+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Хондроїтин сульфат

Що таке хондроїтин сульфат

Хондроїтин захищає і регенерує суглоби. Він здатний виробити речовину, що пом’якшує рухи, і суглоби стають гнучкими. Ця речовина виробляється ендогенно, тобто всередині людського організму. Її кількість, однак, з віком зменшується, а в деяких випадках також виявляється недостатньою.

Які властивості має хондроїтин сульфат

Хондроїтин сульфат чинить протизапальну та знеболювальну дію. Гальмує прогресування остеоартриту і захищає суглобовий хрящ. Хондроїтин сульфат зменшує біль і скутість суглобів, пов’язані з остеоартритом рук, що підтверджено науковими дослідженнями. Люди, які використовують хондроїтин сульфат як харчову добавку, помітили значне поліпшення рухливості суглобів рук і полегшення симптомів ранкової скутості суглобів.

 

Хондроїтин сульфат також не має побічних ефектів, на відміну від протизапальних препаратів, що містять стероїди. Хондроїтин у поєднанні з глюкозаміном уже багато років застосовують у медицині під час лікування захворювань суглобів. Доведено, що він зменшує втрату об’єму хряща і гальмує розвиток остеоартриту.

Кому підходить хондроїтин сульфат 

Хондроїтин сульфат особливо рекомендується спортсменам – бігунам і людям, які піднімають тяжкості. Ці види спорту спричиняють перевантаження і зношування суглобів, а хондроїтин позитивно впливає на їхню регенерацію.

 

Хондроїтинсульфат також використовують як харчову добавку для тих, хто страждає на ранкову скутість і остеоартрит.

 

Хондроїтин сульфат присутній у багатьох харчових добавках, доступних в аптеках під різними назвами. Зазвичай крім цієї речовини вони містять ще сульфат глюкозаміну – речовину, що підтримує дію хондроїтину.

 

Хондроїтин сульфат застосовують в ортопедії та травматології опорно-рухового апарату, у спортивній медицині та в ревматології. Препарати на його основі використовують для доповнення раціону інгредієнтами, що підтримують підтримання правильної структури суглобового хряща. Їх рекомендують спортсменам, схильним до травм і синдромів перевантаження, ушкодження суглобових хрящів, а також людям, старшим за 50 років, під час підтримуючої терапії артритів, ревматизму й остеопорозу, а також у разі профілактики та лікування дегенеративних захворювань суглобів.

 

Однак слід пам’ятати, що харчова добавка – це не те ж саме, що ліки, і перед випуском у продаж не проходить настільки ретельне тестування. З цієї причини варто вибирати препарати з хондроїтин сульфатом визнаних і перевірених компаній. Вони містять відповідні дози хондроїтин сульфату, чого не повинно бути у випадку з препаратами компаній, які тільки виходять на ринок.

Які ефекти від хондроїтин сульфату

Прихильники застосування хондроїтинсульфату наголошують на його чудодійних властивостях під час лікування та полегшення симптомів, пов’язаних із захворюваннями суглобів і недостатністю внутрішньосуглобової рідини та суглобових хрящів. Однак слід пам’ятати, що на пізніх стадіях остеоартриту або артриту самого лише прийому хондроїтину з препаратами хондроїтинсульфату недостатньо, а біль тоді настільки сильний, що потребує застосування протизапальних препаратів, які містять стероїди. Однак у таких випадках хондроїтин сульфат можна використовувати як підтримуючу терапію, щоб допомогти відновити хрящ, пошкоджений захворюванням.

Кому не можна вживати хондроїтин сульфат

Людям, які страждають на захворювання серця і нирок, слід використовувати хондроїтин з обережністю. Препарат завдяки своїй осмотичній дії в дуже рідкісних випадках може спричиняти появу набряків, що погіршують стан пацієнта. Особливої обережності рекомендується дотримуватися при терапії хондроїтином пацієнтам із порушеннями функції печінки.

 

Дослідження вказують на можливість антиагрегантного ефекту хондроїтину при прийомі високих доз лікарської речовини. Розвиток антикоагулянтного ефекту малоймовірний у дозах, рекомендованих пацієнту, однак слід дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів, які приймають антикоагулянти (клопідогрель, тиклопідин, ацетилсаліцилова кислота). Хондроїтин може знизити потребу в знеболювальних при прийомі препарату. Пізній початок дії препарату (через шість тижнів від прийому) не дає змоги використовувати хондроїтин при лікуванні гострого болю.

 

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ