+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Аргінін

 

L-аргінін є незамінною амінокислотою, що сприяє синтезу оксиду азоту, який бере участь у виробленні білків, протеїну, а також орнітину, проліну, поліаміну, креатину та інших важливих з біологічної точки зору молекул.

 

Ще одна особливість аргініну полягає в його стимулювальній дії на процес вироблення інсуліну. Через це аргінін вважається важливим компонентом, що забезпечує злагоджену роботу органів тіла людини. У разі його достатнього споживання з продуктами харчування або вітамінними комплексами поліпшується самопочуття, нормалізується діяльність серцево-судинної та нервової системи. Організм легко справляється з несприятливим впливом зовнішніх факторів і подразників.

 

Особливе значення L-аргінін має для спортсменів, оскільки робить організм більш витривалим, здатним легше і швидше відновлюватися після фізичних навантажень різної інтенсивності.

Який принцип дії L-аргініну

L-аргінін – це речовина, що бере участь у вивільненні гормону росту. Завдяки йому поліпшується кровопостачання та живлення м’язових тканин, знижується артеріальний тиск, поліпшується еректильна функція. Одним із показників достатньої кількості аргініну в організмі є нормальний обсяг м’язової маси.

 

Якщо приймати аргінін і піддавати організм регулярним фізичним навантаженням, то буде запущено процес спалювання зайвого жиру, зокрема й внутрішнього.

Що буде при дефіциті L-аргініну

Незбалансований раціон провокує виникнення різного роду захворювань. Дефіцит аргініну також прогресує за неправильного харчування, малорухливого способу життя. За такої патології виникає низка проблем зі здоров’ям:

 

– головний мозок працює упівсили;

– може розвинутися цукровий діабет;

– з’являється хронічна втома;

– організм стає слабшим.

 

Не рідко на тлі дефіциту аргініну в організмі може розвинутися гіпертонія або навіть інфаркт. Організм передчасно починає старіти.

Які бувають джерела L-аргініну

Оптимальним показником для дорослої людини вважається приблизно 5-6 г на добу. Для дитини достатньо близько 4 грамів, а спортсмену приблизно до 9 г. Є два варіанти, які дають можливість підтримувати нормальну кількість аргініну:

 

– Вживання в складі продуктів харчування для нормального функціонування і підтримки злагодженої роботи всього організму.

– Прийом додаткових біологічно активних добавок у разі підвищених фізичних навантажень, стресу, нервових розладів, депресії, травм, небезпечних захворювань.

 

Серед натуральних джерел можна відзначити м’ясо в чистому вигляді і м’ясні продукти, гарбузове насіння, горіхи, різні види бобових культур, мигдаль, кеш’ю. Деякі види риб, наприклад, кета, тунець, а також молочні продукти теж можуть виступати постачальниками L-аргініну до клітин, тканин і органів.

 

Додаткові джерела амінокислоти у вигляді БАДів випускаються спеціалізованими компаніями, зокрема й MST Nutrition. Це можуть бути таблетки, капсули, рідкі розчини, порошки. Точне дозування і доцільність застосування препаратів з аргініном визначається фахівцем.

 

Важлива особливість прийому L-аргініну полягає в тому, що вживати його одночасно з жирними продуктами не рекомендується.

Кому протипоказаний L-аргінін

Незважаючи на безліч позитивних функцій, аргінін, все ж, протипоказаний представникам окремих категорій людей:

 

– жінкам, які годують груддю, і вагітним жінкам;

– онкохворим;

– тим, хто страждає на розлади психіки, шизофренію.

 

Речовина може бути причиною посилення перебігу різного роду недуг. Саме тому не рекомендується приймати її:

– при ревматоїдних артритах;

– герпесі;

– лікуванні онкологічних захворювань;

– гіпотонії.

 

Є також кілька хвороб, за яких не варто приймати L-аргінін. Відмовитися від застосування рекомендується в разі:

 

– ниркової та печінкової недостатності;

– грудного вигодовування, вагітності;

– розладі травлення;

– нестабільного артеріального тиску;

– індивідуальної непереносимості.

 

У разі передозування також потрібно припинити вживання харчової добавки або продуктів, у яких міститься аргінін у великих кількостях.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ