+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Залізо (хелатна форма)

Що таке залізо (хелатна форма)

Хелатна форма є найбільш легким для доступу форматом заліза. Вона являє собою поєднання органічних і неорганічних амінокислот з мінералами. Цю речовину вважають найближчою до людського організму – одним із видів подібної “колаборації” можна назвати гемоглобін. Корисні вітаміни та мінерали, як спортивне харчування від MST Nutrition – це чудовий варіант поповнення організму потрібними компонентами.

У чому суть дії хелатної форми заліза?

Головною специфікою роботи хелатного заліза можна вважати його потенціал не допускати зниження рівня заліза в складі крові. Таким чином вітаміни цього виду дають змогу підтримувати стан людей із групи ризику щодо залізодефіцитної анемії. До них належать вагітні, малюки на грудному вигодовуванні або люди, які не отримують достатнього харчування.

 

Тому оптимальною формою мінералів з урахуванням рівня засвоюваності є хелатна, оскільки для її роботи не потрібні спеціальні перетворення, а сама речовина швидко всмоктується тонким кишечником. Пояснюється це тим, що ця форма спеціально пройшла хімічну зміну, щоб проходити через травний тракт без руйнування. Фермент заліза при цьому надходить у клітини паралельно з амінокислотою, з якою він йде у зв’язці. Таким чином досягається максимально продуктивне засвоєння мінералів.

Для чого потрібна така хелатна форма заліза?

Більша частина заліза в організмі людини міститься в її кров’яних клітинах. Загалом для якісного функціонування людям потрібно 2-5 грамів речовини. Головні функції, за які відповідає цей елемент, такі:

 

– фізичний тонус, вироблення енергії;

– правильне дихання, надходження достатньої кількості кисню в кров;

– підтримання оптимальної маси тіла, не допускаючи перевищення норми;

– нормальна робота всіх внутрішніх органів і тканин, а також головного мозку;

– оптимізація процесу обміну речовин;

– підвищення і підтримка необхідного рівня імунітету.

 

Важливим є те, що залізо є в складі гемоглобіну, а тому найкращі німецькі вітаміни покликані покращувати цей показник. Крім того, цей елемент бере участь у процесі поділу на клітинному рівні, беручи участь в енергетичному обміні. Вченими доведено, що залізо також необхідне для створення рецепторів дофаміну – гормону, який відповідає за гарний настрій.

Які наслідки дефіциту хелатної форми заліза в організмі?

Нестача цього компонента суттєво позначається на життєдіяльності всього організму. Насамперед – через недостатнє надходження кисню до внутрішніх органів. Проблема виникає, коли людина не отримує залізо з продуктів. Німецькі вітаміни для чоловіків і жінок допомагають виправити цю ситуацію. Як правило, про наявність дефіциту вказують такі симптоми:

 

– відчуття неминущої втоми, млявість у тілі;

– виникнення задишки при невеликих фізичних навантаженнях;

– часте виникнення ГРВІ та різних інфекційних захворювань;

– відсутність апетиту;

– депресії та пригнічений стан психіки;

– суха і бліда шкіра;

– аритмія серця і зниження артеріального тиску;

– часті головні болі;

– синдром неспокійних ніг.

 

На жаль, ігнорування перелічених вище симптомів може призвести до серйозніших ускладнень. Як правило, в результаті часто розвивається залізодефіцитна анемія, знижується рівень гемоглобіну, а також кількість еритроцитів у крові.

У яких продуктах міститься хелатна форма заліза?

Найбагатшими на цей компонент вважаються такі продукти харчування:

 

– молюски – практично всі види;

– субпродукти – нирки, печінка, серце, легені;

– яловиче м’ясо – чим темніше, тим корисніше;

– шпинат – для кращої засвоюваності його потрібно злегка відварювати;

– бобові – квасоля, соя, сочевиця.

 

Корисним буде насіння гарбуза – бажано в сирому вигляді. Воно рекомендоване у вигляді невеликого перекусу.

Кому не можна вживати хелатну форму заліза?

Цей мінерал не варто приймати тим, у кого є надлишок заліза в організмі. Також він не рекомендований для людей, які страждають на алкоголізм, і з захворюваннями печінки та шлунково-кишкового тракту.

 

Крім того, запитати поради у лікаря потрібно і годуючим матусям, оскільки добавки заліза мають здатність проникати в грудне молоко.

 

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ