+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Стеарат магнію (Е470б)

Що таке стеарат магнію Е470б

Грізне слово “емульгатор” чули багато хто, але не всі знають, що воно означає. У харчовому виробництві – це засіб проти злипання. Харчовий продукт, що виготовляється, має певну консистенцію, а щоб вона покращилася або такою ж залишалася довше, використовують емульгатор, що іменується стеаратом магнію (Е470б).

 

Ця речовина має важливі властивості – стабілізуючу та емульгуючу. Під її впливом готовий продукт довше може зберігати форму, текстуру, в’язкість. Що стосується порошкоподібної продукції, то в ній не створюватимуться грудки або згустки. Ця добавка вважається універсальною і часто застосовується в спортивному харчуванні від MST Nutrition.

Які особливості у стеарату магнію Е470б 

Е470б – речовина, що належить до магнієвих солей жирних кислот. Зовні вона виглядає, як білий порошок – настільки легкий, що в малих кількостях практично не має ваги. Розчинити його в мінеральній олії можна повністю, а ось у воді, ефірі або в етиловому спирті – ні. Кислотно-лужне середовище – ідеальний простір, де магнієві солі можуть до кінця розщеплюватися.

 

Утворюється добавка хімічним шляхом, коли стеариновокислий натрій вступає в реакцію з хлористим магнієм. А видобувається речовина з гірської породи осадового походження, в якій міститься вапно.

Де застосовується стеарат магнію Е470б

Використовуватися стеарат магнію може в різних сферах виробництва:

 

– у харчовій промисловості: він виступає як добавка, що підсилює смак, фіксує колір, захищає від грудкування. Використовується у випічці, десертах, м’ясних продуктах. Ним можуть замінювати тальк і крохмаль;

– при виготовленні медпрепаратів: допомагає деяким лікам краще розчинятися і засвоюватися людським організмом. Нерідко його використовують під час виробництва медичних препаратів, призначених для лікування гастритів, печії та інших хвороб ШКТ;

– у косметології: Е470б додають до різноманітних косметичних засобів з метою поліпшення їхньої структури та консистенції, щоб під час використання їх було легше та зручніше наносити на шкіру (розподіляти рівномірно, без грудок). Він є в складі багатьох гігієнічних засобів. У косметичних препаратах забезпечує пом’якшувальну та зволожувальну дію;

– для виробництва різних видів пластмас: при виготовленні поліетилену використовується як добавка-стабілізатор.

 

Також варто сказати, що ця речовина може бути декількох видів, що визначають сферу застосування. Серед них виділяють такі:

 

– високого ступеня очищення – для харчової та фармацевтичної промисловості;

– ультрадрібнодисперсний з мінімальним вмістом домішок і високим рівнем білизни – для лакофарбових матеріалів і косметичних засобів;

– середньодисперсний – додається в порошкові вогнегасники, щоб уберегти речовину від злежування. 

 

Зберігати її потрібно в темному і сухому місці, де є захист від будь-яких зовнішніх впливів, а також від дітей і тварин. Температура зберігання – не вище 25 °C.

Які корисні властивості у стеарату магнію Е470б 

Багатьма людьми використовується як біодобавка, що дає змогу поповнити організм магнієм. Цей мінерал важливий для правильної роботи нервової системи, м’язової, кісткової та інших.

 

Брак магнію може виникати через стреси, неправильне/несбалансоване харчування. За допомогою добавки, що містить потрібний і легко засвоюваний компонент, його запас легко поповнюється.

Чи має побічні дії стеарат магнію Е470б 

Стеарат магнію заведено вважати безпечним для організму, але якщо його використовувати неправильно або вживати в надто великих кількостях, це може спричинити негативні наслідки. Наприклад, порушиться робота нирок або виникне електролітний дисбаланс.

 

Крім того, у деяких людей може бути підвищена чутливість до цього компонента. Проявлятися вона може через алергічну реакцію тіла, наприклад, у вигляді подразнення на шкірі.

 

Якщо людині доведеться контактувати з порошкоподібним стеаратом натрію, їй обов’язково потрібно захистити шкіру і слизові. Для цього можуть використовуватися окуляри, респіратори, рукавички, спеціальні костюми, що закривають все тіло. Якщо частинки порошку все ж таки потрапляють, наприклад, в очі, їх потрібно промивати водою, а в разі потреби – звертатися до лікаря.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ