+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Цинк цитрат

 

Забруднена екологія, сильна зайнятість і брак вільного часу – все це часто пов’язують із поганим самопочуттям у людини. Але причина не завжди криється в цих факторах, іноді проблема в нестачі всього одного мікроелемента, такого як цинк.

 

Цинк – найважливіший мінеральний компонент, який прямо або побічно залучений у широкий спектр фізіологічних процесів. Він не виробляється в людському організмі і надходить всередину разом із продуктами харчування. Тому вкрай важливо забезпечити збалансований раціон для підтримки здоров’я.

У яких продуктах міститься цинк цитрат?

Щоб уникнути авітамінозу, рекомендують нормалізувати режим сну, уникати пасивного способу життя, а також надмірних стресів. Якщо ж з якоїсь причини це неможливо зробити, тоді слід збагатити своє звичне меню цинковмісними продуктами.

 

Найбільша концентрація мікроелемента міститься в устрицях, телячій печінці, червоному м’ясі (свинині, яловичині, баранині тощо), а також кисломолочних продуктах. Набагато меншу кількість можна знайти в гречаних і вівсяних крупах, пшеничних висівках, чорному шоколаді, мигдалі, гарбузовому насінні, кедрових горіхах і кунжуті. Мінерали можна зустріти в деяких видах овочів, грибах, бобових і непросіяному борошні.

 

Вживати вітаміни та мінерали рекомендують у період активної фізичної діяльності або нервового напруження. Але потрібно враховувати, що це не є гарантією гарного самопочуття та міцного здоров’я. У кращому разі мікроелемент всмоктується на 20-40%, тому найефективніший спосіб уникнути дефіциту – додатково вживати харчові добавки від MST Nutrition, які вирізняються високою біодоступністю та добре засвоюються організмом.

У якій формі найкраще засвоюється цинк?

Головний недолік цинку – погана засвоюваність. Зазвичай організм отримує лише третю частину корисних речовин від усього обсягу. Ситуацію погіршує звичка споживати кофеїн, який якраз сприяє швидкому виведенню цинку. Щоб мінімізувати цей ефект, мікроелемент з’єднують з іншими компонентами, і першість у цій класифікації належить саме цитрату цинку. Біодобавка має найвищий ступінь засвоюваності серед усіх доступних на ринку форм і становить близько 61%.

 

Цинк цитрат легко вивільняється, а додаткові вітаміни в складі стимулюють організм активно поглинати цинк. Дослідження засвідчили, що при регулярному споживанні добавки вдається нормалізувати багато внутрішніх процесів:

 

– зміцнити судини і серце – стабілізує тиск, знижує рівень холестерину і ризик розвитку захворювань серця;

– стимулювати діяльність мозку – покращує пам’ять і розумові показники;

– поліпшити гостроту зору – сприяє коректному засвоєнню вітаміну A, який необхідний для профілактики багатьох захворювань;

– поліпшити зовнішність – бореться з багатьма дерматологічними захворюваннями, покращує якість волосся і нігтів.

 

Людський організм потребує цинку протягом усього життєвого циклу: починаючи від правильного формування внутрішніх органів ще в утробі до похилого віку. Цей мікроелемент відповідає за імунітет, скелет, вироблення гормонів, травлення і роботу багатьох інших систем. Приймати німецькі вітаміни для чоловіків рекомендують тим, хто не байдужий до власного здоров’я або займається активними видами спорту.

Як розпізнати дефіцит цинку в організмі?

Згідно зі статистикою, популяції західних країн фактично не стикаються з дефіцитом цинку, оскільки в цих культурах заведено споживати в їжу продукти тваринного походження. Але це не означає, що хронічний дефіцит цинку – не поширене явище. За даними ВООЗ, від цієї проблеми страждають понад 2 млрд. людей на планеті. Найбільшому ризику піддаються люди похилого віку, які страждають на шлункові дисфункції, вегетаріанці та всі ті, хто дотримуються спеціальних дієт.

 

Фахівці рекомендують звернути увагу на такі симптоми:

 

– надмірна дратівливість – мінерал має велике значення для нормального функціонування нервової системи;

– порушення роботи органів чуття – погіршення нюху, смаку, а також зниження гостроти зору;

– погіршення загального самопочуття – розвиток різних запальних процесів, підвищення температури тіла у вечірній час доби без видимих для цього причин;

– зниження імунної реакції – може проявлятися у вигляді алергічних реакцій, які раніше ніколи не спостерігалися.

 

Цей список можна продовжувати далі, але перераховані пункти вважаються основними. Фахівці рекомендують прислухатися до різних сигналів організму, за необхідності здати аналізи крові для виявлення авітамінозу і за необхідності отримати припис на найкращі німецькі вітаміни.

Які бувають побічні реакції, пов’язані з прийомом цинку

Доза цинку не повинна перевищувати добову норму, яка становить близько 25-30 мг для чоловіків і жінок, мінімальна – 10-15 мг. Якщо не дотримуватися цих правил, то можна зіткнутися з неприємними побічними ефектами: гострим болем у животі, нудотою, блювотою, діареєю і ознаками, що нагадують ГРВІ. Приймати цинк цитрат дозволяється тільки після 14 років, окрім вагітних і жінок, які годують груддю. Якщо є хронічні захворювання або індивідуальна непереносимість – обов’язкова попередня консультація лікаря.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ