+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Лейцин

 

Лейцин – це основна складова природних білків, що бере участь у синтезі протеїну. В організмі людини лейцин міститься в печінці, м’язових тканинах і підшлунковій.

 

Лейцин є однією з незамінних амінокислот, яка самостійно не синтезується в організмі, а лише має здатність надходити з білковою їжею.

Яке має значення і вплив на організм L-лейцин

Провідним призначенням є синтез в організмі білкових сполук. Також він запобігає втраті в м’язах білка, що сприяє набору м’язової маси. Надзвичайну цінність лейцин має для бодібілдерів, адже він представляє велику цінність завдяки синтезу протеїнових сполук. Систематичне вживання спрощує шлях збільшення м’язової маси та дає змогу отримувати по максимуму користі від тренувань.

 

Лейцин чинить значний вплив на зміцнення імунної системи і забезпечує захист від негативних факторів впливу зовнішнього середовища. Ці німецькі амінокислоти безпосередньо задіяні в процесі нормалізації роботи внутрішніх органів і відновленні тканин.

 

Відзначився лейцин і позитивним впливом на синтез інсуліну, що чинить пряму дію на зниження стресу, що призводить до поліпшення самопочуття і сприяє зміцненню психіки. Використовують його і для профілактики захворювань печінки, кишківника і також у разі різних психічних недуг.

 

Лейцин до того ж користується популярністю серед спортсменів, забезпечуючи збереження м’язової маси, збільшуючи витривалість організму і покращуючи рівень працездатності. Нерідко фахівці радять використовувати лейцин для швидкого відновлення після значних ушкоджень.

 

Має своє значення амінокислота і для схуднення. Лецитин бере участь у процесі метаболізму холестерину та жиру. Він сприяє розщепленню жиру з їжі на більш дрібні частинки, що не так сильно навантажує наш організм, а отже, призводить до втрати зайвих кілограмів.

Які наслідки дефіциту L-лейцину в організмі

Брак білка завжди помітний і відчутний. Найчастіше з дефіцитом білка зустрічаються особи, які протягом тривалого часу дотримувалися дієт або взагалі відмовилися від тваринної їжі на деякий час. Ось кілька факторів, за якими можна виявити нестачу лейцину:

 

– Різка втрата м’язової ваги. Коли вживання протеїну мінімальне або взагалі відсутнє, то організм починає поглинати його зі скелетних м’язів, що в результаті призводить до швидкої втрати маси та до її виснаження;

– Руйнування кісткової тканини;

– Помітні проблеми зі шкірою, волоссям і нігтями. Характерно почервонінням і лущенням шкіри. Нігті стають ламкими, а волосся тьмяним і тонким, поступово випадає, втрачаючи свою густоту і красу;

– Утворення каменів у нирках;

– Поява слабкості та втоми, спричинена нестачею енергії;

– Рецидивних бактеріальних і вірусних захворювань;

– Пригнічене відновлення після травм, поранень і тривала регенерація мускулатури;

– Неприємний запах із рота;

– Запобігти дефіциту лейцину в організмі допомагає збалансоване і правильне харчування або додаткове вживання протеїну у вигляді дієтичних добавок.

Яких продуктах є L-лейцин

Для поліпшення роботи організму має значення регулярне споживання необхідної кількості поживних речовин.

 

Головними джерелами споживання лейцину є такі продукти:

 

– Боби;

– Морква;

– Гречка;

– Пшениця;

– Сочевиця;

– Рис;

– Капуста;

– Броколі;

– Риба;

– Куряче м’ясо;

– Курячі яйця;

– Коров’яче молоко;

– Чорна ікра;

– Червона ікра;

– Яловичина;

– Лосось;

 

Залежно від ступеня щоденних навантажень і звичного ритму життя потреба організму в BCAA, зокрема в лейцині, становить від 7 до 16 грамів на добу. Близько 7 грам на один кілограм вважається нормою для фізично неактивної людини. Для спортсменів же рекомендується приймати близько 10-16 грам на один кілограм ваги. Для них передбачено спеціальне спортивне харчування (амінокислоти) від MST Nutrition.

Які можуть бути побічні дії та протипоказання від прийняття лецитину

Не слід приймати препарати з вмістом амінокислоти лейцину в разі присутності алергічної реакції на будь-яку зі складових у добавках. Загалом, він вважається нешкідливим, адже значних наслідків від його вживання не виявлено. Але в разі збільшених порцій вживання білка може призвести до нудоти, втрати апетиту, набряку живота і навіть діареї.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ