+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Фруктоза

Що таке фруктоза

Фруктоза – це один із видів моносахаридів, який присутній у різних групах продуктів харчування. Одна з головних особливостей фруктози – її висока солодкість щодо інших цукрів. Вона на 1,7-2,2 раза солодша, ніж звичний для нас цукор. Фруктоза практично повністю метаболізується в печінці. Тобто печінка не відчуватиме надмірного навантаження під час її обробки.

Який принцип дії фруктози на організм людини

Коли фруктоза асимілюється в організмі, їй не потрібен інсулін для проникнення в клітину, що значно зменшує тиск на підшлункову залозу. Споживаючи фрукти чи інші продукти, які містять фруктозу, наш організм перетворює її на глюкозу. А глюкоза, як відомо, є важливим джерелом енергії для наших клітин.

Для чого потрібна фруктоза

Фруктоза – це природний цукор, який міститься в більшості фруктів, нектарах, меді та нектарах квіток. Організм людини використовує фруктозу як джерело енергії, вона ж бере участь у контролі за рівнем глюкози в крові.

 

Ось кілька причин, чому фруктоза важлива для здоров’я:

 

– Надання енергії. Фруктоза є одним із головних джерел енергії для організму. Коли людина споживає фрукти або інші продукти, що містять фруктозу, організм перетворює її на глюкозу, яка слугує важливим джерелом енергії для клітин.

 

– Участь у метаболізмі глюкози. Фруктоза може допомогти керувати рівнем глюкози в крові, особливо у людей з діабетом. Коли фруктоза асимілюється в організмі, вона не потребує інсуліну для проникнення в клітину, що дає змогу знизити навантаження на підшлункову залозу.

 

– Корисність для печінки. На відміну від глюкози, до якої організм звик, фруктоза практично повністю метаболізується в печінці. Це означає, що печінка не відчуватиме надмірного навантаження під час обробки фруктози.

 

– Заміна звичайного цукру. Фруктоза може бути заміною для звичайного цукру, який може призвести до зайвої ваги та інших проблем зі здоров’ям. 

 

Незважаючи на переваги, існує певна кількість фруктози, яку слід вживати щодня. Надмірне вживання фруктози може призвести до підвищеного рівня глюкози в крові, ожиріння та інших проблем зі здоров’ям.

Які результати має дефіцит фруктози в організмі

Фруктоза є в багатьох видах фруктів, і є ключовим джерелом енергії для людини. Коли присутній дефіцит або нестача фруктози, це може позначитися на організмі:

 

– викликати швидку стомлюваність і слабкість; 

– вплинути на обмін речовин, призводячи до ожиріння або метаболічного синдрому; 

– вплинути на роботу печінки. 

 

Дефіцит або нестача фруктози негативно позначається на організмі людини і призводить до різних проблем зі здоров’ям. Щоб уникнути цього, необхідно споживати продукти, багаті фруктозою, як-от фрукти, ягоди та горіхи.

Які продукти містять фруктозу

Розглянемо продукти, які містять фруктозу:

 

– фрукти (яблука, апельсини, груші, ківі, хурма, банани тощо);

– сухофрукти (родзинки, фініки, чорнослив, сушені абрикоси і яблука);

– хліб і хлібобулочні вироби (білий хліб, кекси, мафіни, бісквіти, торти);

– солодощі та солодкі напої (лимонади, карамель, шоколад, джеми).


Однак слід пам’ятати, що споживання великої кількості фруктози може призвести до розвитку ожиріння, цукрового діабету та інших захворювань. Тому помірне вживання продуктів, багатих на фруктозу, є безпечним і корисним для здоров’я.


Кому не можна вживати фруктозу

Є кілька груп людей, яким не рекомендується споживати фруктозу через наявність відповідних захворювань:


– Люди з фруктозною непереносимістю. Це найпоширеніше захворювання, яке призводить до неможливості метаболізування фруктози. Вживаючи продукти, що містять фруктозу, вони можуть відчувати різні симптоми, такі як запаморочення, напади болю в животі, зниження апетиту та інші. 

– Люди з непереносимістю лактози. 

– Люди з діабетом. 

– Люди, які дотримуються дієти з низьким вмістом фруктози. 


Отже, якщо ви належите до однієї з цих груп, вам слід уникати продуктів, багатих на фруктозу, таких як фрукти, соки, сиропи, солодощі тощо.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ