+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Гамма-аміномасляна кислота (ГАМК)

Що таке гамма-аміномасляна кислота (ГАМК)

Гамма-аміномасляна кислота (ГАМК) – це натуральний засіб, який чинить антистресовий вплив на організм. Ця амінокислота здатна знижувати тривожність і покращувати сон. У спорті вона користується популярністю завдяки своїм властивостям посилення росту м’язової маси.

Які основні властивості у ГАМК

ГАМК утворюється внаслідок дій, які відбуваються на клітинному рівні в організмі. Головним чином це клітини ЦНС. Кислота – це ключовий фактор гальмування медіатора мозку.  Це продукт головного збудливого нейротрансмітера – глутамату. Він, своєю чергою, продукує ГАМК під впливом ферменту глутаматдекарбоксилази. Правильне співвідношення між обома нейромедіаторами – запорука морального і фізичного благополуччя людини.

 

ГАМК вважається гальмівним нейромедіатором з тієї причини, що під час її зв’язку з ГАМК-рецептором він дещо видозмінюється, що дає можливість іонам рухатися його головним каналом, унаслідок чого відбувається занепад збудливості нейрона.

 

Поступаючи в клітини мозку з їжі, спортивного харчування від MST Nutrition або лікарських препаратів, амінокислота виконує ще й роль підживлення для нейронів.

Які переваги ГАМК?

Ключовим завданням речовини є придушення нервової активності нейронів. Також у неї є нейротрофічна сила, яка сприяє зростанню окремих нейронів.

 

Ключовими функціями кислоти називають:

 

– надходження крові в мозок;

– регуляція рухової активності;

– прискорення дихальної діяльності;

– протисудомний вплив;

– підтримання енергії організму;

– забезпечення нормальної роботи мислення і пам’яті;

– виведення токсичних речовин, що утворилися в процесі метаболізму.

 

Атлети, які приймають німецькі амінокислоти, відзначають низку переваг гамма-аміномасляної кислоти:

 

– підвищення соматропіну в 4-6 разів;

– більш активне жироспалювання і сушка;

– нормалізація роботи ЦНС;

– поліпшення сну;

– прискорення відновлення після травм.

 

Спортивне харчування амінокислоти популярні серед професіоналів і любителів завдяки своїй ефективності.

Якими можуть бути наслідки дефіциту ГАМК в організмі

Речовина виробляється організмом. За її нормальної концентрації людина спокійна і в стані благополуччя. Нестача амінокислоти призводить до порушення співвідношення гальмування і збудження, порушуючи роботу ЦНС: зростає тривога, з’являється безсоння, людині стає складно заснути навіть за сильної втоми, вона стає дратівливою, неспокійною, з’являються болі в м’язах. Діти стають гіперактивними, проявляється синдром дефіциту уваги, розсіюється концентрація і пропадає посидючість.

 

Ключовими ознаками нестачі гамма-аміномасляної кислоти називають:

 

– нервозність;

– неуважність;

– регулярний тремор;

– утруднене дихання;

– підвищена пітливість;

– слабкість після повноцінного сну;

– швидка зміна емоцій;

– сплутаність свідомості.

 

Найважчим наслідком нестачі є епілепсія. Вона викликана раптовою появою хвилі збудження в мозку через неузгодженість збудження і гальмування.

У яких продуктах міститься ГАМК?

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) стверджує, що дієта, багата на цільні зерна, овочі та фрукти, допомагає підвищити рівень ГАМК в організмі. Вона міститься в багатьох складних вуглеводах, таких як макаронні вироби та крупи, а також:

 

– шпинат;

– броколі;

– паростки коричневого рису;

– лосось;

– картопля;

– чай (особливо улун);

– соя;

– бобові (квасоля, горох, сочевиця);

– помідори;

– гриби;

– горіхи (фундук, арахіс);

– насіння соняшнику;

– овес, пшениця, ячмінь;

– сир;

– кефір.

 

Не потрібно дотримуватися спеціальної дієти для підвищення рівня ГАМК в організмі, оскільки вона міститься в доступних і звичних продуктах.

Кому не можна вживати ГАМК?

Вживання добавки протипоказано в період грудного вигодовування і вагітності, гіперчутливості до ГАМК і гострої ниркової недостатності. Також не можна поєднувати амінокислоту з алкоголем, щоб уникнути безконтрольного посилення активності обох речовин.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ