+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Ніацин (В3)

 

Ніацин або вітамін В3 – це вітамін групи В, який організм виробляє і використовує для перетворення їжі в енергію. Він допомагає підтримувати здоров’я нервової системи, травної системи та шкіри, як і інші вітаміни та мінерали. Ця речовина необхідна для здоров’я, оскільки вона бере участь у безлічі біологічних процесів в організмі. Її нестачу, як і інших мінералів, можна заповнити німецькими вітамінами для чоловіків і спортивним харчуванням від MST Nutrition.

Який принцип дії вітаміну В3?

Ніацин входить до складу нікотинамідаденіндинуклеотиду (НАД) в еритроцитах та інших тканинах. Він бере участь у понад 200 окисно-відновних процесах організму, які відбуваються на різних фазах метаболізму. В3 незамінний у таких процесах як перетворення жирів і білків на глюкозу та перетворення її на енергію. Саме тому ця речовина користується популярністю серед спортсменів.

Для чого потрібен вітамін В3?

B3 допомагає підтримувати баланс нервової системи, роблячи нейрони здатними нормально функціонувати, передаючи електричні імпульси через їхні мембрани, а також бере участь у виробленні стероїдних гормонів (таких як статеві гормони). Також вітамін відповідає за здоров’я і гарний зовнішній вигляд шкіри.

 

Серед функцій B3 – участь у процесах, пов’язаних з отриманням енергії з поживних речовин, які ми споживаємо, виведення токсинів і підтримання нормального рівня холестерину.

Які наслідки дефіциту вітаміну В3 в організмі?

Вплив В3 на організм людини залежить від тієї кількості, яка є в організмі. Нестача ніацину може спричинити деякі проблеми.

 

Легкий дефіцит може спричинити втому і виразки в роті. Ці симптоми зазвичай зникають під час споживання в їжу більшої кількості продуктів, багатих на цю речовину. Також впоратися з проблемою допоможуть німецькі вітаміни для жінок і чоловіків.

 

Сильний дефіцит спричиняє пелагру – захворювання, що характеризується проблемами травлення і шкіри, депресією і навіть недоумством. Не допустити негативних наслідків допоможуть найкращі німецькі вітаміни.

У яких продуктах міститься вітамін В3?

Продуктами, багатими на цю речовину, вважаються такі.

 

– Пластівці. Сухі сніданки містять 30 мг B3 у кожних 100 г. Також висока концентрація міститься в пшениці, житі або вівсі та їхніх висівках.

 

– Арахіс. Загалом, горіхи є джерелом В3. В арахісі найбільше ніацину, а також фолієвої кислоти та білка (26%). Крім того, він найкалорійніший (571 калорія на 100 грамів). 30 горіхів арахісу дають 6,5 мг ніацину.

 

– Тунець. Риба сповнена омега-3 і, що робить її їжею, яка приносить користь серцю. Вона також має велику різноманітність поживних компонентів, серед яких високоякісні білки. Тунець – це найкращий постачальник B3, що містить його найбільшу концентрацію. Його 160-грамова порція містить 21,9 мг ніацину, що становить понад 100% нормативної дози як для чоловіків, так і для жінок.

 

– Курка. Біле м’ясо теж хороше джерело В3. 85 г приготованої курячої грудки має 11,4 мг ніацину, що заповнює 71% від денної норми для чоловіків і 81% від рекомендованої добової норми для жінок.

 

– Шинка. Вона не тільки смачна і соковита, а й чудове джерело B1 (тіамін), а також B2 (рибофлавін), B3 (ніацин) і B6 (піридоксин).

 

– Горох. Він є гарним прикладом здорової їжі, оскільки він багатий на тіамін (B1), ніацин (B3), фолієву кислоту і вітамін C. Споживання порції гороху покриває 38% і 23% рекомендованої добової норми споживання ніацину у чоловіків і жінок у віці від 20 до 39 років.

 

– Лосось. Він є хорошим джерелом ніацину. 85-грамове філе дикого атлантичного лосося містить 53% денної норми для чоловіків і 61% денної норми для жінок.

 

У разі нестачі речовини в раціоні, завжди можна вдатися до прийому медичних препаратів і біологічних добавок.

Кому не можна вживати вітамін В3?

Прийом речовини заборонений при:

 

– підвищеної чутливості;

– глаукоми;

– подагрі;

– артеріальної гіпер- і гіпотензії;

– виразках ШКТ;

– панкреатиті;

– атеросклерозі;

– печінковій недостатності.

 

Перед прийомом речовини обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути негативних наслідків.

 

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ