+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Цинк (хелатна форма)

Що таке цинк (хелатна форма)

Цинк (Zn, Zincum) хелатна форма – це найлегшедоступніша форма речовини, що представлена сполукою мінералу та амінокислоти. Zn – це мінерал, який бере участь в енергетичному обміні, у синтезі білків і колагену та має життєво важливе значення для росту, оскільки допомагає розвивати фізичні та розумові здібності. Він входить до складу антиоксидантного захисту організму людини СОД, що підтримує усунення вільних радикалів. Речовина бере участь у рості, регулює статевий розвиток, а також вироблення інсуліну.

 

Який принцип дії цинку

Zincum впливає на обмін речовин і фізіологію епітеліальної та сполучної тканин. Він бере участь у біосинтезі білків і колагену, що впливає на регенерацію і відновлення дрібних структурних ушкоджень мускулатури спортсменів. Він також бере участь у підтримці кислотно-лужного балансу рідин організму за рахунок присутності в карбоангідразі (цей аспект може мати вплив на відновлення спортсмена після навантаження). Крім того, його вплив на активність лактатдегідрогенази (ЛДГ) модифікує накопичення молочної кислоти.

 

Для чого потрібен цинк?

Zincum є важливим мінералом для регенерації клітинних тканин і синтезу ДНК, тому його достатнє надходження є важливим для забезпечення правильного росту і розвитку з дитячих років, а також для заміни старих клітин іншими.

Zincum є активною частиною деяких ферментів, що беруть участь у метаболізмі жирів, білків і вуглеводів. Цей мінерал також бере участь у виробленні гормонів, таких як тестостерон, тому в разі його нестачі приймають німецькі вітаміни для чоловіків.

Він сприяє підтримці здоров’я шкіри, волосся і нігтів. Його достатня кількість в організмі є ключем до зміцнення імунної системи.

 

Які наслідки дефіциту цинку в організмі

Вплив Zincum на організм, як і інших вітамінів і мінералів, багато в чому залежить від його кількості. Через нестачу речовини можуть виникнути такі проблеми:

 

– затримка росту в дітей;

– підвищена сприйнятливість до інфекцій;

– анорексія з подальшою втратою ваги;

– зниження зору в нічний час доби;

– уповільнення загоєння ран;

– регресивна втрата смаку та нюху;

– лущення шкіри;

– білі плями на нігтях.

 

У таких випадках доречно приймати найкращі німецькі вітаміни. Також достатня кількість речовини міститься в спортивному харчуванні від MST Nutrition.

 

У яких продуктах міститься цинк?

Ось найбагатші на цю речовину продукти, які можна включити в раціон:

 

– Морепродукти – відмінне джерело Zn, корисне і низькокалорійне. На чолі класифікації стоять устриці, які містять 60 мг Zincum у 100 г. Також речовину містять краби, мідії та креветки.

– Бобові. Прикладом може слугувати сочевиця: у 100 г продукту міститься 12% рекомендованої добової норми цинку.

– Насіння кунжуту. 3 столові ложки заповнюють 31% рекомендованої добової норми. Іншими багатими джерелами є насіння льону або гарбуза.

– Червоне м’ясо. 100 г сирого яловичого м’яса містить 4,8 мг Zn, або 44% денної норми.

– Горіхи. Кедрові горіхи, арахіс, кеш’ю та мигдаль допоможуть збільшити концентрацію речовини в організмі. 28 г забезпечують 15% рекомендованої добової норми.

– Молочні продукти. 100 г сиру чеддер забезпечують 28% рекомендованої добової норми цього мінералу, а одна чашка молока – відшкодовує 9% денної потреби.

– Яйця. Одне велике яйце забезпечує організм 5% рекомендованої добової норми цинку.

– Картопля. 1 мг цинку міститься в кожній великій картоплині, що становить близько 9% рекомендованої добової норми.

– Темний шоколад. У кожних 100 г є 3,3 міліграма цинку, а це третина рекомендованої денної норми цього мінералу.
– Спаржа. Вона містить близько 3% рекомендованої добової норми Zincum у 100 г.

 

Для підтримки нормального рівня Zincum непотрібно дотримуватися спеціальної дієти. Його достатня кількість міститься в продуктах зі звичайного раціону.

 

Кому не можна вживати цинк?

Цинк не можна приймати людям з індивідуальною непереносимістю цієї речовини. Також він протипоказаний у період вагітності та грудного вигодовування.

 

 

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ