Екдистерон
Що таке екдистерон
Ecdysterone – це не гормональний препарат, адаптоген стероїдної структури природного походження. Його виділили з деяких рослин, які використовували цю речовину для захисту від комах. Виглядає він як білий кристалічний порошок, що має кремовий відтінок. Екдистерон погано розчиняється у воді, ще гірше – у спирті.
Про екдистерон говорять як про “натуральний анаболік”. Він здатний:
– збільшити силу і м’язову масу;
– знизити стомлення;
– прискорити відновлення;
– нормалізує рівень цукру;
– допомагає позбутися жирових відкладень;
– знижує холестерин;
– захищає від окислювального стресу.
Антидопінгове агентство стежить за дослідженнями цього анаболіку з 2019 року, і поки що до списку заборонених препаратів його не внесли.
Який принцип дії екдистерону
В основі принципу дії екдистерону лежить прискорення синтезу білка з нуклеїновою кислотою всередині клітини, що прискорює потрапляння його і глікогену до м’язів, збільшує в цитоплазмі вміст кальцієвих і калієвих іонів. При цьому виробництво свого тестостерону зовсім не зменшується. Стабілізуючи рівень цукру та інсуліну в крові, екдистерон запобігає процесу відкладення жиру.
Для чого потрібен екдистерон
Насамперед, звичайно ж, цю біологічну добавку використовують спортсмени. Ця речовина дійсно ефективна під час нарощування м’язової маси. Екдистерон має сильнішу дію, ніж метандростенол, і навіть діанобол. У разі гіпоглікемії (зниження концентрації глюкози в крові) в атлетів на “сушінні” покращує стан, стабілізуючи рівень цукру в крові.
Екдистерон насичує глікогеном не тільки м’язи, а й внутрішні органи, які його потребують. У чоловіків знижує рівень естрогену – жіночого гормону в крові, тим самим послаблюючи “ароматизацію”.
Якими ж ще корисними властивостями володіє екдистерон? Виробники заявляють про такі ефекти, крім тих, що вже були названі:
– клітинні мембрани стають більш еластичними;
– стабілізує ритми серця;
– працює як антиоксидант;
– значно знижує рівень кортизолу;
– виступає антикатаболіком;
– має сприятливий вплив на шкіру (прибирає прищі та ін.);
– робить організм сильнішим і витривалішим;
– зменшує жировий прошарок.
Під час досліджень цієї сполуки було відзначено також її протиокислювальну та протипухлинну активність.
Екдистерон застосовують дорослі як тонізувальний засіб у разі астенічних та астенодепресивних станів, у випадках, коли це пов’язано з ослабленням процесів синтезу білка, у разі інтоксикації, інфекцій, неврозів. З’єднання найчастіше застосовується спортсменами, які активно тренуються.
Якості, описані вище, заявлені виробниками на основі досліджень, проведених ще за часів СРСР. Новіші дослідження поки що не дійшли до випробувань на людях. Тому до інформації треба поставитися стримано, і не покладати фантастичних надій. Єдине, у чому можна бути точно впевненим – це в нешкідливості цієї речовини для людського організму.
Кому не можна вживати екдистерон
Як таких протипоказань у екдистерону немає, завдяки його рослинному походженню. На гормональний фон людини він не впливає, оскільки сам не є гормоном.
Не рекомендується вживання:
– дітям,
– вагітним і жінкам, які годують груддю,
– людям, які мають алергічну реакцію на препарат.
Також тим, у кого порушений обмін речовин, слід бути обережними під час застосування екдистерону, і краще проконсультуватися в лікаря.