+38 050 933 51 60
+38 093 369 29 10
UA RU EN
0
Як ми можемо допомогти?
< Всі теми

Пантенол (В5)

 

Вітамін B5 має назву пантенол, яка походить від грецького “пантотен”. Перекладається як “всюди” і в буквальному сенсі означає, що цей вітамін міститься практично у всіх продуктах харчування.

Вітаміни займають вагому частину організму, оскільки беруть участь у багатьох життєво важливих процесах. Вони не тільки допомагають підтримувати імунітет, а й є учасниками метаболізму, кровотворення та інших функцій.

Основні сфери здоров’я, в яких вітамін В5 відіграє ключову роль – це травлення, центральна нервова система, стан шкіри та нервів.

Який принцип дії вітаміну В5?

Коли вітамін В5 потрапляє в організм, він перетворюється на речовину під назвою пантетин. Він є складовим компонентом КоА – коферменту, який бере участь у процесах ацетилювання та окислення. У біохімічних процесах речовина переносить карбонові кислоти, що є основною функцією КоА. За допомогою пантотена виробляються антитіла, а також легше засвоюються інші вітаміни в організмі.

 

Цей вітамін також бере участь в обміні жирів, амінокислот, холестерину та інших елементів.

Для чого потрібен вітамін В5?

Дії вітаміну В5, як пантенолу, насамперед чинять сприятливі властивості на шкіру, загоюючи й оновлюючи епідерміс. З його допомогою відбувається зволоження й утворення нових клітин на місці уражених.

 

Крім цього, елемент потрібен і для інших важливих процесів в організмі:

 

– Активує метаболізм і дії вітаміну В2.

– Підвищує кількість гормонів у надниркових залозах, особливо кортизолу, що сприяє кращій регенерації шкіри.

– Бере участь в утворенні нових клітин і сприяє роботі центральної нервової системи.

– Синтезує жирні кислоти, стероїди та холестерин в організмі.

– Покращує роботу шлунково-кишкового тракту.

– Підвищує стійкість нервової системи до стресових ситуацій.

– Захищає від токсичного впливу від використання антибіотиків.

– Уповільнює процес старіння і сприяє меншому утворенню зморшок.

 

Виробляє колаген та еластин, що своєю чергою призводить до загального поліпшення стану шкіри. Робить її більш еластичною, сяючою та здоровою. Під час опіків або ран сприяє швидкому загоєнню, знімає почервоніння і подразнення. Завдяки цьому пантенол додають у більшість косметичних засобів, домагаючись швидкого і правильного ефекту. Маленький розмір елементів дає змогу легко потрапляти в шкіру і швидко вбиратися.

 

Лікарі призначають вживання пантенолу за багатьох захворювань шкірного покриву, а також за бронхіту, бронхіальної астми та інших діагнозів.

Які наслідки дефіциту вітаміну В5 в організмі?

Вітаміни та мінерали в організмі виконують безліч функцій, як додаткових, так і основних. Тому їх нестача може негативно позначатися на здоров’ї, імунітеті та руйнувати головні системи.

 

Дефіцит пантенолу призводить до швидкої стомлюваності, а також порушення якості сну. З’являються безсоння і відчуття втоми на ранок. Спостерігаються болі в голові та м’язах, можливе запаморочення. У тілі відчувається загальна слабкість і нездужання.

 

Крім того, нестача елемента може призводити до розладів шлунка: нудоти, блювоти, як наслідок – до метеоризму. Знижуються функції статевих залоз і може розвиватися дерматит.

 

У разі опіків і ран на шкірі епідерміс відновлюється погано, якщо в організмі не вистачає пантенолу. Найкращі німецькі вітаміни дають змогу заповнити запас потрібних компонентів.

У яких продуктах міститься вітамін В5?

Найбільше вітаміну В5 у таких продуктах харчування:

 

– Печінка та нирки;

– Горіхи;

– Яйця;

– Бобові;

– Гриби;

– М’ясо птиці;

– Дріжджі.

 

Вживаючи ці продукти регулярно, можна поповнювати запас пантенолу і почуватися відмінно. Спортивне харчування від MST Nutrition допомагає підтримувати в організмі важливі компоненти в потрібній кількості для правильного функціонування всіх систем. Німецькі вітаміни для чоловіків і жінок – це комплекс мінералів, які допомагають підтримувати здоров’я.

Кому не можна вживати вітамін В5?

Людям з підвищеною чутливістю до компонентів комплексу В5 не можна приймати вітамін. Особливо якщо до цього вже спостерігалися алергічні реакції. Пацієнтам, у яких спостерігається хронічне захворювання шлунка також не призначають вітамін В5 та інші з цієї групи. Протипоказання також мають люди старше 50 років.

Зміст
×
×

    СПОВІСТИТИ ПРО НАЯВНІСТЬ