+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Куркумін

Куркума широко вивчається на предмет користі для здоров’я. Її застосовують у нетрадиційній практиці в Китаї, а також в аюрведичній медицині вже понад 2000 років. Куркумін – найактивніший компонент куркуми. Він забезпечує численні переваги для зміцнення здоров’я, включно з підтриманням функціональності суглобів, нормальної роботи печінки та кишечника, а також судинно-серцевої системи. Але перш за все, куркумін – це найсильніший антиоксидант.

 

Куркумін забезпечує підтримку позитивної реакції в запальних процесах. Це вважається корисним для тих, хто відчуває фізичний дискомфорт. Мікроелемент заспокоює перевтомлені м’язи, тим самим розслабляючи тіло.

Який принцип дії куркуміну?

Куркумін здавна використовують для виготовлення різноманітних лікарських засобів. Амашатіта і його послідовники використовували куркуму в боротьбі із запаленнями, як жовчо- і сечогінний засіб, як ліки для загоєння ран, а також для зняття больових відчуттів.

 

У наші дні прийнято вважати, що куркумін, який приймають як добавку, має прекрасні протизапальні та імуномодулювальні характеристики. Він дуже корисний для нормального функціонування мозку, сприяє усуненню стресу і позитивно діє на стан шкірного покриву.

 

Приміром, якщо ви розріжете яблуко на дві частини й покладете під промені сонця, на нього почне діяти окислення. Плід почне змінювати колір, псуватися. Якщо ж яблуко покрити розчином, що містить лимонний сік або вітамін С, і покласти в холодильник, це відтермінує процес окислення на деякий час.

Навіщо потрібен куркумін?

Куркумін можна додавати до різних комплексних препаратів для поліпшення функціонування цього органа, а також до стимулювальних вітамінних комплексів.

 

Серед корисних якостей куркуміну слід виділити такі ефекти:

 

– зниження процесів запалення;

– збільшення захисних характеристик;

– антиоксидантні якості;

– посилення антибактеріальної дії деяких препаратів;

– підвищення рівня гормону головного мозку BDNF, що стимулює припинення дегенеративних процесів;

– нормалізація роботи судинно-серцевої системи;

– зниження рівня холестерину.

 

Крім того, елеїент інгібує номіноксидазу, що призводить до антидепресивного ефекту.

Які наслідки дефіциту в організмі куркуміну? 

Зазвичай під час старіння відбувається поступове зменшення кількості мітохондрій. Це означає, що клітинна енергія згасає, і це призводить до того, що запальні сполуки витікають із мітохондрій. Крім того, це загрожує появі так званих внутрішньоклітинних “відходів”.

 

Простими словами, через брак антиоксидантів організм починає швидше старіти.

У яких продуктах міститься куркумін?

У наші дні куркума є однією з найпоширеніших трав-антиоксидантів на всій планеті. Також науково доведено сильний протизапальний, противірусний, знеболювальний та антибактеріальний ефект куркуми.

 

Куркумін, як основна активна речовина куркуми, є неймовірно потужним антиоксидантом, який бореться з вільними радикалами, що ушкоджують клітини організму. Цей компонент замінює гідроксильні радикали, які вважаються найнебезпечнішими серед усіх антиоксидантів, що підвищує стійкість клітин до інфекцій і злоякісних пухлин, зміцнюючи загалом імунну систему людського організму.

 

Вітамін К має сильні властивості згортання крові та є важливим для здоров’я серцево-судинної системи. Він також сприяє утворенню глутатіону – одного з найважливіших антиоксидантів в організмі.

 

До того ж, куркумін це один із складників спортивного харчування від MST Nutrition.

Кому не можна вживати куркумін?

Куркумін може бути протипоказаний людям, у яких є такі стани або проблеми:

 

Людям, які приймають антикоагулянти (препарати, що зменшують згортання крові), такі як варфарин. Куркумін може посилити ефект антикоагулянтів, що може призвести до збільшення часу згортання крові та підвищення ризику кровотеч.

 

Людям зі шлунково-кишковими виразками або іншими проблемами травлення. Куркумін може посилити вироблення шлункового соку, що може погіршити стан людей із виразками або іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

 

Людям, які страждають від жовчнокам’яної хвороби або інших захворювань жовчного міхура. Куркумін може стимулювати скорочення жовчного міхура та спричинити загострення симптомів.

 

Вагітним жінкам. Незважаючи на те, що куркумін зазвичай вважається безпечним для споживання в харчових продуктах, великі дози куркуміну у вигляді добавок можуть бути шкідливими для вагітних жінок.

 

Людям, які приймають інші лікарські препарати. Куркумін може впливати на ефективність деяких ліків, тому перед початком приймання добавок з куркуміном необхідно проконсультуватися з лікарем.

 

Перш ніж почати приймати куркумін у вигляді добавок, завжди краще проконсультуватися з лікарем, особливо якщо у вас є будь-які захворювання або ви приймаєте інші ліки.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ