+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Вітамін В6

 

Вітамін В6, інша назва піридоксин, належить до групи вітамінів В, які розчиняються у воді. Синтез піридоксину відбувається в печінці за допомогою корисної кишкової мікробіоти. Важливість цієї речовини важко недооцінити, оскільки вона бере участь у понад 100 ферментативних реакціях.

 

Вітамін В6 – це кристали без кольору і запаху, які легко розчиняються у воді. І хоча людський організм самостійно його виробляє, кількості зовсім не вистачає для повноцінного функціонування всіх систем, тому важливим є споживання ззовні.

Як діє вітамін В6

Вітамін В6 – це той вітамін, який впливає на правильну роботу травних ферментів, забезпечує вироблення колагену та відіграє важливу роль в обмінних процесах. Піридоксин бере участь у синтезі нейротрансмітерів і гістаміну, у створенні нікотинової кислоти, синтезі та функції гемоглобіну.

Для чого потрібен вітамін В6

Піридоксин є безумовно найважливішою речовиною для організму людини загалом, оскільки від нього залежить робота нервової системи, синтез серотоніну і норадреналіну, вироблення мієліну, засвоєння білків, жирів і вуглеводів, формування еритроцитів. Цей вітамін також тісно пов’язаний і впливає на лімфатичні вузли, тимус і селезінку.

 

Вітамін В6 підвищує продуктивність показників пам’яті, запобігає зниженню працездатності мозку і мінімізує ризик захворіти на Альцгеймера.

 

Під час профілактики і терапії анемії, викликаної зниженням гемоглобіну, часто використовують саме цей вітамін. Завдяки своїй участі у виробленні еритроцитів він показує хороші результати.

 

Достатність цього вітаміну в організмі також сприяє запобіганню очних хвороб. Різного виду дегенерація і проблеми з сітківкою ока у людей похилого віку можна запобігти, просто підтримуючи достатній рівень речовини в організмі.

 

Німецькі вітаміни для жінок, зокрема В6, є незамінною і абсолютно необхідною добавкою. І ось чому:

 

– підтримує позитивну рівновагу жіночих статевих гормонів;

– активізує метаболізм;

– позитивно позначається на зовнішньому вигляді;

– істотно знижує можливість утворення раку молочної залози;

– показаний у разі ПМС і менопаузи;

– ефективний у разі токсикозу.

 

Вітамін В6 регулює емоції (піднімає настрій, викликає почуття радості), знімає депресію і допомагає за різних психічних розладів.

 

Піридоксин також важливий для повноцінного росту і розвитку дитячого організму. Стимулюючи функції мозку і печінки, він є незамінним учасником обмінних процесів. Беручи участь у формуванні кровоносної та нервової системи, вітамін В6 закладає основи здоров’я дитини. Він піднімає імунітет і допомагає боротися з вірусами ще незміцнілому організму, активно беручи участь у формуванні антитіл.

 

Здоров’я нашої шкіри і волосся також цілком залежить від вітаміну В6, оскільки він забезпечує синтез колагену.

 

Вітамін В6 робить організм стійкішим до забрудненого довкілля за допомогою зменшення його впливу на епігеном.

Чим небезпечний дефіцит вітаміну В6

Серед основних наслідків дефіциту піридоксину можна назвати:

 

– дерматити;

– запалення і тріщини на губах;

– запалення язика;

– погіршення настрою;

– ослаблення імунітету;

– судоми, поколювання та біль у кінцівках.

 

Якщо вітаміни не засвоюються під час споживання їжі, їх можна постачати організму безпосередньо за допомогою вітамінних комплексів і харчових добавок, а також, наприклад, у вигляді спортивного харчування від MST Nutrition.

У яких продуктах міститься вітамін В6

Вітамін В6 – широко поширений компонент, тому список продуктів, у яких він є, досить широкий:

 

– зернові паростки;

– горіхи (волоський і фундук);

– овочі та шпинат;

– полуниця, черешня;

– цитрусові й авокадо;

– м’ясні та молочні продукти;

– риба, яйця;

– крупи, бобові.

 

У м’ясних і молочних продуктах вміст нижчий, ніж у рослинних, але засвоюється вітамін краще. Крім їжі, піридоксин синтезується мікрофлорою кишківника.

Кому не можна вживати вітамін В6

Німецькі вітаміни, зокрема й В6, не можна вживати людям, які мають чутливість до препарату, важкі хвороби печінки, виразкову хворобу шлунка, хворобу дванадцятипалої кишки, ішемічну хворобу серця.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ