+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Тіамін (В1)

 

Тіамін, або вітамін B1, є одним із восьми вітамінів групи B – групи водорозчинних вітамінів, необхідних організму в невеликих кількостях для виконання безлічі функцій.

 

Який принцип дії тіаміну (В1)

Тіамін у з’єднанні з АТФ у клітинах печінки, лейкоцитах і нирках утворює тіаміндифосфат. Він діє як кофермент у вуглеводному обміні, реакціях транскетоляції та утилізації гексози. Нестача В1 не дозволяє піровиноградній кислоті перетворюватися на ацетил-КоА, що призводить до її неможливості брати участь у циклі Кребса. Як наслідок виникає її трансформація в молочну кислоту, що зумовлює лактоацидоз, який розвивається за дефіциту В1. У разі нестачі тіаміну призначають німецькі вітаміни для чоловіків. Також достатня кількість речовини в організм може потрапляти зі спортивного харчування від MST Nutrition.

 

Для чого потрібен тіамін (В1)

Як і інші вітаміни та мінерали, тіамін необхідний для таких функцій:

 

– Метаболізм вуглеводів, жирів і білків.

– Правильний ріст і розвиток організму.

– Правильне функціонування серця.

– Передача нервового імпульсу між нейронами та скорочення м’язів.

– Газообмін між тканинами організму та кров’ю.

– Синтез нуклеїнових кислот, таких як ДНК.

 

В1 сприяє засвоєнню білків завдяки своїй каталітичній функції, що прискорює необхідні біохімічні реакції. З цієї причини повноцінна дієта з адекватним надходженням поживних речовин необхідна для оптимального процесу регенерації м’язових волокон.

 

Організму потрібен B1 для отримання енергії в результаті метаболізму поживних речовин. Споживання енергії, що отримується за рахунок вуглеводів, необхідне для занять спортом, що вимагають витривалості, таких як біг на довгі дистанції або їзда на велосипеді.

 

Які наслідки дефіциту тіаміну (В1) в організмі

Недостатня кількість вітаміну В1 може призвести до таких наслідків:

 

– втома;

– м’язова слабкість;

– проблеми з концентрацією;

– втрата ваги.

 

У випадках важкого дефіциту може виникнути хвороба Бері-Бері, що полягає в порушенні роботи нервової системи та серця, і синдром Верніке-Корсакова – складне захворювання, що супроводжується енцефалопатією та ураженням головного мозку. Відшкодувати нестачу В1 та інших мінералів допоможуть найкращі німецькі вітаміни.

 

У яких продуктах міститься тіамін (В1)

Є багато продуктів, що містять тіамін B1:

 

– Пивні дріжджі. Це продукт з найбільшим вмістом тіаміну – 9,7 мг/100 грам.

– Цільнозернові. Зародки пшениці містять 2 мг/100 г В1, цільний овес – 0,76 мг/100 г, цільна пшениця і кукурудза – 0,40 мг/100 г, бурий рис – 0,39 мг/100 г. Продукти, приготовані з цих злаків, такі як макарони і хліб, є джерелом цієї речовини.

– Насіння льону та соняшнику. У ньому міститься 1,7 мг/100 г В1.

– Свинина. Тіамін сконцентрований у найнежирніших шматочках, які містять до 0,89 мг/100 грамів речовини.

– Ковбасні вироби. Шинка містить 0,75 мг/100 г В1, бекон – 0,43 мг/100 г, мортаделла – 0,33 мг/100 г.

– Горіхи. Найбагатші на цей вітамін фісташки (0,69 мг/100 г) і фундук (0,45 мг/100 г).

– Бобові. Крім високого вмісту клітковини, ці продукти також містять тіамін. Найбільша концентрація в сочевиці – 0,62 мг/100 г, квасолі білій – 0,50 мг/100 г і нуті – 0,41 мг/100 г.

– Яйця. Це ще одне важливе джерело вітаміну В1, особливо жовток. Внесок становить 0,29 мг/100 грам.
– Овочі та зелень. Часник містить 0,16 мг/г тіаміну, гриби, артишоки та спаржа – 0,12 мг/100 г.
– Риба та молюски. Устриці мають 0,15 мг/г, морський язик, морський окунь і сардини – 0,12 мг/100 г.

 

Крім продуктів харчування відшкодувати нестачу вітаміну В1 в організмі можна спеціальними медичними добавками та німецькими вітамінами для жінок і чоловіків.

 

Кому не можна вживати тіамін (В1)

Тіамін не має серйозних протипоказань до споживання. Людям з діабетом або високим рівнем цукру в крові не слід приймати високі дози вітаміну. Також не варто приймати добавки речовини за підвищеного рівня В1 у крові та за індивідуальної непереносимості речовини. Перш ніж прийняти рішення про прийом, слід проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути небажаних наслідків.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ