+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Гліцерил моностеарат

Гліцерил моностеарат

Гліцерил моностеарат – речовина рослинного походження, яку використовують як емульгатор у харчовій промисловості та косметології. Найчастіше являє собою пластівчасту суміш або порошок білого і кремового кольору. Утворюється шляхом розпаду жирів, при цьому дає змогу значно підвищити калорійність продуктів харчування. Часто присутній у різній жирній їжі.

 

Головними особливостями моногліцерину вважають його придатність до вживання в їжу або косметику (зокрема крему). Відсутність смаку і запаху дає можливість активно застосовувати емульгатор як харчові добавки, для приготування борошняних виробів (хліб, макаронна продукція та інше). Оскільки речовина не розчиняється у воді, а вступає з нею в реакцію, створюючи кремоподібну “жирну” текстуру, часто застосовується в різних добавках, як стабілізатор.

Який принцип дії Гліцерил моностеарату

Будучи харчовою добавкою, Гліцерил моностеарат виконує низку вкрай важливих функцій у приготуванні продуктів:

 

– агрегація жиру;

– диспергування;

– емульгування;

– спінювання або контроль піноутворення.

 

Також має противірусний ефект. Завдяки кислотам, які є основою емульгатора, може бути використаний як консервант для низки продуктів рослинного і тваринного походження. Часто як основну харчову добавку його застосовують для збільшення терміну придатності низки продовольчих груп.

Для чого потрібен Гліцерил моностеарат

Гліцерил моностеарат є комерційною сировиною, яку активно використовують у харчових добавках і косметології. Також у невеликих дозах може бути використаний і в лікарських засобах як емульгатор або консервант. Найчастіше його застосовують для створення “жирної” текстури або тягучості продуктам. Завдяки тому, що речовина не розчиняється у воді, а створює ефект загустіння, її можна використовувати замість різного виду олій.

 

Речовина запобігає швидкому затвердінню продукту, з яким використана. Не має смаку і запаху, він став основою для морозива, що дало змогу зберегти вершковість смаку, водночас уникнути глибокого замерзання кристаликів вологи. Емульгатор може бути використаний і в домашніх умовах під час готування. Найчастіше органічні молекули вступають у реакцію з продуктами, змінюючи консистенцію.

У яких продуктах міститься Гліцерил моностеарат

У харчових продуктах вмісту Гліцерил моностеарату немає. Тобто, зі звичайної їжі його отримання неможливе. З огляду на досить вузьку спрямованість його застосування, така сполука синтезується в лабораторних умовах, як самостійна витримка. До моменту подрібнення на порошок або дроблення на пластівці (для використання в харчових добавках) має воскоподібну тверду форму. Виробляють його з натуральної стеаринової кислоти, в комбінації з гліцерином. У деяких видах спортивного харчування від MST Nutrition ГМС використовується як емульгатор, для створення більш якісної та структурованої форми продукту або напою.

Кому не можна вживати Гліцерил моностеарат

У більшості випадків, емульгатори не мають протипоказань до застосування. Отримати передозування речовиною неможливо через її низький вміст у харчових добавках. При цьому негативних ефектів від вживання не буде. Не має власного смаку або запаху, що дає змогу їй легко стати частиною сумішей для здорового і спортивного харчування. Не рекомендується вживання Гліцерил моностеарату лише людям з яскраво вираженою індивідуальною непереносимістю або алергією на кислотну складову речовини.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ