+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Бета-аланін 

 

Бета-аланін – одна з найдієвіших замінних амінокислот, що синтезується в печінці з тиміну. На противагу від інших амінокислот він використовує білки для синтезу карнозину. Карнозин зі свого боку запобігає підвищенню кислотності м’язів, пов’язуючи іони водню, що утворюються з молочної кислоти. Цей процес може проявлятися в уповільненні втоми, кращому подоланні важких тренувань. Отже, бета-аланін може допомогти довше тренуватися за високої інтенсивності.

Значення бета-аланіну та принцип його дії

Значуще призначення бета-аланіну – це зростання злиття в організмі карнозину. Зі свого боку він слугує інструментом, який дає можливість виводити з м’язів молочну кислоту. Саме зростання цієї кислоти запобігає безперервній роботі м’язів у період тренування.

 

Аланін стимулює збільшення м’язової маси, сприятливо впливає на функціонування головного мозку і сприяє поліпшенню витривалості.

 

Бета-аланін має позитивний ефект на організм під час тренувань, оскільки скорочує до мінімуму стомлюваність у період занять спортом. Протягом спостережень помічено, що амінокислота допускає фізичні навантаження в межах більш тривалого часу, що сприяє більш пізньому настанню виснаження.

 

Також слід звернути увагу, що аланін виконує функцію своєрідного палива. На підставі цього, він чинить стимулюючу дію на вивільнення інсуліну, таким чином сприяючи регуляції цукру в крові.

Для чого потрібен бета-аланін

Амінокислота має позитивний вплив на організм у період тренувань, оскільки посилює витривалість, сприяє поліпшенню працездатності під час виконання фізичного навантаження з високою інтенсивністю.

 

У процесі вивчення було виявлено, що амінокислота допускає фізичну активність у проміжку набагато тривалішого періоду, отже, втома настає значно пізніше.

 

Ба більше, встановлено, що за допомогою вживання препаратів, у складі яких є бета-аланін, збільшилася витримка й у людей похилого віку. Він підвищує рівень фізичного навантаження, скорочує знемогу в період вправ з великими вагами. Але все ж нині немає підтверджених даних, що зазначена речовина може збільшувати м’язову силу.

 

Дослідження показали, що бета-аланін має антивікову, антиоксидантну та імуностимулюючу властивість. Карнозин підвищує вироблення оксиду азоту, що уповільнює розвиток старіння, до того ж позитивно впливає на роботу серця.

Кому слід приймати бета-аланін?

Перш за все, ця амінокислота показана в таких видах спорту, як:

 

– боротьба;

– веслування;

– кросфіт;

– інші ігрові види спорту.

 

З використанням бета-аланіну атлет може здійснити більшу кількість повторень або рухів під час фізичної практики.

 

Додатково, на сьогодні відомо, що норма наповнення внутрішньоклітинного карнозину у чоловіків вища, ніж у жінок. Ось чому тим чоловікам, хто хоче продовжити потенцію і мати гарний вигляд у старшому віці, рекомендують приймати бета-аланін.

Наслідки дефіциту бета-аланіну

Свідчення нестачі амінокислоти може виникати в різних взаємодіях, сила їхнього вираження безпосередньо пов’язана з терміном тривалості та ступенем відсутності амінокислоти в продуктах харчування.

 

Нестача характерна втратою апетиту, низьким рівнем цукру, багаторазовими застудами, м’язовою втомою і відсутністю неспання.

Де міститься бета-аланін?

Така амінокислота як бета-аланін міститься в різних продуктах харчування, зокрема в:

 

– баранині, конині та яловичині;

– курятині;

– індичці;

– яловичині;

– сирі твердих сортів, бринзі, козячому сирі та інших молочних продуктах;

– холодці;

– насінні та арахісі;

– анчоусах, горбуші, минтаї та в інших видах нежирної риби;

– сочевиці та сої.

 

Крім того, одним із найдієвіших способів насичення організму бета-аланіном є застосування спортивного харчування від MST Nutrition.

Можливі побічні ефекти від бета-аланіну

Обмежень до вживання додаткової кількості бета-аланіну немає, але є можливість виникнення індивідуальної непереносимості або харчової алергії, що проявляється у вигляді висипу чи свербежу. Також існує застереження про обачний прийом за наявних захворювань нирок та печінки.

 

Обов’язково стежте за тим, щоб у вживаній харчовій добавці була допустима для вашого організму кількість амінокислоти. Великі дози близько 800 мг на один прийом можуть спровокувати ушкодження чутливості шкіри, що виражається поколюваннями або печінням.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ