+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Фосфат кальцію (Е341)

Що таке фосфат кальцію (Е341)

Фосфат кальцію (Е341) – речовина, що виникає в результаті неорганічних реакцій. По суті, це з’єднання солі кальцію та ортофосфорної кислоти. Фосфат кальцію дуже важливий для багатьох процесів, пов’язаних із фізіологією, має унікальну властивість не вступати в реакцію з позаклітинними рідинами, що існують у нашому організмі. 

 

Кальцій в організмі здебільшого міститься в сполуках із фосфатами. Людські кістки на 70% складаються саме з цієї сполуки.  Вона ж формує і зубну емаль, відіграючи першорядну роль при захисті від карієсу і демінералізації.

 

Виділяють кілька підвидів сполук фосфату кальцію (гідроксиапатитів):

 

– Е341(і) – однозаміщений ортофосфат кальцію

– Е341(іі) – двозаміщений ортофосфат кальцію

– Е341(ііі) – тризаміщений ортофосфат кальцію

 

Фосфат кальцію можна отримати з мінералів, які широко поширені на нашій планеті – це апатит та інші. Також його отримують, використовуючи для цього хімічні реакції. Ортофосфат кальцію присутній і в продуктах харчування.

 

На вигляд ця речовина має вигляд аморфного порошку білого кольору. Мікроелемент погано розчиняється у звичайних рідинах, і, як не дивно, зі збільшенням температури ця властивість лише посилюється. Єдине, що може вплинути на фосфат кальцію – кислота.

Як застосовується фосфат кальцію (Е341)

Фосфат кальцію застосовують у різних сферах. Насамперед, звісно, в медицині, але крім цього в харчовій промисловості та хімічній.

 

Відомо, що цю сполуку наш організм дуже добре засвоює, тому вживання ортофосфату кальцію з медичною метою проводиться під суворим контролем, щоб не завдати шкоди. Помірне вживання цього мікроелемента рекомендують усім. Це позитивно позначиться на профілактиці багатьох хвороб, підтримає роботу внутрішніх органів і систем. Правильне його вживання сприяє:

 

– росту кісток,

– зміцненню кісткової тканини,

– насиченню іонами кальцію і фосфату.


Регулярне вживання таких продуктів, як тверді сири, волоські горіхи та арахіс, продукти моря, насіння і бобові забезпечить стійкий профілактичний ефект і зміцнить організм кожної людини.


Також цю сполуку використовують як біоматеріал, який добре контактує з твердими тканинами людського організму. Тому вона присутня в матеріалі, що заміщає кісткову тканину, є одним зі складових компонентів протезів та ендопротезів. У стоматологічній практиці його використовують для відновлення демінералізованої емалі та профілактики карієсу, за допомогою включення до складу лікувальних зубних паст.

 

У медицині фосфат кальцію використовують як компонент для виробництва антибіотиків. Також широко поширений під час виготовлення спортивного харчування від MST Nutrition.

 

У побутовому житті цей мікроелемент використовують у харчовій промисловості (випічка, згущене молоко, фарші, чаї, напівфабрикати, сухе молоко). Промислове виробництво плавлених сирів також не обходиться без фосфату кальцію. На великих консервних підприємствах цей мікроелемент додають у продукцію з овочів і фруктів як ущільнювач. 

 

У легкій промисловості цю сполуку використовують для створення керамічної та скляної продукції, матеріалів для обробки поверхні (абразивів). 

Чи буває шкода від використання фосфату кальцію 

Світовою спільнотою мікроелемент фосфат кальцію визнаний безпечним. І все таки просочується з різних джерел інформація про його негативний вплив на організм людини. Насамперед це пов’язано зі шлунком і кишківником, у яких він може спричиняти різні захворювання і розлади.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ