Таурин
Таурин – це амінокислота, яка природним шляхом міститься в багатьох тканинах, зокрема в печінці та серці. Присутність її в організмі надає безліч корисних якостей для здоров’я, особливо для серця.
Яка користь для організму від застосування таурину
Найбільш популярний таурин серед спортсменів. Його популярність зумовлена тим, що він покращує психофізичний стан у короткі терміни. Однак не всі знають про інші недуги, від яких таурин може вилікувати не менш ефективно. Таурин має позитивний вплив на людей із такими захворюваннями, як:
– алкоголізм;
– аутизм;
– серцеві захворювання;
– високий рівень холестерину;
– діабет;
– гепатит;
– епілепсія.
Атлети приймають харчові добавки з вмістом таурину для поліпшення якості статури.
Таурин стимулює велике оновлення та відновлення клітин, а також швидший м’язовий ріст і менший окислювальний стрес, який отримують після тренування. Принцип зростання м’язової маси до кінця не зрозумілий, але значення таурину безперечно має місце. Таурин також позитивно впливає на стан волосся, яке він стимулює до активного росту, забезпечуючи швидший ріст і роблячи волосся сильнішим, здоровішим і менш схильним до випадіння.
Як впливає таурин на мозок і нервову систему
Слід зазначити, що таурин має прямий вплив на нервову систему людини. Вчені відзначили головні зміни в організмі після вживання таурину, до цих поліпшень належать:
– покращує живлення і кровообіг мозку;
– поліпшення пам’яті та загального самопочуття;
– сприяє поліпшенню здоров’я серцевої системи. Таурин підтримує нормальний кров’яний тиск, а також частоту серцевих скорочень;
– не менш важливим є те, що високий вміст таурину в крові стимулює стрімке відновлення білої та сірої мозкової речовини внаслідок забоїв спинного мозку та після закритих черепно-мозкових травм.
З цього можна зробити висновок, що таурин має широкий спектр дії, удосконалюючи організм людини.
Яка користь таурину для атлетів
Значна частка експертів і спортсменів погоджуються, що таурин зменшує та навіть блокує м’язовий біль, покращуючи працездатність і час витривалості організму.
Рівень таурину також необхідно поповнювати після травми. Цей стрес призводить до того, що його вміст у крові падає практично вдвічі.
Нині більшість спортивних лікарів і фахівців з реабілітації наполягають на тому, що постійне вживання таурину прискорює процес одужання, підвищує стійкість до стресу, зберігаючи здоров’я і довголіття спортсменів.
Які наслідки дефіциту таурину в організмі
Теоретики вважають, якщо не вживати таурин у достатній кількості, то можуть виникнути такі проблеми:
– зниження розумової активності;
– стан апатії, постійних зривів, депресії та неможливості виспатися вночі (незалежно від того, скільки годин);
– хвороби органів або навіть цілої системи. Найчастіше спершу уражається кишковий тракт, потім очі, серце, печінка і головний мозок. Тому, щоб уникнути погіршення захворювання, рекомендується щодня приймати 3900 мг таурину;
– метаболічна нестабільність;
– зір поступово знижується, починають боліти очні м’язи, труднощі з концентрацією уваги на чомусь одному;
– різка істотна втрата ваги;
– біль у ділянці печінки, болі в правому боці не дають спокійно жити;
– проблеми з кишечником, під час яких з’являється безперервний біль і дискомфорт;
– волосся має млявий вигляд: бліде, тонке, мляве та ламке.
Щоб уникнути можливих проблем зараз або в майбутньому, рекомендується регулярно приймати харчові добавки від MST Nutrition із вмістом таурину.
Які продукти містять таурин
Кислоти таурину фактично не міститься в продуктах рослинного походження. У малій кількості присутня мізерна кількість, яка практично не впливає ні на синтез власного таурину, ні на здатність покрити його дефіцит. Проте таурин міститься в таких продуктах як:
– індичка;
– тунець;
– курка (біле м’ясо);
– курячий бульйон;
– куряче серце;
– лосось;
– яловичина;
– мідії;
– свинина.
Виходячи з цього списку можна зробити висновок, що в більшості таурин міститься в м’ясі птиці. Для порівняння, у 100 грамах індички міститься 360 мг таурину, за добової норми близько 3 грамів.
Кому не можна приймати таурин?
Рекомендується утриматися від вживання таурину ззовні, за наявності таких порушень як:
– хронічна ниркова недостатність;
– шлунково-кишкові проблеми;
– підвищена чутливість до продуктів, що містять таурин, а також алергічні реакції на інгредієнти харчових добавок;
– порушення функції надниркових залоз;
– у разі вагітності та в період лактації перед вживанням необхідно проконсультуватися з лікарем.
Перед регулярним вживанням слід врахувати всі деталі, ознайомиться з протипоказаннями і бажано проконсультуватися у лікаря.