+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Мальтодекстрин

 

Мальтодекстрин – це вуглеводна добавка рослинного походження, за характеристиками чимось схожа на крохмаль і глюкозу. Його виробляють із різних видів крохмалю.

Як мальтодекстрин впливає на організм

Продукт не завдає шкоди організму, за умови вживання всередину в регульованих кількостях, а також легко засвоюється. Є експерименти, які доводять, що він сприяє зростанню в кишківнику корисної мікрофлори, внаслідок цього мальтодекстрин вважається своєрідним запобіжником дисбактеріозу.

 

Надає користь для спортсменів через вміст великої кількості калорій і повільної швидкості розщеплення. Що дає змогу підтримувати нормальні показники глюкози в крові протягом довгого періоду часу.

 

Але речовина також ускладнює різке зростання глюкози в організмі, що виступає профілактикою накопичення зайвого жиру.

 

Вживання мальтодекстрину забезпечує легке отримання калорій без дегідратації організму, оскільки компонент не потребує багато води. Внаслідок досліджень доведено, що він також сприяє підтримці сили під час фізичних навантажень. Мальтодекстрин сприяє швидкому поповненню сил і енергії після тренування, але він також не є допінгом.

 

Найчастіше цей вуглевод широко використовують для виготовлення продуктів харчування. Порошок мальтодекстрину використовують для досягнення однорідної маси, яка утворюється під час взаємодії інгредієнтів. Наприклад, найчастіше його можна зустріти в складі желе, пудингах, йогурті та їжі швидкого приготування. Також він є одним із компонентів під час виробництва спортивного харчування, наприклад, від MST Nutrition.

Які основні властивості мальтодекстрину

Являє собою білий порошок або каламутний розчин у воді. Добре розчинний у воді. Найчастіше виступає в ролі замінника крохмалю для поліпшення товарного вигляду продукції. Не має вираженого запаху

 

Мальтодекстрин – вкрай поживний вуглевод.

 

Виготовляється з картопляного, пшеничного і кукурудзяного крохмалю або з рису. Утворюється за допомогою обробки і нагрівання крохмалю кислотою або ферментами з використанням води. Якісно згущує, регулюючи в’язкість, тому часто використовується при виробництві різних гелів.

 

Добре відображає і підсилює запах підсумкового продукту. Має злегка солодкий смак, часом смак може і бути відсутнім.

 

Використовується як заміна жирів у різних снеках та іншій продукції з високим вмістом клітковини Вважається прийнятною заміною жиру як заправка для салату, в маргарині та морозиві. Виступає в ролі харчової добавки при виробництві солодощів і газованих напоїв.

У чому користь для атлетів мальтодекстрину

Вагомою перевагою є те, що під час потрапляння в кишечник він перетворюється на глюкозу, яка вважається чудовим джерелом енергії. Таким чином спортсмени можуть отримати необхідну дозу бадьорості для дієвих і виснажливих тренувань. Також мальтодекстрин має корисний вплив на кишечник, знижуючи дозу вмісту холестерину.

У яких продуктах міститься мальтодекстрин

Продукт використовується для виготовлення таких харчових виробів, як:

 

– Чіпси;

– Ковбаса;

– М’ясні вироби у вигляді напівфабрикатів, морепродукти;

– Випічка (печиво, торти і багато інших хлібобулочних виробів);

– Злаки та закуски;

– Різні соуси і заправки до страв, такі як кетчуп, майонез;

– Йогурт;

– Морозиво;

– Шоколадні вироби;

– Спортивне харчування;

– Дитяче харчування та молочні суміші.

 

На продукції, що містить мальтодекстрин, є характерне маркування “Без цукру”. На упаковці записано як “декстринмальтоза” або ж “патока”.

 

Речовина сприяє тривалому зберіганню продукції у свіжому вигляді і робить текстуру ніжнішою. Мальтодекстрин для продукції виступає в ролі загусника, антиокислювача, підсолоджувача, підсилювача смаку, розпушувача і поглинача вологи.

Яка шкода від надлишку мальтодекстрину

В окремих випадках може спричинити різке підвищення вмісту цукру в крові, у зв’язку з високим глікемічним рівнем мальтодекстрину. Вживання цього продукту є особливо ризиковим для осіб з діабетом або резистентністю до інсуліну. Здоровій людині мальтодекстрин не несе шкоди, адже глюкоза – це енергія, яка необхідна кожному з нас.

 

Крім цього в концентрованому вигляді має негативний вплив на стан кишківника, пригнічуючи розвиток пробіотиків.

Які протипоказання прийому мальтодекстрину

Дозволено приймати навіть вагітним, але слід стежити за дозуванням продукту. Також слід зазначити, що у зв’язку з надмірним вживанням імовірним є стрімке набирання ваги у людей, які не ведуть активну фізичну діяльність.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ