Лимонна кислота
Що таке Лимонна кислота
Лимонна кислота (Е330) – це природний консервант, який широко використовується в приготуванні різних страв, солінь, маринадів, напоїв, соусів та інших продуктів. Речовину також застосовують у спортивному харчуванні, оскільки вона покращує дихання клітин, сприяє скиданню зайвої ваги, збереженню кальцію, зміцненню імунітету, прискоренню метаболізму, поліпшенню травлення, очищенню печінки, виведенню небезпечних отруйних речовин з організму у вигляді солей і шлаків.
Крім усього іншого кислота знімає набряклість, є чудовим сечогінним засобом, знижує рівень глюкози, перешкоджає тромбоутворенню.
У певних пропорціях цей компонент має свою енергетичну цінність, характеризується спрагдовгамовувальними властивостями, здатністю зміцнювати судини, очищати і збагачувати склад крові, знижувати ймовірність розвитку різних запалень.
Які продукти містять Лимонну кислоту
Сама по собі кислота не виробляється організмом людини, тому її необхідно отримувати ззовні з продуктів або у вигляді спеціальних харчових добавок чи спортивного харчування від MST Nutrition.
Виходячи з назви, рекордсменом за вмістом виступають цитрусові. Зокрема це лимони, апельсини, лайми. Крім них речовину також містять ягоди журавлини, ананаси, гранат, деякі види овочів.
Найбільшу концентрацію мають незрілі плоди та ягоди, зокрема й китайський лимонник.
Кому корисна лимонна кислота
Добова доза для дорослого організму становить приблизно 66 – 120 мг на кілограм ваги. Потреба в кислоті зростає:
– у стані стресу;
– в умовах підвищеного фізичного навантаження або екстриму;
– у разі захворювань імунної системи, вірусів і застуд;
– людям із захворюваннями нирок для уповільнення утворення і руйнування дрібних каменів;
– за потреби поліпшення обмінних процесів в організмі, забезпечення його додатковою енергією.
Лимонна кислота покращує засвоюваність деяких цінних речовин, таких як калій, кальцій, натрій.
Окреме місце Е330 посідає в догляді за шкірою і волоссям. Кислота звужує пори, відмінно відлущує, перешкоджає утворенню прищів, відбілює, стимулює регенерацію клітин, допомагає вивести пігментні плями, чорні цятки і веснянки, відмінно очищає, покращує колір обличчя, готує шкіру до депіляції. Саме тому вона частий інгредієнт у складі різних масок, еліксирів, лосьйонів, тоніків та інших засобів для догляду за шкірою.
На волосся лимонка чинить пом’якшувальну дію, має розгладжувальний і зміцнювальний ефект. При використанні її для ополіскування після миття волосся стає більш сяючим і м’яким, поліпшується робота сальних залоз, усувається лупа.
Особливу цінність Е330 має як компонент засобів для догляду за нігтями, оскільки сприяє їхньому зміцненню, підвищенню гладкості, наданню блиску.
Коли організм перебуває в стані спокою, його потреба в кислоті знижується.
Які протипоказання прийому лимонної кислоти
Харчова добавка Е330 не завжди корисна. Рекомендується звести її споживання до мінімуму в низці випадків:
– коли є проблеми зі шлунково-кишковим трактом;
– якщо має місце ерозія зубної емалі;
– за схильності до алергії;
– за шкірних захворювань, подразнень, пекучих відчуттів та іншого дисбалансу.
При використанні її у великих кількостях може з’явитися опік слизової оболонки рота, а також блювота, кашель та інші побічні ефекти.
Не варто зловживати лимонною кислотою також у разі слабкої генетики зубів, оскільки її вживання, приміром, у складі напоїв або десертів, сприяє ушкодженню зубної емалі, виникненню та розвитку карієсу.
Слід зазначити, що добавку Е330 не можна вживати в чистому вигляді. Її потрібно розчиняти у воді, додавати до складу страв. Так вона краще засвоюється, безпечна і корисна.