+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Діоксид кремнію

Що таке Діоксид кремнію

Діоксид кремнію – це хімічна сполука, яка складається з молекули кисню і кремнію. Зустрічається фактично скрізь і активно застосовується людиною в різних промислових сферах, включно з харчовою галуззю. Якщо говорити конкретно про продукти харчування, то тут двоокис кремнію використовують як мінеральну добавку, яку часто позначають кодом E551.

Що собою являє і для чого потрібен Діоксид кремнію?

Харчовий діоксид кремнію представлений у вигляді кристалізованої твердої речовини, у якої немає запаху або кольору. У чистому вигляді застосовується рідко й ефективно виконує функції нейтралізатора, стабілізатора або загусника. Найчастіше компонент додають у сипучі продукти (борошно, сіль, цукор, каву, какао, різні спеції тощо), адже він запобігає склеюванню частинок і допомагає домогтися однорідної текстури. Крім того, двоокис кремнію прекрасно підтримує аромат і смакові якості продуктів протягом усього терміну придатності.

Природні джерела кремнезему

Здебільшого кремній, потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, виводиться з людського організму в чистому вигляді і не вступає в хімічні реакції. Все тому, що людина не здатна засвоювати неорганічні форми цієї сполуки. Для цього компонент мають поглинути рослини, пройти цикл перетворення, і вже потім можна отримати необхідні поживні елементи.

 

Найбільша концентрація кремнію міститься в шкірці фруктів і овочів, а також у злакових культурах. Цінними джерелами компонента вважаються редис, буряк, пшениця, гречана каша та коричневий рис. У невеликих кількостях також трапляється в капусті, моркві, огірках, яблуках, арахісі, мигдалі та деяких продуктах, які містять клітковину.

 

Достатньо вживати перелічені продукти в їжу, щоб підтримувати фізіологічні показники організму на оптимальному рівні. Але можна піти й простішим шляхом – використовувати активні харчові добавки, не переймаючись питанням засвоєння. Вони виробляються з екстракту польового хвоща, в якому міститься висока концентрація природного діоксиду кремнію. Крім того, цей елемент додається до спортивного харчування від MST Nutrition для того, щоб перешкоджати злежуванню.

Чому людина не може обійтися без діоксиду кремнію?

Сполуки кремнезему зустрічаються в багатьох внутрішніх органах, будучи важливим будівельним матеріалом для клітин, і навіть містяться в очному кришталику. Цей хімічний елемент приносить велику користь здоров’ю, зокрема:

 

– підтримує кісткову, хрящову та інші види сполучних тканин – бере участь у формуванні перелічених структур, сприяє кращому засвоєнню кальцію і вітаміну D, знижує ризик перелому кісток і розвитку остеопорозу;

– забезпечує змащування суглобів – скорочує ймовірність розвитку запальних процесів, дегенерації тканин, сприяє швидкому відновленню в разі травми сухожиль і зв’язок;

– підвищує еластичність і міцність кровоносних судин – діоксид кремнію, загалом, чинить сприятливий вплив на серцево-судинну систему, а також зменшує ймовірність ушкодження судин і аорти, зокрема;

– впливає на тургор шкіри – двоокис кремнію є важливою складовою для синтезу колагену, еластину, кератину та інших сполук.


Дефіцит цього компонента може стати причиною випадіння і ламкості волосся або нігтів, а також передчасного старіння шкіри.

 

Виводить з організму токсини – може використовуватися як ентеросорбент, який зв’язує важкі метали та інші сполуки, щоб уникнути інтоксикації організму.

 

Для підтримання гарного самопочуття концентрація діоксиду кремнію в крові має бути зовсім невеликою. У разі нестачі нутрієнта, у людини погіршується настрій, знижується імунітет, вона стає метеозалежною, вразливою до грибкових захворювань, погіршується якість шкіри, волосся, нігтів, а зуби стають крихкими.

Чи можливі побічні ефекти від Діоксиду кремнію?

Приймати кремній рекомендують дітям, дорослим і особливо людям похилого віку. Його застосовують для боротьби із зайвою вагою, лікування атеросклерозу, ревматизму і використовують як профілактику низки інших захворювань. Харчова добавка вважається безпечною для здоров’я в помірних кількостях: принаймні, поки що не вдалося виявити побічних ефектів. Але особливу обережність слід проявляти алергікам, а також вагітним і жінкам, які годують грудьми. Останнім рекомендують отримувати нутрієнт разом із продуктами харчування або попередньо проконсультуватися з лікарем.

 

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ