+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Сульфат магнію

Що таке сульфат магнію

Магній є важливим мікроелементом і не може вироблятися організмом самостійно. Саме тому важливо дотримуватися збалансованої дієти, що містить достатню кількість магнію.

Який принцип дії сульфат магнію

При пероральному застосуванні має жовчогінну (рефлекторна дія на рецептори слизової оболонки дванадцятипалої кишки) та проносну дію (погане всмоктування препарату в кишечнику, що призводить до гіперосмолярності в кишечнику, накопичення води в кишечнику, розрідження вмісту кишечнику та його перистальтики). Магній також може послужити в ролі антидота, якщо людина отруїлась солями важких металів. Ефект починається через 0,5-3 години і триває 4-6 годин.

 

Якщо вводити препарат парентерально, то він може чинити гіпотензивну, седативну та протисудомну дію, а також сечогінну. Елемент розширює артерії, нормалізує серцебиття.

 

Магній є фізіологічним блокатором повільних кальцієвих каналів і може витісняти кальцій з місць його зв’язування.

 

До того ж, мікроелемент знижує артеріальний тиск (переважно при гіпертонії) та збільшує діурез. Саме це робить магнію сульфат особливо корисним для гіпертоніків. До того ж недостатня кількість цього елементу спричиняє проблеми з тиском.

 

Механізм протисудомної дії пов’язаний зі зменшенням вивільнення ацетилхоліну з нервово-м’язових синапсів, при цьому магній пригнічує нервово-м’язову передачу і чинить пряму депресивну дію на центральну нервову систему.

 

Сульфат магнію впливає на суттєве зменшення кардіоміоцитів, сприяє відновленню балансу іонів, стабілізації клітинних мембран. Мікроелемент ніби «слідкує» за порушенням струму натрію, затримкою внутрішнього кальцієвого струму та односпрямованого струму калію. Кардіопротекторні ефекти обумовлені розширенням коронарних артерій, зменшенням ОПСС та агрегації тромбоцитів.

Навіщо потрібен сульфат магнію

У медицині даний вид магнію використовується при лікуванні ожиріння та як сольовий проносний засіб для досягнення так званого магнієвого стресу.

 

При цьому сульфат магнію потрібен організму, тому що дана сполука:

 

– розслаблює гладку мускулатуру;

– модулює метаболічні процеси, нейронну передачу і збудливість м’язів;

– зменшує кількість ацетилхоліну в периферичній і центральній нервовій системі;

– перешкоджає проникненню кальцію в пресинаптичну мембрану;

– сприяє зниженню артеріального тиску.

Які наслідки дефіциту в організмі сульфат магнію

Енергія виснажена, а нерви на межі. Неможливо сконцентруватися на роботі та заснути вночі – це типовий «набір» симптомів, пов’язаних з дефіцитом магнію.

 

Магній підвищує стійкість до стресу. Він є одним з найважливіших «двигунів» метаболізму, допомагає перетворювати їжу в енергію, підтримує нормальний рівень цукру в крові, контролює кров’яний тиск і бере участь у засвоєнні вітамінів. Допомагає виробляти нові білки, будівельні блоки кісток, шкіри, органів та інших тканин. Організм потребує їх, коли зростає емоційне та розумове навантаження.

У яких продуктах міститься сульфат магнію

Більшість наших потреб у магнії задовольняють цільнозерновий хліб, молочні продукти, фрукти та напої. Лише близько третини магнію, який ми отримуємо з їжею, засвоюється, а більша частина виводиться з сечею та потом. Тому рекомендується щодня споживати втричі більше магнію, ніж потрібно організму. Доречі, сульфат магнію є складником деякий видів спортивного харчування від MST Nutrition.

 

Рекордсменом за вмістом магнію є бурі водорості. Зелені та оранжеві овочі, бобові, зернові, горіхи та насіння також містять велику кількість магнію.

 

Деякі групи продуктів харчування негативно впливають на забезпечення організму магнієм. Високе споживання алкоголю, кави та чаю збільшує виведення магнію з організму.

Кому не можна вживати сульфат магнію

Препарат не потрібно вживати, якщо у вас діагностували:

 

– артеріальну гіпотензію;

– виражену брадикардію (ЧСС <55уд/хв);

– атріовентрикулярну блокаду;

– стани, зумовлені дефіцитом кальцію та порушеннями дихання;

– кахексію;

– порушення роботи нирок;

– тяжку печінкову або ниркову недостатність;

– злоякісні пухлини.

 

Приймати засіб забороняється при підвищеній чутливості до препарату, загостренні запальних процесів у кишечнику, жовчнокам’яній хворобі, непрохідності жовчовивідних шляхів і в період вагітності.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ