувати випічку, десерти або другі страви. Смакова добавка підійде і для всіляких зимових заготовок: від компоту до овочевих салатів.

Чи бувають побічні дії від сукралози

Вплив сукралози на здоров’я досліджували протягом багатьох років, не залишивши сумнівів у безпеці цієї смакової добавки. Безумовно, існує певна добова норма, яка становить 5 мг на 1 кг ваги. Цієї кількості достатньо навіть завзятим ласунам, але якщо її перевищити, то можна зіткнутися з низкою негативних наслідків, наприклад: задишкою, свербінням, алергічними висипаннями, нудотою або блювотою.

 

Якщо ж дотримуватися всіх норм, то сукралоза підходить навіть вагітним і жінкам, які годують груддю. Компонент не здатний подолати плацентарний бар’єр або потрапити в материнське молоко. Зверніть увагу, що підсолоджувач не несе будь-якої поживної цінності, а використовується виключно для поліпшення смакових якостей продуктів.

 

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ